بخش‌های جذاب نمایشگاه عصر امید دانش بنیان را بشناسیدبه گزارش بازار، علی بهادری جهرمی، دوشنبه شب در یادداشتی با عنوان «عصر دانش‌آموزان امیدبنیان‌ها» نوشت: «مهم‌ترین مبدأ تولید دانش‌بنیان و ساختمان‌آفرین، دانشگاه و تولید بر علم است. یکی از اهداف اصلی ایجاد بر علم و تولید دانش‌بنیان‌محور نیز ناشناخته بودن پیشرفت‌های دانشگاهی و استعدادهای علمی برای سرمایه‌گذاری است.

اگر توان‌های مادی و معنوی دولت و بخش خصوصی به‌درستی در اختیار صاحبان کسب و کارهای نوپا، خلاق و کارآفرین قرار گیرند، رونق روزافزون تولید ملی دور از دستیابی نیست.

علاوه بر این، افزایش بهره‌وری به عنوان پایه مهم رشد اقتصادی، منوط به دانش‌بنیان حوزه‌های مختلف است. در دولت، علاوه بر توجه کامل به این موضوعات در حوزه‌های مختلف و با پیگیری معاونت علمی، یک آیین‌نامه در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تصویب شده، یک آیین‌نامه در صحن دولت، مطرح و دو آیین نامه دیگر دانش‌آموزان در کمیسیون‌های دولت در دست پیگیری است.

دانشگاه آزاد اسلامی، کارهای زیادی در حوزه دانش‌بنیان‌ها انجام داده و رویداد ملی عصر امید؛ گام دوم دانشگاه، بخشی از این تلاش‌ها را نشان می‌دهد. این رویداد با شعار ۱۰۰۰ گروه پژوهشی و زیرساخت، ۱۰۰۰ ایده و استارت‌آپ و ۱۰۰۰ شرکت فناور و خلاق، درصد شبکه‌سازی میان نخبگان و افزایش تعداد دانشگاه‌ها با صنعت است.

امروز با حضور در نمایشگاه ملی عصر امید که در مصلی امام خمینی (ره) تهران برپا شده است، از نزدیک با نوآوری‌های علمی و علمی دانش‌بنیان دانشگاه آزاد در سراسر کشور آشنا شدم.

مرتبط با علوم انسانی، کار فناورانه روی گیاهان دارویی، اصلاح علم‌پایه در الگوهای کاشت، ساخت ربات‌های جنگی، کاهش ۳۰ درصدی مصرف سوخت و کاستن درصدی آلایندگی با دانش کاربنیان، از جمله جذابیت‌های این نمایشگاه بوده و افق آینده، روشن است.»