ایمپلنت ضربه گیر برای کاهش درد زانو طراحی شده استگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزدرمان های مختلفی برای زانو درد استفاده می شود، از داروهای بدون نسخه در داروخانه ها تا جایگزینی مفصل زانو. در همین راستا اخیرا سیستم زانو میشا برای درمان این نوع درد ارائه شده است که به عنوان ایمپلنت ضربه گیر استفاده می شود.

شرکت کالیفرنیایی “Maxi Mod” این ابزار را اختراع کرد که شبیه یک نسخه مینیاتوری کمک فنر در ماشین است. زانوی میشا به دو طرف داخلی استخوان ران و درشت نی در کنار مفصل زانو، با یک پیستون فولادی تعبیه شده در قسمت بالایی که به داخل و خارج یک استوانه پلیمری انعطاف پذیر در قسمت پایین می لغزد، متصل می شود.

هنگامی که یک پیستون به سیلندر فشار وارد می کند، سیلندر از گوشه ها بیرون می آید و بنابراین بیشتر انرژی وارد شده به قفل را جذب می کند. در نتیجه، ادعا می شود که ایمپلنت بیش از 30 درصد از اوج نیروی وارد بر زانو را در هر زمان کاهش می دهد.

به گفته ماکسی مد، این سیستم از طریق یک برش زیر پوست قرار می گیرد. هنگامی که دستگاه در جای خود قرار می گیرد، محدودیتی برای دامنه حرکتی یا قابلیت حمل بار وجود ندارد. همچنین سیستم مذکور ربطی به استخوان و غضروف ندارد.

در سال 2019، سیستمی به نام کالیپسو در 81 بیمار مبتلا به درد زانو ارائه و کاشته شد. این بخشی از کارآزمایی بالینی دانشگاه اوهایو بود. نتایج آزمایش فوق به تازگی و 3 سال پس از کاشت این سیستم در بدن افراد منتشر شده است.

بر اساس گزارش دانشگاه اوهایو، بیش از 90 درصد از شرکت کنندگان شاهد کاهش درد و بهبود عملکرد زانو بودند. در مجموع میزان موفقیت این ابزار 86 درصد بوده است.

نتایج آزمایش به ایالات متحده ارسال شد. آی تی. سازمان غذا و دارو و در حال حاضر توسط قانونگذاران در حال بررسی است.

منبع: ادامه مطلب

انتهای پیام/