با تغییر کاربری، کمبود زمین کشاورزی وجود داردبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانحجت الاسلام والمسلمین امام جمعه باکرشهر و کهریزک با استناد به روایتی از حقیقت بندگی گفت: امام صادق(ع) در پاسخ به این سوال که حقیقت بندگی چیست فرمودند که حقیقت بندگی چیست؟ . بندگی در سه چیز است، خدا را بشناسد، ثانیاً به نفع خود اختراع نکند و ثالثاً انسان مکلف و مسئول باشد.

حجت الاسلام استیری گفت: شهدای عزیز، امام راحل ما (ره) و شهید چمران چنین بودند، شهید حاج قاسم سلیمانی به حقیقت بندگی رسیده و در آستانه بازنشستگی مصداق حقیقت بندگی را دارد.

امام جمعه بخشداری کهریزک افزود: اگر مشکلی پیدا کنیم چون نگاه مادی به موضوع داریم و به حقیقت بندگی نمی رسیم.

وی تاکید کرد: شهید سلیمانی سرلشکر شد اما با رزمندگان دژ به قلعه رفتند که حاصل تقوای بالا بود.

خطیب جمعه نانوایی و کهریزک گفت: در آن روز جهاد کشاورزی برای تأمین معاش مناطق دور و دراز تشکیل شد.

وی افزود: امروز زمین های کشاورزی ما در نقاط مختلف کشور مانند باکرشار و کهریزک در حال تغییر کاربری هستند و متاسفانه عده ای زمین های کشاورزی را به باغ ویلایی تبدیل می کنند و با این روند با کمبود کشاورزی مواجه هستیم. زمین ها.”

حجت الاسلام استیری خاطرنشان کرد: یکی از ضعف ها سند نداشتن زمین های کشاورزی است، هرچند دولت تلاش کرد تا کشاورزان سند بگیرد اما بیش از 4 درصد اقدام نکرد.

امام جمعه منطقه کهریزک با اشاره به وابستگی به موضوع محصولات کشاورزی گفت: روزی در تولید گندم به خودکفایی رسیدیم اما امروز واردکننده بسیاری از محصولاتی هستیم که امنیت غذایی آنها در خطر است.

وی افزود: دولت سیزدهم به سمت کشاورزی پیمانی رفته است یعنی کشاورز باید بداند تولید برای چه کسانی در داخل یا خارج از کشور است و نگران فروش نباشد.

حجت الاسلام استیری گفت: امروز کشاورزان در حال کشت هستند اما همچنان منتظر فروش هستند، مشخص می شود برخی محصولات بیش از حد تولید شده و یا در مواردی کمبود دارند.

امام جمعه باکرشهر و کهریزک گفت: امید است در منطقه ما، باکرشهر و کهریزک نیز کشاورزان به آن سمت حرکت کنند و جهاد کشاورزی برای تامین کشاورزی پیمانی اقداماتی انجام دهد.

وی در پایان گفت: به ویژه در دو سال اخیر شاهد رکود اقتصادی بوده ایم، زیرا بسیاری از صنایع به دلیل کرونا آسیب دیده اند، پس شایسته است دولت به مطالبات این صنایع به ویژه مالیات رسیدگی کند. و استخدام کنید و راه مناسبی را ارائه دهید.»