بابت تولید تخممرغ نداریمبه گزارش بازار، حمیدرضا کاشانی، رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: در تولید تخم‌مرغ هیچ مشکلی نداریم، اما مازاد تولید هم داریم.

وی بیان کرد: تا قبل از اینکه قیمت هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری از 100 هزار و 300 تومان به 35 هزار و 500 تومان و 40 هزار تومان تعیین شود، به همین دلیل است که فصل مصرف تخممرغ نیست و این آزادسازی در روزهای آینده امکان پذیر است. روی مصرف مردم تاثیرگذار باشد و مصرف داشته باشد ۲۰ درصد زیر قیمت مصوب می‌فروختیم.

هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران تخمگذار گفت: هم‌اکنون نگران سرمایه‌گذاری در گردش مرغداری‌ها هستیم که محصول را با قیمت جدید به فروش برسانیم اعلام می‌کنیم.

کاشانی با بیان روزانه 100 هزار تن تخم‌مرغ از طریق واحدهای فعال صنعتی و بومی در سطح تولید کشور، تصریح کرد: میزان مصرف قبل از طرح هوشمندسازی روزانه حدود 85 تا 90 هزار تن به عبارتی 20 درصد از تولید می‌شود و مشکلی دارد. از نظر تولید، ولی باید دولت نگاه ویژه‌ای داشته باشد که بتوانیم تولید را سرپا نگاه داریم و در آینده به آینده مشکل داریم.

هیئت مدیره هوشمند سراسری مرغداران تخمگذار گفت: با اجرای طرح‌سازی قیمت‌ها برای خرید تخم‌مرغ تا ۶۰ درصد افزایش یافت.

وی با اشاره به ذخیره حدود یک‌هزار و پانصد تنی تخم‌مرغ افزود: حدود ۵۰ درصد تخم‌مرغ ذخیره‌سازی شده به بازار عرضه می‌شود و مابقی هم روزانه با قیمت‌گذاری به فروشگاه‌ها و میادین و… توزیع می‌شود.

کاشانی با بیان اینکه هیچ نگرانی بابت تولید تخم‌مرغ نداریم، گفت: امسال یک میلیون و 150 هزار تن تخم‌مرغ تولید می‌شود که یک رکورد بی سابقه است.