این شهر واکسن های اجباری را برای صدها کارمند مدارس دولتی ارائه می دهد


بیش از 500 نفر از مقامات مدارس دولتی به طور رسمی از حکم واکسیناسیون شهر معافیت های پزشکی یا مذهبی دریافت کرده اند. اما رهبران اتحادیه هشدار داده اند که بسیاری از مقامات وزارت آموزش و پرورش در موقعیت های غیر آموزشی هنوز واکسینه نشده اند ، که ممکن است هفته آینده مدارس را کم کار کند.

شهردار بیل دی بلاسیو سیاست سختی را بر کارکنان DOE اعمال کرده است ، که باید شواهد حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را تا پایان دوشنبه 27 سپتامبر نشان دهند. به دنبال چالش های حقوقی اتحادیه های نماینده کارگران DOE ، شهر مجبور به معافیت به دلایل پزشکی یا مذهبی شد. دی بلاسیو گفت که استثنائات مذهبی نیز محدود به “دو دین ثابت ، علم مسیحی و شاهدان یهوه ، که سابقه این امر را دارند ، در مخالفت مذهبی” خواهد بود. شهردار هشدار داد که این موارد استثنا نادر خواهد بود.

وی افزود: “آنچه که ما تا کنون شاهد آن هستیم تعداد بسیار اندکی از درخواست ها برای آزادی پزشکی یا مذهبی است. تا کنون ، فقط صدها مورد تأیید شده است. “و باز هم ، بیش از 100000 معلم و کارمند وجود دارد ، و ما با هرکسی که نیاز به واکسیناسیون دارد تا این مهلت کار خواهیم کرد.”

ممکن است هنوز استثنائات بیشتری وجود داشته باشد ، زیرا DOE گفته است که هنوز برنامه ها را بررسی می کند.

کتی اوهانلون ، سخنگوی DOE ، در بیانیه ای گفت: “از روز جمعه ،” 81 all از همه کارکنان DOE حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند. ” وی خاطرنشان کرد که 87 درصد از معلمان حداقل یک دوز دریافت کرده اند.

وی افزود: “اکثر کارکنان واکسینه شده اند و تعداد آنها در روزهای آینده افزایش خواهد یافت.” “ما هفته گذشته 7000 واکسیناسیون در محوطه مدارس سراسر شهر انجام دادیم ، هزاران معلم و پرسنل جدید استخدام کردیم و تعداد زیادی کارگر ماهر داریم که در صورت نیاز آماده پر کردن آنها هستند.”

طبق گفته DOE ، حدود 11000 معلم جایگزین و تعداد نامحدودی از معلمان در مقر DOE کار می کنند که می توانند به مدارس نیز اختصاص داده شوند. معلمان جایگزین و کارکنان دفتر مرکزی حداقل یک دوز واکسن خواهند داشت.

اوهانلون فوراً به س aboutالات مربوط به تعداد درخواست های معافیتی که DOE دریافت کرده و یا اینکه اداره از چه دستورالعمل هایی برای تأیید برنامه ها استفاده می کند ، پاسخ نمی دهد.

کارکنانی که استثنائات پزشکی و مذهبی را رعایت می کنند ممکن است به کارهای خارج از کلاس درس بروند. معلمانی که واجد شرایط این معافیت ها نیستند اما همچنان از واکسیناسیون خودداری می کنند یا باید مرخصی بدون حقوق بگیرند و بیمه سلامت خود را حفظ کنند ، یا می توانند استعفا دهند و غرامت دریافت کنند.

معلمان و اتحادیه های اصلی شهر همچنان با مهلت روز دوشنبه مخالفت می کردند و می گفتند که اگر هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده مجبور به ماندن در خانه شوند ، این مهلت کوتاه هفته آینده بسیاری از مدارس را با کمبود شدید کارکنان روبرو می کند.

مارک کانیکارو ، رئیس هیئت نظارت و مدیران مدارس در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره گفت: “در این مرحله ، مدیران و مدیران دائماً به ما می گویند که نگران کمبود کارکنان هستند که صبح سه شنبه ، 28 سپتامبر آمده است.” جمعه. “من از چندین مدرسه شنیدم که در حال حاضر بین 30 تا 100 نفر در لیست غیر مطابقت دارند.”

Canicaro گفت ، یکی از بزرگترین نگرانی ها از دست دادن تعداد بسیار مهمی از پرسنل پشتیبانی ، از جمله کارکنان کافه و عوامل امنیتی مدرسه است.

“مدارس فقط به معلمان و مدیران نیاز ندارند. ما باید مراقبان ، متخصصان حرفه ای ، کارکنان آشپزخانه ، دستیاران مدرسه و البته عوامل ایمنی مدرسه خود را داشته باشیم. “

ممکن است اکثر مدارس هفته آینده فقط یک نماینده ایمنی مدارس داشته باشند. وی گفت: “دیروز به مدیران گفته شد که عوامل ایمنی مدارس دوباره تعیین تکلیف می شوند و به احتمال زیاد مدارس هر کدام یک مامور ایمنی مدرسه دریافت می کنند.”

گرگوری فلوید ، رئیس اتحادیه محلی 237 ، که شامل عوامل ایمنی مدارس و مدیران خدمات غذایی است که کارگران کافه را کنترل می کنند ، تخمین می زند که نیمی از اعضای اتحادیه هنوز واکسینه می شوند.

او از اعضای مردد خواست تا بروند و عکس بگیرند. فلوید به WNYC / Gothamist گفت: “همه باید یک انتخاب شخصی داشته باشند.” “آیا به همکاران خود که واکسینه شده اند می پیوندید و در کنار شما کار می کنند؟” انها سالم هستند. به آنها نگاه.”

دی بلازیو ، که بارها گفته است مدارس دولتی نیویورک در پاییز امسال به دلیل واکسن به طور ایمن باز خواهند شد ، گفت که کارکنان DOE هنوز وقت دارند واکسینه شوند. DOE گفت که هفته آینده کلینیک های واکسیناسیون پاپ آپ در مدارس با دانش آموزان 12 سال به بالا وجود خواهد داشت.

“همه چیز امروز است ، همه چیز فردا است. دی بلاسیو در روز جمعه گفت: “یک روز کامل ، حتی تا دوشنبه ، برای واکسیناسیون وجود دارد.” “اکثر معلمان و کارکنان تصمیم می گیرند واکسن بزنند ، بخشی از تصمیم گیری باشند و به کار خود ادامه دهند.”

دیدگاهتان را بنویسید