اگر مهسا امینی نبود، دشمن بهانه دیگری برای ناآرامی فراهم می کرد


گزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزامروز جنگ علیه جمهوری اسلامی به جنگ رسانه ای و روایت حوادث تبدیل شده است و در این جنگ نرم که سال ها پیش مقام معظم رهبری بارها به آن اشاره کردند، سواد رسانه ای نقش بسیار موثری دارد. در حادثه اخیر فتنه، افراد مشهور با سوار شدن بر این موج و ایجاد اغتشاش در فضای مجازی از ناآگاهی مردم سوء استفاده کردند. برای پی بردن به گستردگی جنگ و نیازهای آن در جبهه با مهدی لخشور از واعظ اهل بیت (ع) و یادگار دوران دفاع مقدس گفت وگویی انجام داده ایم که تنها به این موضوع مربوط می شود. فعالیت های رسانه ای جوانان:

برخورد با بی حجابی و ترویج حجاب باید یک بسته کامل باشد

مهدی سلاشور مدد از اهل بیت(ع) در این خصوص خاطرنشان کرد: گاهی اوقات بلاتکلیفی وجود دارد یا گاهی نیاز به تغییر قانون است. ما به این مسائل اعتقاد داریم، مثلا معتقدم برخورد با بی حجابی و ترویج حجاب باید یک پکیج کامل باشد که بخشی از آن تور راهنمایی است. البته در مورد این نوع اجرا نظراتی دارم.

وی افزود: در کشور ما کل بسته بسته بود و فقط گشت ارشاد را با تمام مشکلاتی که داشت نگه داشتیم.

اگر مهسا امینی نبود، دشمن بهانه دیگری برای ناآرامی فراهم می کرد

امروز هرکس خار دارد به زمین میدان آمد

وی با اشاره به اینکه در بررسی مشکلات باید بدانیم که اگر حادثه مهسا امینی رخ نمی داد، دشمنان از آقاسلطان تذکر می دادند تا این اغتشاشات پیش بیاید، گفت: دشمنان از دیرباز سنگ بنا را گذاشته اند. زمان و اندیشیدن به مقدمات و نیز فرصت و مانع ایجاد کرد. این یک پروژه از پیش تعیین شده بود تا یک شوک اساسی به سیستم وارد کند. در حال حاضر مهشا امینی بهانه شده و نیروی انتظامی عامل تاریخ.

در آخرین شورش ها دشمنان همه چیز را به میدان آوردند

این مداح اهل بیت (علیهم السلام) گفت: برخی روش ها و اعمال در زمینه حجاب مشکلاتی دارد که خودمان باید در مورد آن بحث کنیم و از طرفی باید بدانیم که اگر مهشا امینی نباشد آیا آنها زندگی می کرد. بهانه دیگری برای این اقدامات ایجاد کرده اند. امروز به بهانه تاریخ همه بدون خشم اسلام و نظام اسلامی و اصل اعتقادات و اعتقادات به میدان آمدند.

وی تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی کشور امروز در خیابان هم برانداز و هم تجزیه طلب هستند و این یعنی هر کاری از دستشان بر می آید انجام می دهند. اگر همه حریفان را پشت سر هم بگذاریم حالا صف تشکیل شده یا با تمام قوا به میدان آمده اند. البته موفق نمی شوند و بینی شان به خاک اطراف قدرت الهی می مالند، هر چند قبلا مالیده شده باشد.

اگر مهسا امینی نبود، دشمن بهانه دیگری برای ناآرامی فراهم می کرد

جدایی طلبان از نظر عددی مخالف نظام نیستند

اسلشور گفت: مَثَل اینها مانند پشه ای است که بر فیل می نشیند و به او می گوید می خواهم برخیزم و می گوید نمی دانستم کی نشستی و حالا می خواهی برخیز. یعنی تجزیه طلبان و مخالفان نظام اسلامی عددی نیستند.

مداح اهل بیت(ع) فرمودند: مردم بدانند نظام اسلامی ما سوریه را که 85 تا 90 درصد خاک خود را از دست داده و فقط یک قصر و باند فرودگاه باقی مانده است، در کشور خود نگه می دارد. کار با افرادی که به ارزش ها پایبند هستند آسان تر است. البته مشکلاتی هم هست که نباید نادیده گرفت.

حجاب هنوز در جامعه محبوب و مطلوب شناخته نشده است

وی با اشاره به راهکارها و راهکارهای مقابله با شرایط فعلی گفت: در خصوص حجاب معتقدم هنوز در جامعه به عنوان امری پسندیده و پسندیده شناخته نشده است که مردم را به حجاب دعوت کنیم. امر به معروف و بعد از آن نوبت به نهی از منکر می رسد. برای معروف شدن حجاب و ارزش های اخلاقی چه هزینه هایی کرده ایم؟ اتفاقاً برعکس هزینه شد و این از روند تولید فیلم و سریال در تلویزیون و سینمای کشور مشهود است.

