بایدن 500 میلیون دوز دیگر از Pfizer COVID را برای سایر کشورها خریداری می کند: بایدن


بایدن ، رئیس جمهور آمریکا ، روز چهارشنبه گفت ، ایالات متحده 500 میلیون دوز دیگر از واکسن کووید -19 Pfizer را برای توزیع در کشورهای فقیر در سراسر جهان خریداری می کند که بیش از دو برابر تعهد اولیه خود برای شکست ویروس کرونا است.

بایدن در یک نشست مجازی با رهبران جهانی به کاخ سفید گفت: “برای شکست همه گیری در اینجا ، ما باید آن را در همه جا شکست دهیم.”

بایدن درباره هزینه مالیات دهندگان آمریکایی توضیح نداد ، اما گفت که این خرید تقریباً دو برابر تعداد شلیک هایی است که ایالات متحده وعده داده است تا در سطح بین المللی پرداخت کند.

وی گفت: “ما در حال حاضر نزدیک به 160 میلیون دوز به 100 کشور جهان ارسال کرده ایم ، بیش از هر کشور دیگری که اهدا کرده است.”

“این نیم میلیارد دوز دیگر است که در این زمان سال آینده تحویل داده می شود و این کل تعهد ما را برای واکسن های اهدا شده برای بیش از 1.1 میلیارد واکسن اهدا شده به ارمغان می آورد.”

وی افزود: به عبارت دیگر ، به ازای هر شلیکی که امروز در آمریکا شلیک کردیم ، اکنون متعهد هستیم که سه گلوله به بقیه جهان شلیک کنیم.

بایدن همچنین طرح خود را “تعهد تاریخی” خواند و آن را با تلاش های ارتش آمریکا برای شکست فاشیسم در قرن بیستم مقایسه کرد.

رئیس جمهور جو بایدن قصد دارد “بیش از 1.1 میلیارد واکسن” به ایالات متحده در سراسر جهان اهدا کند.
رویترز / ایولین هاکشتاین

وی گفت: “من به قول خود عمل می کنم که آمریکا به زرادخانه واکسن تبدیل خواهد شد ، زیرا ما در جنگ جهانی دوم زرادخانه دموکراسی بودیم.”

بایدن همچنین از سایر کشورهای ثروتمند خواست واکسن های “بدون موضوع سیاسی” اهدا کنند.

وعده 500 میلیون دوز او توسط اتحادیه اروپا ترکیب شد ، که وعده قبلی را افزایش داد.

واکسن های آمریکایی توسط آژانس جهانی واکسن COVAX توزیع خواهد شد و بایدن گفت که ایالات متحده همچنین کمک های مالی به گروه هایی را که عکس می گیرند افزایش می دهد.

بیش از 5.9 میلیارد دوز برای حدود 43 درصد از جمعیت جهان تجویز شده است ، اما برخی از فقیرترین کشورها هنوز به سطح واکسیناسیون بالای 2 یا 3 درصد نرسیده اند و COVAX تقریباً تمام اهداف توزیع خود را از دست داده است.

روز سه شنبه ، ایوان دوکت ، رئیس جمهور کلمبیا در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در منهتن این وضعیت را به شدت محکوم کرد.

وی گفت: “ما شاهد شکست چندجانبه گرایی در پاسخ عادلانه و هماهنگ به شدیدترین لحظات بودیم.”

شکاف های موجود بین ملت ها در مورد فرایند واکسیناسیون بی سابقه است. “

بطری های دارای برچسب "واکسن کرونا ویروس کووید -19" و یک سرنگ در جلوی لوگوی Pfizer در این تصویر قابل مشاهده است.
رئیس جمهور جو بایدن نگفت که ایالات متحده برای تحویل دوزهای واکسن Pfizer COVID-19 چقدر هزینه خواهد کرد.
REUTERS / Illustration / File / Dossier

سباستین پینرا ، رئیس جمهور شیلی نیز گفت که “پیروزی” توسعه واکسن های ضد COVID-19 در زمان بی سابقه با “ناتوانی” در توزیع یکنواخت آلوده شده است.

“در علم ، همکاری غالب است. در سیاست ، فردگرایی اطلاعات مشترکی در علم وجود داشت. در سیاست ، ذخیره در علم ، کار گروهی غالب است. در سیاست ، تلاش های منفرد. “

با سیم های پستی

دیدگاهتان را بنویسید