برای گرفتن وام مسکن، مستاجران را فریب دهیدبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانادامه پرداخت وزارت راه و شهرسازی وام مسکن تایید شده با سود 18 درصدی. ثبت نام متقاضیان دریافت این وام از 12 خردادماه در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن آغاز شده است. اما در این بین عده ای برای گرفتن این وام تقلب می کنند. با پرداخت بین 500 هزار تا 2 میلیون تومان کد رهگیری رسمی دریافت کنید.

کد رهگیری مورد نیاز است

افرادی که متقاضی تسهیلات ودیعه اجاره مسکن هستند باید اجاره نامه و کد رهگیری داشته باشند.

به گفته مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن، هدف این است که وام تسهیلات رهنی در واقع صرف کمک به اجاره بها شود نه کالاها و خدمات دیگری که آثار تورمی دارند.

چرا آتلانتا اخیراً در این مورد عنوان کرده است: مشخص شده است که پس از دریافت کد رهگیری وام مسکن باید ودیعه وام مسکن را پرداخت کرد. بنابراین مراحل اولیه توافق بین موجر و مستاجر در دفاتر مشاورین املاک قابل انجام است و در نهایت وام سپرده به متقاضیان واجد شرایط (ایسنا) تعلق می گیرد.

کد رسمی برای وام مسکن

البته افرادی هم هستند که خانه دار هستند یا به هر دلیلی الان واحدی اجاره نکرده اند اما به دنبال راهی برای دریافت وام هستند. پیگیری های خبرنگار تجارت نیوز نشان می دهد برخی بنگاه های معاملات ملکی برای این دسته از افراد کد رهگیری رسمی ارائه می کنند.

یکی از فعالان بازار درباره هزینه کدهای چهره می گوید: برای این کار باید سند به ما ارائه کنید و با دریافت کد باید یک میلیون تومان پرداخت کنید.

یکی از شرکت ها می گوید: «اگر سندی ندارید و خودمان بخواهیم آن را تهیه کنیم، بسته به موقعیت خانه، مبلغ آن افزایش می یابد. در مناطق پایین حدود سه میلیون تومان و در مناطق بالاتر تا پنج میلیون تومان.»

همچنین در سایت دیوار تبلیغاتی وجود دارد که مستقیماً برای این منظور ایجاد می شود. مبلغی بین 500 هزار تا دو میلیون تومان هم دریافت می کنند.

به نظر می رسد میزان و شرایط بازپرداخت وام در شرایط فعلی اقتصادی کشور، عده ای را برای دریافت آن حتی به قیمت کلاهبرداری متقاعد کرده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/