بدون نقش جمهوری اسلامی ایران هیچ معادله ای در منطقه وجود ندارد


گزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزآیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح امروز (سه شنبه) در گردهمایی مدیران ارشد اصحاب رسانه بین المللی اتحادیه خبرگزاری های آسیا و اقیانوسیه (اوآنا) که در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، ضمن خیرمقدم به میهمانان اعضای این انجمن گفتند: بخش قابل توجهی از جمعیت جهان در این دو منطقه قرار دارند. این منطقه دارای تمدن و تمدنی است که در طول تاریخ تمدن و فرهنگ در این منطقه وجود داشته است.

وی افزود: رسالت شما به عنوان اصحاب رسانه حفظ هویت مردم این منطقه و حفظ استقلال کشورها و ملت هاست. امروز ما در دنیای اطلاعات و ارتباطات زندگی می کنیم و در دنیا هجمه های زیادی به فرهنگ ملت ها به ویژه ملت ها و کشورهای مستقل می شود، زیرا می خواهند آنها را از هویت خود سلب کنند.

رئیسی با بیان اینکه نقش رسانه ها در برابر هجمه ظالمانه به فرهنگ، استقلال و آزادی بسیار مهم و تعیین کننده است، خاطرنشان کرد: رسانه می تواند چند ویژگی داشته باشد و اولین آن این است که رسانه می تواند جایگاه مردم باشد. امید هست. رسانه ها باید راستگو باشند و به موقع عمل کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه رسانه ها باید اجرای عدالت را دنبال کنند، گفت: رسانه ها باید واقعیت صحیح را به مردم ارائه کنند و آنچه همه ملت ها می خواهند اجرای عدالت است و رسانه ها می توانند در پیگیری اجرای عدالت نقش آفرینی کنند. از عدالت رسانه ها نه تنها باید هویت ملت ها را حفظ کنند، بلکه باید بتوانند از ملت ها در برابر حملات محافظت و دفاع کنند و این رسالت مهمی است که رسانه ها به ویژه در این منطقه بر عهده دارند.

رئیس جمهور با اشاره به نوع قتل تصریح کرد: گاهی قتل انجام می شود و گاهی قتل شخصیت ها با تهمت، افترا و توهین به مقدسات. گاهی اوقات این ترور اقتصادی است که دشمنان بخواهند اقتصاد یک ملت را به وحشت بیندازند. به طور کلی تاکتیک و ابزار دشمن برای این نوع ترور، تحریم است.

رئیسی با تاکید بر اینکه تحریم امروز مانند جنگ نظامی دیروز است، گفت: دیروز دشمنان از ابزار نظامی استفاده کردند و ابزار تحریم امروز نیز ترور فرهنگی است و باید بدانید که چه نوع ترور فرهنگی است. این نوع تروریسم حقایق را بیان نمی کند و سعی در حذف واقعیت دارد و آنچه حقیقت است در دایره ارتباطات و اطلاعات وجود ندارد.

بدون نقش جمهوری اسلامی ایران معادله ای در منطقه وجود ندارد

رئیس جمهور تصریح کرد: گاهی اینطور نیست که همه حقایق را بیان نمی کند، بلکه بخش مهمی از واقعیت ها را مطرح می کند، یعنی به حقایق بی اهمیت می پردازد که حقایق اصلی پنهان است و این تروریسم فرهنگی است. .

رئیسی با بیان اینکه کار رسانه برای اصحاب رسانه رسالت مهم و بسیار خطرناکی است، گفت: اصحاب رسانه باید بتوانند هویت تمدنی و بسیاری از سرمایه های ملت ها به ویژه در آسیا و اقیانوسیه را به نمایش بگذارند. . ; در این حوزه از نظر نیروی انسانی، فرهنگ و تاریخ تمدن و منابع و توانمندی های اقتصادی، منطقه بسیار غنی ای داریم.

وی افزود: توانمندی های منطقه باید توسط مردم آن نشان داده شود و به آنها شخصیت داده شود تا بتوانند در برابر حملات و انواع تروریسمی که وجود دارد بایستند و مقاومت کنند و رسانه ها در اینجا نقش آفرینی کنند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه رسانه ها باید هجمه ها را رصد و مقابله کنند، گفت: رسانه ها می توانند ارزش ها و کرامت انسانی مردم را حفظ کنند و رسالت برقراری عدالت در جامعه را بر عهده بگیرند. اجرای عدالت یکی از خواسته های ملت هاست و رسانه ها می توانند نقش ویژه ای در پیگیری آن داشته باشند.

