ایران به زودی تحریم های متقابلی را علیه افراد و نهادهای اروپایی اعمال خواهد کردگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزناصر کنعانی دوشنبه شب تصمیم وزرای خارجه اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال تحریم های فردی برخی مقامات و نهادهای ایرانی را به شدت محکوم کرد و آن را نقض قوانین بین المللی و مصداق بارز دخالت در امور داخلی اتحادیه اروپا دانست. . جمهوری اسلامی ایران.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: جای بسی تأسف است که انگیزه های سیاسی خاص و نیز تکیه بر اطلاعات نادرست، تحریف شده و شایعات ساختگی نمایندگان مردم ایران و رسانه های آشنا به آنها مبنای چنین کاری است. تصمیمی اشتباه و غیر سازنده.»

کنعانی تصمیم تحریمی شورای اتحادیه اروپا را حاکی از ادامه رویکرد مغرضانه و استفاده ابزاری از حقوق بشر برای دستیابی به اهداف سیاسی ارزیابی کرد و چنین تصمیمی را اساسا مردود و ناکارآمد خواند.

وی تاکید کرد: ملت بزرگ ایران هم اکنون به دلیل انفعال و همکاری با حداکثر تحریم های غیرقانونی آمریکا، اتحادیه اروپا و اعضای آن را ناقض بزرگ حقوق بشر می دانند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با رد تمامی اتهامات وارده به مردم و نهادهای ایرانی، افزود: در واکنش به اقدام امروز شورای وزیران خارجه اتحادیه اروپا، تحریم‌های متقابلی علیه نهادها و افراد مرتبط اروپایی اعمال و اعلام می‌شود.

به گزارش ایرنا، شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا امروز 11 شخصیت و چهار نهاد ایرانی از جمله پلیس امنیت اخلاقی، نیروی انتظامی ایران و تعدادی از مدیران آن را به بهانه مسائل حقوق بشری تحریم کرد.

امیرعبداللهیان پیشتر در تماس تلفنی با جوزف بارل گفته بود: جمهوری اسلامی ایران از حمایت مردمی قوی و دموکراسی موثر برخوردار است. اینجا سرزمین کودتاهای مخملی یا رنگارنگ نیست، بلکه لنگر ثبات و امنیت پایدار در منطقه است.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران به دنبال چارچوب وسیع تری برای همکاری اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران است، به اروپایی ها توصیه کرد با رویکرد واقع بینانه به موضوع نگاه کنند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/