سلاشور گفت: چه هزینه ها و اقداماتی در کشور ما انجام شد تا هیگاب معروف شود و انجام ندادن آن گناه شناخته می شود. زمانی بود که برای نصب کمربند ایمنی در ماشین فیلم ها و تبلیغات زیادی انجام می شد و پلیس شروع به تذکرات و برخورد با کسانی کرد که این رفتار نرم را رعایت نمی کردند. نمی توان یکباره برای اجرای یک مقدار وارد کرد. باید جدی پرداخت کنید. برای این کار باید یک مرجع فقهی و اجتماعی محتوا تولید کند که زمان می برد.

اگر مهسا امینی نبود، دشمن بهانه دیگری برای ناآرامی فراهم می کرد

در شرایط فعلی ممنوعیت نیگام نباید علنی شود

این مداحی اهل بیت(ع) توضیح داد که در این فضای رسانه ای نباید با فردی که جرمی مشابه گشت یارشاد مرتکب جرم شده است، برخورد علنی کرد. چون کوچکترین جلسه خود ساخته است، فرمود: البته نمی توان جلسه داشت; بلکه ملاقات و تذکر مخفیانه انجام شود. امروزه اطلاعات افراد به راحتی قابل شمارش است. می توانید نحوه اخطار و رسیدگی را تغییر دهید.

گفت: شما می توانید افراد بی حجاب را انتخاب کنید و با نهایت احترام و ادب با آنها صحبت کنید. در جلسات باید کارشناسان و نخبگانی که هنجارها را می شناسند حضور داشته باشند و با آنها صحبت و گفتگو کنند. جلسات باید مناظره باشد تا حجاب عادی و مردمی شود. در هنگام حرکت بسته فرهنگی شامل چادر و شال به مردم بدهید. نیازی به برخورد علنی با این افراد نیست.

روشنگری وظیفه مردان تریبون در جریان فتنه است

وی با اشاره به اینکه در زمان طغیان و گرد و غبار باید افرادی که تریبون دارند روشنگری شوند، گفت: وقتی گرد و غبار جاده را می پوشاند باید چراغ ماشین را روشن کنید تا راه درست را بشناسید. فتنه هم همین شرط است; افراد تأثیرگذار باید در حوزه نفوذ خود صحبت کنند و غبار را از بین ببرند.

3 انگشتری که در زمان فتنه باید داشته باشیم

مداح اهل بیت(ع) با بیان اینکه در فتنه، غبار و جنگ روایات به 3 حلقه نیاز داریم، گفت: اول یک متفکر و یک نقطه راهبردی که جریان، جامعه و جهان اسلام را ببیند و بتواند تامین کند. اخبار، تحلیل ها و ایده ها و انجام کار. مغز متفکر باید در زمینه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و سیاسی غذا و محتوا تولید کند و در اختیار دیگران قرار دهد. حلقه دوم لشکر پیاده است که باید حرف ها و نکات این استاد را به بقیه جامعه برساند.

اگر مهسا امینی نبود، دشمن بهانه دیگری برای ناآرامی فراهم می کرد

ما باید یک لشکر پیاده داشته باشیم تا حرف ها را به گوش مردم برسانیم

وی افزود: در جبهه مقابل و در میان پناهندگان افرادی هستند که مطالب و نظرات رهبران خود را به گوش جامعه می رسانند. چرا مردم در حزب الله نیستند؟ این لشکر پیاده نیاز به آموزش و توانایی مقابله با حجم سنگین آتش دشمن دارد.

اسلشور ادامه داد: این لشکر پیاده باید زیر نظر حلقه اول هماهنگ کار کند. یعنی باید یک نیروی پیاده باشد که بتواند با آنالیز دقیق به هر نقطه از حلقه اول ضربه بزند. ما لشکر پیاده نداریم و امروز پراکنده هستیم. باید 300-400 هزار نیروی آموزش دیده در بسیج و 500 هزار نیرو در هیئت ها داشته باشیم. اما امروز ما این اختیارات را نداریم. یک دست مردم باید موبایل باشد و دست دیگرش فلاش. یعنی باید برای هر دو جبهه آموزش ببینند.

شبهات را باید با تولیدات رسانه ای جذاب پاسخ داد

مداح اهل بیت(ع) گفت: حلقه سوم یک پلاس قوی رسانه ای است که باید پاسخگوی شبهات باشد و با تولیدات جذاب، جوان پسند و مدرن، مهمات تهیه کند. امروز نه پیاده نظام داریم نه مهمات و نه نظریه پرداز. دشمن همه اینها را برخلاف ما دارد.

وی افزود: ما به راحتی می توانیم در جنگ پیروز شویم. به شرطی که سه حلقه را داشته باشیم. در مورد حجاب و معرفی این سلبریتی چه کار رسانه ای قوی انجام داده ایم؟ ما در حوزه ولایت فقیه که یک مفهوم بسیار سرکوب شده از نظر کلامی و شخصیتی ولی فقیه است، چه کرده ایم؟

وی با اشاره به اینکه اگر کار نکنیم یک روزی در این مملکت یاران صدام و گروهک منافقین را با خودی اشتباه می گیرد و شاید تعریف دیگری در ذهن نسل جدید ما ایجاد می کند، گفت: باید از جایی شروع به کار کنیم. .

منبع: فارس

انتهای پیام/