رئیسی با بیان اینکه امروز با وقاحت به دنبال تحمیل رفتار خشونت آمیز خود به جامعه و مردم هستید، گفت: وظیفه رسانه های مستقل این است که آنچه رسانه های غربی می خواهند را تحمیل نکنند. امپراتوری رسانه‌ای امروز تماماً به بیان آنچه می‌خواهند بگویند است.

رئیس جمهور خطاب به رسانه ها خاطرنشان کرد: نقش شما پیشگیری از خشونت، جرایم سازمان یافته، اختلافات قومی و مذهبی، مسائل قاچاق مواد مخدر و سایر مسائل رسانه ای است. امروز دشمنان به دنبال تفرقه انداختن ملت ها هستند و جنگ امروز، جنگ روایتی است، یعنی در مورد یک حادثه چندین روایت مختلف مطرح می شود و برای تشخیص درست یا نادرستی آن باید به دنبال واقعیت ها بود.

وی با تاکید بر اینکه امروز دوران یکجانبه گرایی به پایان رسیده است، ادامه داد: بعد از دوران یکجانبه گرایی، امروز فصل جدیدی در حال شکل گیری است و نیروهای جدیدی در دنیا ایجاد می شود. امروز قدرت آمریکایی ها در منطقه در حال فروپاشی است.

رئیسی با اشاره به اینکه این ائتلاف رسانه ای می تواند بسیار خوب باشد، گفت: از ائتلاف می توان برای انجام کار حرفه ای و فداکارانه استفاده کرد و به عنوان یک مجموعه متحد در برابر فرهنگ غرب عمل کرد. نقش مدیریت مجموعه ای که به جمهوری اسلامی ایران داده می شود باید بتواند ائتلاف کشورهای منطقه و جهان را گرد هم آورد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در مذاکرات به دنبال احقاق حقوق جمهوری اسلامی ایران هستیم، خاطرنشان کرد: آنچه در قرارداد منعقد شد متأسفانه با تخطی از سوی آمریکایی ها همراه است. آمریکا از توافق خارج شد و اروپایی ها به تعهدات خود عمل نکردند و تنها ایران به تعهدات خود عمل کرد. سازمان انرژی اتمی کشورمان 15 بار رسما اعلام کرده است که فعالیت های هسته ای ما از این مسیر خارج نمی شود.

وی ادامه داد: ایران حرف های خود را با منطق و منطق در مذاکرات بیان کرده است و آمریکا باید تصمیم بگیرد اما به تعویق می افتد و زمان را درک می کند. ما مصمم به رعایت حقوق ملت هستیم و ایران رفع و خنثی سازی تحریم ها را همزمان در دستور کار دارد.

رئیس جمهور در پایان با اعلام اینکه آمریکایی ها برای چندمین بار در مواجهه با ایران مرتکب اشتباه و سوء برداشت شدند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران قدرتمندتر از همیشه است و حضور بسیار موثری در منطقه دارد. با وجود همه تهدیدها و تحریم ها، جمهوری اسلامی ایران در موضع قدرت قرار دارد و تا زمانی که جمهوری اسلامی نقش آفرینی نکند، هیچ معادله ای در منطقه وجود نخواهد داشت و ما به حضور پررنگ برای حمایت از مردم مظلوم جهان ادامه خواهیم داد. مردم مظلوم و آزادی خواهان.

بدون نقش جمهوری اسلامی ایران معادله ای در منطقه وجود ندارد

رئیسی با بیان اینکه آنچه دشمنان را به عقب نشینی و شکست واداشت، مقاومت جمهوری اسلامی ایران و ملت عزیزمان بود، گفت: امروز نقش جمهوری اسلامی در منطقه انکارناپذیر است به برکت رهنمودهای امام بزرگوارمان از رهبر معظم انقلاب اسلامی، شهدای مطهر از جمله شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی که قهرمان مبارزه با تروریست ها در منطقه بود استقبال شد.

وی ادامه داد: امروز جمهوری اسلامی در جایگاه اقتدار و افتخار قرار دارد و ما فکر می کنیم توطئه هایی که علیه ما انجام شده و به دنبال هرج و مرج است مرهون پیشرفت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران است. و احساس کردند تحریم ها به جایی نرسیده است و باز دنبال تهدید هستند.

رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: من با روسای جمهور چند کشور صحبت کردم و به آنها گفتم که باید به آمریکایی ها این پیام را بدهند که برای چندمین بار در محاسبات خود اشتباه می کنند. اشتباهات لطمه زیادی به آمریکایی ها وارد می کند و القاعده ملت ها هم به خاطر اشتباهاتشان آسیب می بینند، مثل حضور 20 ساله شان در افغانستان. آمریکایی ها برداشت های نادرستی می کنند و برخی آنها را اشتباه می فهمند که در نتیجه تصمیم گیری ها و اعلام مواضع برای آنها گران تمام می شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/