اکران فیلم جدید در سینماهاگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوز فیلم سقف بلند با نام قبلی نه سالهبه کارگردانی و نویسندگی جمال سیدحاتمی و تهیه کنندگی بهروز مفید از چهارشنبه هفته جاری در سینماهای کشور اکران می شود.

سقف بلند که در سال 1398 در جشنواره کودک اصفهان سال گذشته مقابل دوربین رفت و برنده 4 جایزه دیپلم افتخار در بخش بازرگانی، جایزه زاون خوکاسیان، بهترین فیلمنامه در بخش سینمای ایران و پروانه طلایی بهترین فیلم بازی شده در ایران شد. خانه های تعطیلات به گفته قاضی کودکان و نوجوان شد.

داستان فیلم درباره دو کودک است که به دلیل اختلاف پدر و مادرشان نگران هستند و سعی می کنند پدربزرگ را برای حل مشکل به خانه بیاورند و در این بین عروسکی را پیدا می کنند که به یافتن پدربزرگ کمک می کند.

در این فیلم حمید لولایی، حسین سلیمانی، امیر غفارمنش، مونا غمخوار، نیوشا علیپور، آریا نرج آبادی، آرمین جداخانی، آرشام ابری و علی دهدبان به ایفای نقش پرداختند.

سقف بلندبا گذشت یک ماه از اکران عمومی فیلم های شین و نمور، این اولین فیلمی است که در سینماهای سراسر کشور به نمایش در می آید.

همچنین از چهارشنبه این هفته فیلم جنگ جهانی سوم که نماینده سینمای ایران در اسکار 2023 است، به صورت محدود و تنها 7 روز دیگر و فقط در پردیس مگامال اکران می شود.

منبع: بارنا

انتهای پیام/