با گزینه اصلی سرمربیگری استقلال آشنا شوید


به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ریکاردو ساپینتو پس از دو هفته بلاتکلیفی و جدایی سرمربی سابق تیم قهرمان احتمالا پاسخگوی انتظارات هواداران استقلال باشد. لذت قهرمانی با جدایی اسطوره شماره 7 به زودی فراموش می شود و جای نگرانی را می گیرد.

از جواد نکونام گرفته تا رضا عنایتی و الکساندر نوری، گزینه نهایی فعلی آبی ها ساپینتو پرتغالی است. با توجه به عملکرد سه فصل اخیر، ساپینتو به عنوان گزینه نامناسب مورد توجه منتقدان قرار گرفته است و البته طرفداران او به موفقیت ها و روزهای درخشان حضور او در ورزش های لیسبون، براگا و استاندارد لیجا اشاره می کنند. آنچه مسلم است ساپینتو در تیم محبوب پرتغال در کنار فیگو روی کاستا و دیگر شخصیت های درخشان، بازیکن درخشانی بود.

دوران مربیگری او با عملکرد درخشان در تیم دوم لیسبون برای جلب اعتماد مدیران باشگاه آغاز شد. ساپینتو تیم ششم جدول را برعهده گرفت و در نهایت این تیم را در رده سوم جدول رها کرد. مربی جوان و پرشور پرتغالی در بخش درخشانی از دوران حرفه ای خود روبرتو مانچینی را در لیگ قهرمانان اروپا شکست داد و به جمع چهار تیم برتر قاره سبز رسید، اما در این مرحله از رقابت ها کنار رفت تا اینکه رویای بزرگش در UCL در بازی Don’t Meaning. اولین چالش جذاب اروپایی. او در نهایت در شرایطی که تیمش تنها 3 امتیاز با صدر جدول فاصله داشت، مدعی شد به دلیل مشکلات مالی ورزش را کنار گذاشته است، اما معتقد بود با شرایط فعلی ادامه همکاری ممکن نیست.

با گزینه اصلی سرمربیگری استقلال آشنا شوید

ساپینتو در سال 2013 به ستاره سرخ بلگراد ملحق شد تا تیمی که قبلاً حساس بود را با هشت پیروزی متوالی به مقام دوم جدول رده بندی برساند، اما در پایان فصل هیچ توافقی برای تمدید قرارداد حاصل نشد و ترجیح داد یونان OFI کرت را پیشنهاد دهد. . تیم نه چندان مطرح انتهای جدول با حضور سرمربی پرتغالی در رده ششم نسبت به فصل گذشته بهتر بود. ساپینتو سپس به آترومیتوس یونان رفت و پس از دو فصل به لیگ پرتغال بازگشت و این بار به بلانکا بازگشت، اما پس از یک فصل از رقابت های اروپایی کنار رفت و دوباره به دلیل محدودیت های باشگاه و مشکلات مالی، به همکاری خود با این تیم پایان داد. .

مهاجم سابق پورتو پس از آن دوران کوتاهی در فوتبال عربستان و الفتح داشت و تنها 5 هفته به طول انجامید و در نهایت هر دو طرف اعلام کردند که این همکاری را ادامه نمی دهند.

پس از این پدیده در فوتبال بلژیک و قبول هدایت تیم استاندارد لیژ، ساپینتو در یک فصل موفق و درخشان قهرمان جام حذفی و قهرمان لیگ شد و بهترین مربی فصل فوتبال بلژیک نیز لقب گرفت. سرمربی پرتغالی پس از یک دهه ناکامی در لیگ استاندارد به موفقیت های بزرگی برای این تیم دست یافت به طوری که هواداران تیم بلژیکی لقب ریکاردو دی شیردل را به او دادند. عنوان بهترین خط حمله و بیشترین مالکیت توپ و صعود به لیگ قهرمانان اروپا فرصت خوبی برای پرتغالی ها در لیگ بلژیک بود اما او ترجیح داد به لیگ لهستان و باشگاه لژیا ورشو برود. ساپینتو همچنین نایب قهرمان لیگ لهستان شد و در پایان فصل از این تیم جدا شد.

او در سال 2019 هدایت براگا، یکی دیگر از تیم های مطرح فوتبال پرتغال را با 18 برد و 55 گل بر عهده گرفت که یکی از هجومی ترین دوره های تاریخ براگا بود، در صدر جدول رده بندی لیگ اروپا و عنوان بهترین خط دفاعی با 15 گل. . شکست بخورید و بدون شکست پیروز شوید. او تا فینال جام حذفی هم پیش رفت و این تیم را در رده ششم جدول لیگ قرار داد تا براگا با مربی دیگری در فینال جام حذفی حضور داشته باشد و در نهایت بدون ساپینتو عنوان قهرمانی را از دست بدهد.

سرمربی پرتغالی پس از آن به واسکودوگامای برزیل رفت که سابقه مربیگری این تیم سرشناس بخش قابل توجهی از رزومه او است. البته در آخرین تیم پرتغالی پس از شروع همکاری در ژانویه 2022 نتوانست جلوی سقوط سبزه و گندم را بگیرد.

با گزینه اصلی سرمربیگری استقلال آشنا شوید

به نظر می رسد سیمز در زمان مربیگری در تیم های استاندارد لیجا و جام حذفی بلژیک و همچنین براگا و اسپورتینگ لیسبون حتی لیگ لهستان موفق شد و دفاع کرد اما در لیگ های عربستان، یونان و برزیل، مورینیو هم عملکرد مورد انتظار را نداشت.

در خصوص مشخصات فنی این مربی باید گفت که ساپینتو، مهاجم سابق تیم ملی پرتغال، مربی هجومی، علاقه مند به فوتبال معمولی در زمین و حتی نزدیک به سبک تیکی تاکا با تاکید بر اهمیت توپ است. . ویژگی؛ اما جدایی زودهنگام تیم های مختلف یکی از نقاط ضعف اوست که باید مورد توجه جدی مسئولان باشگاه استقلال قرار گیرد. مربی پرشور و پرشور به زودی می تواند به گزینه ای محبوب در سکوهای آبی تبدیل شود به شرطی که با درک شرایط کاری و فعالیت در فوتبال ایران و با رویکردی حرفه ای و متمرکز، این بار حضوری طولانی مدت و با ثبات را در فوتبال ایران تجربه کند.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/