اولین همایش صنعت لوازم خانگی در گرگان| روزانه ۴۰ دستگاه یخچال هوشمند در گلستان تولید می شودابوالفضل کیخا در گفتگو با خبرنگار بازار بیان کرد: با هدف هم فکری بین فعالان واحدهای تولیدکننده لوازم خانگی به ویژه یخچال در کشور، برپایی دوره‌های آموزشی و فراگیری آخرین آموزش‌های حوزه کسب و کار، اولین هم صنعت لوازم خانگی کشور، ۲۰ مهر در گرگان. برگزار می شود.

کارخانه کارخانه سازنده یخچال سازی هیرکان افزود: در این همایش نمایندگان از ۱۲ استان فعال کشور تولید لوازم خانگی مانند استان فارس، خراسان، مازندران، تهران و چند استان دیگر در گرگان گرد هم می آیند تا آخرین وضعیت بازار و چشم اندازهای فراروی این باشد. صنعت را بررسی می کنند.

وی ادامه داد: شرکت یخچال سازی هیرکانیا امکان تولید روزانه ۸۰ دستگاه یخچال و فریزر را در چهار قالب دارا دارد که در حال حاضر با ۵۰ درصد ظرفیت، روزانه ۴۰ دستگاه یخچال و فریزر تولید می کند.

کیخا گفت: برای توسعه کارخانه و رسیدن به خط تولید به ظرفیت، نیازمند 30 میلیارد ریال اعتبار از منابع بانکی کشور است که 150 میلیارد ریال آن در حال پرداخت است.

وی منتشر شد: 54 نیروی فنی و اداری به طور مستقیم در کارخانه فعال هستند و 25 نفر هم به صورت غیرمستقیم با این واحد همکاری دارند که با همت همه پرسنل به عنوان اولین واحد تولید کننده فریزر هوشمند شمال کشور بخشی از نیازهای کشور را تولید می کنند. می کنیم.

مدیر عامل کارخانه یخچال سازی هیرکانیا گفت: قطعاتی مانند مادربُرد و کُمپرسور یخچال را از مانند چین و برزیل وارد کرده و حدود ۷۰ درصد قطعات داخلی است.

وی ادامه داد: با وجود حقوقی که بخش نامه وزارت تجارت معدنی وجود دارد، امکان افزایش 18 درصدی محصولات وجود دارد اما با هدف رعایت مصرف کننده و همچنین جلب اعتماد کارخانه های تولیدی با افزایش 12 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته در صنعت تولید می شود. شود.

گفتنی است کارخانه ساخت کارخانه هیرکانیا در سال ۱۳۸۹ در شهرک صنعتی کردکوی شد.