با آخرین اجرای طرح جدید یارانه‌ها، شاخص‌های فقر تا سال بهبود می‌یابدبه گزارش بازار، حجت الله عبدالملکی وزیر کار با اشاره به سه دهک اول جامعه، کم درآمدترین افراد، افزود: سه دهک اول که حدود بیست و شش میلیون نفر و جزوه قشر محروم و کم درآمد جامعه اند، در این طرح مبلغ بیشتری دریافت می کنند. می‌کنند و درعین حال بخشی از این افراد با مستمری‌های خاص، زیرپوشش نهادهای حمایتی هستند.

وزیر تعاون درباره روز بودن پایگاه وزارت رفاه گفت: پایگاه اقتصادی ایرانیان در سال 96، 97 به مرور زمان وارد شده و این پایگاه اطلاعاتی در حال حاضر به روز می شود هر مقطعی از زمان آخرین اطلاعاتی که در آن اطلاعات گروه بندی و دهک ثبت می شود. طبقه بندی است.

عبدالملکی درباره افرادی که می‌بایست در دهک یک تا سه دستگاه گیرنده، ولی ۳۰۰ هزار تومان برایشان واریز شده است، گفت: سایت حمایت از وزارت بهداشت، و همکاری با نشانی hemayat.mcls.gov.ir برای اعتراض به دهک بندی است.

وی درباره اینکه فرد متوفی سریع یارانه اش قطع می شود، ولی بچه های که به دنیا می آیند سریع یارانه اش می شود و نمی شود؟ افزودن: اینها مربوط به سازمان هدفمندی یارانه هاست در دولت قبل از سیاست این بوده است که افراد جدید به یارانه می گیرند، اضافه نمی شوند، اما کسانی که فوت می کنند در سازمان ثبت احوال ثبت می شوند و به سازمان هدفمندی منتقل می شوند و یارانه اش حذف می شود.

وزیر تعاونی درباره کسانی که ماشین را ندارند، ولی در سامانه ماشین به نامشان ثبت شده است، گفت: احتمالاً این افراد ماشین خود را قولنامه‌ای فروخته شده یا بروز نکرده است در سامانه اعتراض تا بررسی شود.

عبدالملکی درباره کسانی که درخواست جدایی خود از سرپرست را دارند می‌گویند: این جدایی با سازمان هدفمندی یارانه‌ها است هر زمان سایت آن را توضیح می‌دهند.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه پیامکی یارانه هاگفت: افراد می‌توانند ازطریق این سامانه شماره ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ کدملی و موبایل خود را وارد کنند و اعتراض خود را ثبت کنند که ازطریق پیامک با آن‌ها ارتباط برقرار خواهد شد.

وزیر تعاون همچنین به کسانی که پول هایش را در حساب دیگران می اندازد یا برعکس پدر و مادرهایی است که شخص شان دست فرزندانشان را توصیه می کند. سعی کنند حسابشان را شخصی دارند و در شناسنامه اقتصادی افراد، آن اموالی باشد که به آن اختصاص دارد.

وی افزود: کسانی که در گذشته یارانه را دریافت نکرده‌اند، درخواست خود را در سامانه سازمان هدفمندی یارانه‌ها که چند روز دیگر آماده شده و ازطریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی می‌کنند، ثبت می‌شوند و در صورت عدم دسترسی به سایت به دلیل شلوغی، می‌توانند چند ساعت دیگر دوباره امتحان کنند. سه ماه فرصت دیگری برای مراجعه دارند و هر زمانی که استحقاق این مورد تایید شود، کل این دوره برایشان واریز می‌شود.

عبدالملکی درباره زمان پاسخگویی به اعتراض‌های یارانه‌ای افزود: در خصوص دریافت پاسخ اعتراض مردم عجله نمی‌تواند چند روزی طول بکشد و بانک‌های اطلاعاتی بسیار گسترده و بزرگ است که اعتراض‌ها را بررسی کرده و پاسخ می‌دهد اگر نیاز به تماس تلفنی یا پیامکی وجود دارد تا این بررسی‌ها و ارزیابی‌ها انجام شود. انجام شود.

وی درباره اینکه آیا مردم برای ثبت شکایت حضوری می‌توانند جایی بروند، اظهار داشتند: نیازی به مراجعه حضوری نیست و هیچ جایی که حضوری بخواهند کاری انجام دهد وجود ندارد همه ازطریق سامانه است برای آن‌ها که اعتراض به دهکده‌ها دارند ازطریق سامانه تلفن گویا 09206369 یا ازطریق. سایت hemayat.mcls.gov.ir (حمایت دات ام سی ال اس دات جی ویات آی آر) و کسانی که قبلا یارانه نمی کنند برای ثبت نام از طریق سایت سازمان هدفمندی یارانه ها اقدام و شماره تماس وزارت تعاون ۶۳۶۹ است که صورت می گیرد. ۲۴ ساعت وجود دارند.

عبدالملکی در ادامه در خصوص برقراری ارتباط نیز اظهار داشت: دلیل ارتباط برقرار نشدن، ترافیک زیاد است، مردم صبر می کنند و نگران نباشند در زمان های مختلف به سایت مراجعه کنند هیچ حقی از کسی که ضایع نمی شود پولی که به ۹۰ درصد مردم ایران باید پرداخت یا واریز شود. در حساب‌های دولتی موجود در آن‌هایی که اعتراض می‌شود، می‌شود.