اگر یک قاشق ماست در روز بخورید چه اتفاقی برای بدن شما می افتد؟ – دکتر روی هادیمیان


با خوردن ماست قاشق روزانهدر بدن شما چه می گذرد؟

ماست سرشار از پتاسیم و منیزیم به تنظیم فشار خون کمک می کند ، از پوکی استخوان جلوگیری می کند و مشکلات گوارشی شما را متوقف می کند.

در اوایل قرن بیستم ، فیزیکدان و پزشک برنده جایزه نوبل ، ایلیا ماچنکو ، که سلامت افراد 100 ساله را در بلغارستان مورد مطالعه قرار داد ، استفاده از ماست را با طول عمر بیشتر برابر دانست.

در همین حال ، دانشمند بلغاری Stamen Grigorov ترکیب ماست (ماست) را مطالعه کرد و طی آزمایشات آزمایشگاهی دو نوع باکتری اسید لاکتیک در ماست را شناسایی کرد: لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک (Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophilus). این کشف برای ما آغاز تحقیقات جدی علمی بود که هنوز توسط محققان مدرن ادامه دارد.

کارلوس گومز-گالگو ، متخصص تغذیه در آکادمی آکسفورد ، به Science Nutrition Review گفت: “ماست یکی از مهمترین غذاهای بیولوژیکی در جهان است و منبع خوبی از پروتئین ها ، چربی ها و کربوهیدرات ها است.” منبع ویتامین ها و مواد معدنی است.

100 گرم ماست استاندارد حاوی 10٪ پروتئین روزانه ، 4٪ چربی و 4٪ کربوهیدرات است. ماست یک غذای کم کالری است که در هر 100 گرم تنها 106 کیلوکالری دارد. به همین دلیل ، ماست طبیعی بدون افزودنی اغلب توسط متخصصان تغذیه برای ورزشکاران دارای اضافه وزن و زنان باردار توصیه می شود.

یکی دیگر از مزیت های بزرگ ماست این است که حاوی باکتری های زنده است – پروبیوتیک هایی که میکرو فلور روده را چرب می کنند. این واقعیت که در دنیای امروز ، جایی که ما غذاهای تصفیه شده و شیمیایی زیادی مصرف می کنیم ، از اهمیت ویژه ای برخوردار است ، بنابراین ما باید ماست بیشتری بخوریم. اگر سوء هاضمه دارید ، ماست یکی از بهترین غذاهایی می شود که به بازسازی سلامت میکرو فلور روده کمک می کند. ماست حاوی مواد معدنی ، کلسیم ، منیزیم ، سدیم ، پتاسیم ، روی ، منگنز ، سلنیوم و فسفر است. مصرف منظم ماست طبیعی از پوکی استخوان محافظت می کند. در ماست ، ترکیب هماهنگ کلسیم و ویتامین D تضمین جذب کلسیم را افزایش می دهد.

در ماست ، میزان بالای پتاسیم و منیزیم به تنظیم فشار خون کمک می کند و ویتامین های گروه B تأثیر مثبتی بر متابولیسم خواهند داشت که با افزایش انرژی و فعالیت مغز خود را نشان می دهد.

باکتری های پروبیوتیک زنده و بیفیدوباکتریوم موجود در ماست می تواند به رفع مشکلات گوارشی کمک کند. با استفاده منظم از ماست ، مشکلات گوارشی متوقف می شود.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید