“بدون قرار قبلی”؛ سفری بین فرهنگ و هویتبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانیونس شکرخواه، مدیر گروه ارتباطات و رسانه کمیسیون ملی یونسکو- ایران در مراسم تقدیر از بهروز شعیبی در کمیسیون ملی یونسکو گفت: جذابیت یک فیلم موضوع اصلی «هویت» است. هویتی که برخاسته از حقیقت افراد و مفاهیم است. ساخته آقای شویب، بین فرهنگ و هویت حرکت می کند.

شوکر تاکید کرد: در حوزه هنر چقدر معانی درست بازنمایی می شود بین کدگذاری و رمزگشایی حرکت می کنیم. برای برخی از فیلم‌ها تاخیر بسیار بیشتری داریم و ساخته آقای شعیب است.

صدای اوتیسم بعد از 9 سال به گوش مردم رسید
سعیده صالح غفاری، مدیرعامل انجمن اوتیسم نیز با بیان اینکه اوتیسم اختلالی است که درمان و باور آن سخت است. اوتیسم بعد از 9 سال به گوش مردم رسیده است.

وی گفت: هنوز راه زیادی برای حمایت از مبتلایان به اوتیسم در پیش داریم. امروزه بسیاری از مبتلایان به اوتیسم به طور کامل تحت پوشش بیمه نیستند و بسیاری از مبتلایان به اوتیسم هنوز مجبورند به سربازی بروند. به این مسائل می پردازم تا عزیزان عرصه هنر در جهت ایجاد این اختلال قدم های بعدی بردارند. همچنین امیدوارم این فیلم یکی از پربیننده ترین فیلم های ژانر آگاهی باشد.

من نگران ارث از دست رفته هستم

شویب کارگردان این فیلم گفت دغدغه امروز من پدربزرگ و مادربزرگ بعدی جامعه است. پدربزرگ ها و مادربزرگ هایی که دیگر نمی توانند شهنام و مشکلات روحی شان را بفهمند تغییر کرده اند. امروز زمانی است که باید به آن هویت آنی برگردیم و مسائلی را که آینده کشورمان را تحت تأثیر قرار می دهد، بیابیم و ساخت فیلم «بدون اولویت» اینگونه رقم خورد.

انتهای پیام/