با اجرای طرح دارو قیمت هیچ دارویی افزایش نمی یابدگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزبهرام عین اللهی در اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان پزشکی که در حرم جمهوری اسلامی رضوی برگزار شد، گفت: مراسم را در این مکان مقدس و نورانی به عنوان نشانه ای نیک در روز میلاد پدر گرامیمان امام رضا (ع) می گیریم. دانش‌آموزان عاقل هستند و نسل جدید پزشکان ایرانی با حضور در بیت‌القدس رضوی می‌گویند ما با امام رضا (ع) عهد بستیم که در این راه به اهداف مقدس خود عمل کنیم.

وی تصریح کرد: سابقه پزشکی ما مملو از قربانیان مختلف است و افتخار پزشکان از دوران دفاع مقدس تا زمانی که کرونا به خوبی دیده می شود و تعداد زیادی پزشک داشتیم که در جنگ جاری و نسل های بعد از آنها جان باختند. در مبارزه با ویروس کرونا. عرض کردند که نام و یاد همه عزیزان را گرامی بداریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه پزشکان جدید با امام رضا (ع) عهد می‌بندند با تمام تلاش و برای رضای خدا کار کنند و خستگی برایشان معنایی ندارد، توجه: علوم پزشکی و حوزه سلامت در ایران بعد از انقلاب اسلامی شکوفا شد و به جرات می توان گفت که بهترین حوزه در این زمینه هستیم.

عین اللهی اضافه کرد: باید به سمت مرجعیت علمی که مورد تاکید مقام معظم رهبری بود حرکت کنیم و امروز نیازمند جهادگرانی هستیم که نیازهای مردم را برآورده کنند و تنبلی اینجا معنا و جایگاهی ندارد.

وی گفت: نباید فراموش کنیم که همیشه در امتحان الهی هستیم و همیشه طلبه هستیم و باید تا آخر عمر همینطور بمانیم و کار مجهولات را بیاموزیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه فارغ التحصیلی نقطه پایانی نیست، تاکید کرد: اگر کسی اینگونه فکر می کند برای او نقطه پایان است و باید همیشه خود را دانشجو بدانیم و با اعتماد به نفس بالا کار کنیم. بهره گیری از تجربیات اساتید بیشتر از قبل کار گروهی را تمرین کنیم، زیرا اثربخشی آن بسیار بیشتر از کار فردی است.

عین اللهی افزود: اخلاق اسلامی مهم ترین موضوعی است که در علوم پزشکی و بهداشت باید مورد توجه قرار گیرد و باید همیشه در اوج خستگی به بیمار توجه و خدمت کرد.

وی با تاکید بر اینکه روح بلند شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و مدافع سلامت در جمع ما حضور دارد، گفت: در محضر امام رضا(ع) می گوییم بهترین نوع را ارائه خواهیم کرد. از خدمت به مردم و ما بهترین پزشک خواهیم بود و از امام مهربانی ها می خواهیم به بهورزان کمک کنند تا بهترین خدمات را به مردم ارائه دهند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان را همواره یکی از پیشگامان پیشگیری و کنترل اپیدمی کرونا دانست و اظهار داشت: با تلاش دانشمندان توانمند و متخصص کشورمان، شش واکسن تولید شد. تاکنون مراکزی در ایران ایجاد شده است.

عین اللهی مهم ترین موضوع مقابله با کرونا را واکسیناسیون دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیشترین بستری ها و مرگ و میر ناشی از کرونا از افرادی است که واکسن دریافت نکرده اند، بنابراین لازم است کل گروه در سال جاری حداقل یک دوز تقویت کننده از واکسن دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیمار مبتلا به کرونا باید حداقل یک هفته خود را قرنطینه کند، تصریح کرد: اگر بیمار مبتلا به کرونا در جامعه حضور داشته باشد و از قرنطینه خود غافل شود، هر فرد می تواند 18 نفر دیگر را در معرض ابتلا به این بیماری قرار دهد. اما استفاده از ماسک مهمترین نقش را در پیشگیری از این بیماری دارد و توصیه می شود عموم مردم در اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی و مترو، فضاهای بسته و تجمعات از ماسک استفاده کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه محدودیت های زیادی با توجه به رنگ شهرها اعمال می شود و شهرهایی که رنگ قرمز و نارنجی دارند محدودیت بیشتری خواهند داشت، ابراز امیدواری کرد: با همکاری موثر مردم. مرحله اپیدمی کرونا به زودی

عین اللهی در ادامه به برگزاری اولین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان علوم پزشکی در جوار حرم مطهر رضوی اشاره کرد و اظهار داشت: جامعه پزشکی در دوران انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس در عرصه های مختلف و خدمت به مردم آزمون خود را پس داده است. در این راه تعداد زیادی از مردم به درجه رفیع شهادت نائل آمدند و در جریان شیوع کرونا بیش از 300 نفر از مدافعان سلامت در راه خدمت به ملت با ایثار و از خود گذشتگی جان باختند. حرم مطهر امام رضا (ع) و علم آموزی، خشنود هستند که به مردم خدمت کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خوشبختانه علم پزشکی در کشور ما یکی از پیشرفته ترین علوم است و جزو کشورهای پیشرو در این زمینه محسوب می شویم.

عین اللهی با اشاره به اجرای طرح دارو یار گفت: برای اجرای این طرح حدود شش ماه کارشناسان و متخصصان توانمند در حوزه دارویی کشور مطالعه و برنامه ریزی کردند و بسته ای تهیه شد تا ضمن ارتقای کیفی اقدام شود. از خدمات به مردم باید هزینه گزاف برخی داروها کنترل شود و هدف این است که هر نوع دارویی برای افرادی که از بیمه استفاده می کنند افزایش یابد و پوشش بیمه ای داروها و در برخی موارد قیمت داروها افزایش یابد. باید کاهش یابد.

وی با بیان اینکه این امر مستلزم پوشش بیمه ای همه است، گفت: خوشبختانه با مصوبه شورای اسلامی و تخصیص حدود شش هزار میلیارد تومان نزدیک به شش میلیون نفر تحت پوشش قرار گرفته اند اما یک و نیم میلیون نفر دیگر در در مقایسه با این، هیچ اقدامی نکردند و در این میان سه ماه مهلت دادند تا همه مردم تحت پوشش بیهوده قرار گیرند.

منبع: اقتصاد آنلاین

انتهای پیام/