بانک مرکزی تایلند بهبود اقتصادی بدون وقفه را تضمین کردبه گزارش بازار، روز چهارشنبه رئیس بانک مرکزی تایلند با وجود انتظارها برای افزایش نرخ بهره گفت: اقتصاد تایلند به نتایج نشان می دهد و این بانک مرکزی تضمین می کند که بهبود اقتصادی با تلاش برای مقابله با تورم بالاتر خواهد بود. رئیس بانک تایلند (BOT) گفت که انتظار می‌رود با وجود قوی ماندن سیستم مالی، بهبود اقتصادی ادامه یابد و به طور معمول کار کند.

وی گفت که زمینه اقتصادی در مقایسه با دوران بحران کووید-19 تا حد زیادی تغییر کرده است، بنابراین همه باید در برابر تورم بالاتر، سیاست های مالی در اقتصادهای بزرگ و مشکلات ژئوپلیتیکی خود را وفق دهند. ستاپوت گفت: باید سیاست‌ها و پولی به منظور تطبیق با شرایط اقتصادی و مالی و تراز گزارش جدید تعدیل شود.

انتظار می‌رود این بانک مرکزی در بررسی سیاست‌های بعدی خود در ۱۰آگوست، نرخ بهره خود را از پایین‌ترین سطح به میزان ۰.۵۰ درصد افزایش می‌دهد که اولین افزایش در سال ۲۰۱۸ خواهد بود. تورم تایلند در ماه ژوئن به بالاترین حد در ۱۴ سال گذشته یعنی ۷.۶۶ درصد رسید که از ۱ تا ۳ درصد بالاتر از محدوده هدف بانک مرکزی BOT است و این بانک گفته است که قیمت‌های مصرف‌کننده هنوز به اوج خود نرسیده است.