ایران قاطعانه به علت هر گونه ناامنی دریایی رسیدگی می کندگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزمراسم استقبال از گروه رزمی اطلاعات عملیاتی 84 نیروی دریایی ارتش مستقر در آبهای آزاد و بین المللی پیش از ظهر امروز با حضور دریادار «شهرام ایرانی» در منطقه یکم دریایی امامت بندرعباس و کارکنان برگزار شد. از ناوگان 84 نداجا به گرمی از فرماندهان و خانواده هایشان به مهین استقبال کردند.

امیر دریادار در حاشیه این مراسم گفت: ناوگروه 84 نیروی دریایی راهبردی ارتش با حضور مقتدرانه خود در اعماق اقیانوس به ویژه منطقه دریای سرخ موفق به انجام عملیات اسکورت و استقرار شده است. امنیت دریایی در بالاترین سطح ممکن و در جایی که نیروها در منطقه هشدار ندادند، ایمنی ناوبری به خطر افتاد، دوباره توانستند بایستند و 2 پهپاد آمریکایی را به یاد همرزمان خود که مستقیماً در برابر هرگونه بی عدالتی ایستاده بودند، توقیف کنند. زودتر

دریادار ایرانی افزود: آمریکا باید بداند که اگر در جایی حضور نیروی دریایی دارد، باید به قوانین بین المللی احترام بگذارد و بداند که جمهوری اسلامی ایران با حضور مقتدرانه خود در منطقه، هر حرکتی را تعیین می کند که چه چیزی خطرساز است. امنیت و ایمنی ناوبری و ضربه خواهد زد.

وی افتخار بزرگ ناوگروه را ایستادگی مستقیم و رو در رو در اعماق اقیانوس در برابر شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار با صلابت و قدرت دانست و گفت: همه این افتخارات نشان از ایمان فرماندهان نظامی به کار، تخصص، تسلط و شجاعت آنها و از همه مهمتر تکیه بر واقعیت و شعار راه ما راه حسین(ع) است، این اتفاق افتاد و یکی از افتخارات بزرگی است که امروز با دست نوشته می شود. از عزیزانمان در ناوشکن جمهوری اسلامی ایران (جماران).

وی خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش بیش از 64 فروند شناور جمهوری اسلامی را با اقتدار اسکورت کرده و به صورت کاملا مجهز در یگان های شناور حضور پررنگی دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: همه اینها تنها بخشی از توانمندی های نیروی دریایی راهبردی است که در صحنه می بینیم.

گروه رزمی اطلاعات عملیاتی 84 نیروی دریایی راهبردی ارتش به فرماندهی ناوشکن تمام ایرانی جماران به مدت 86 روز اسکورت شناورهای تجاری و نفتکش های جمهوری اسلامی ایران و حفظ منافع کشور عزیزمان در آب های آزاد

منبع: فارس

انتهای پیام/