اهمیت شناخت تفاوت های ذاتی زوجین در سال های اول زندگیبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانشیوا چمن آرا با اشاره به اینکه مردان و زنان در جنبه های مختلف زندگی تفاوت های چشمگیری دارند، گفت: آنچه همه از آن آگاه هستند تفاوت های جسمی زن و مرد است که بر هیچکس پوشیده نیست، اما تفاوت ها به بدن محدود نمی شود. در ذهنیت نیز دو جنس وجود دارد، روان و نگاه.

وی افزود: بی توجهی به برخی تفاوت های زن و مرد باعث اختلاف و ناراحتی زوجین می شود. بنابراین، اگر متوجه این تفاوت ها نباشیم، متوجه ابراز محبت به همسرمان نمی شویم، احساس تنهایی می کنیم و عدم توجه و محبت باعث می شود نسبت به زندگی سرد شویم یا پیام عاشقانه خود را در زمان همسرمان به گونه ای دیگر تفسیر کنیم. و قضاوت نادرست ما باعث ایجاد سوء تفاهم و درگیری در خانواده می شود، بنابراین شناخت تفاوت ها برای هر زوجی ضروری است.

چمن آرا ادامه داد: اولین موضوعی که به آن می پردازیم شدت عشق در ابتدای یک رابطه است. در ابتدای یک رابطه، زمانی که دختر و پسر تازه پایه های زندگی مشترک را می گذارند، شدت عشق در مردان بسیار بیشتر از زنان است. و کینه و ظهور در محل زندگی مشترک.

وی افزود: برای تبدیل نشدن شیرینی رابطه به تلخی، لازم است هر دو جنس بدانند که تفاوت در ابراز احساسات طبیعی است و نمی تواند نشانه ناامیدی و عدم علاقه باشد و هر دو. سعی کنید پیامدهای اختلاف را مشخص کنید. «مدت زمانی را مشخص کنید که چه زمانی، تا چه حد و به چه شکلی به یکدیگر عشق می ورزند و به یکدیگر ابراز محبت می کنند تا با ایجاد تعادل در ابراز علایق، این تفاوت موجب سردی نشود. در رابطه آنها

رئیس خانواده تاکید کرد: تفاوت دیگر در این زمینه تفاوت در جایگاه عشق در مغز است. در مردان محل ابراز احساسات و عشق در سمت راست مغز و در زنان در کل مغز است و تفاوت آن در این است که مردان در بسیاری از موارد لجباز هستند و به دلیل این لجبازی زنان است. فکر کن هیچ عشقی تو شوهرشون نیست.

وی ادامه داد: وقتی مردها سمت چپ مغزشان هستند و سمت چپ مغزشان فعال است که معمولاً وقتی کاری انجام می دهند هیچ محبتی نشان نمی دهند اما خانم هایی که دو طرف محبت دارند. از مغز آنها.مغز عاطفه در همه چیز دخیل است.اگرچه آنها از خود لذت می برند اما طبیعت برای مرد بسیار ناراحت کننده است و او را عصبانی می کند و معمولا مردها شکایت دارند که زنان همه جا درگیر احساسات هستند و تصمیمات عاطفی می گیرند.

چمن آرا گفت: برای مدیریت این تفاوت بهتر است زوجین قانون را بدانند و عواقب اختلاف را بدانند. بهتر است خانم ها در موقعیت های مناسبی که مرد کار خاصی انجام نمی دهد یا مشغله فکری ندارد ابراز محبت و محبت کنند و آقایان سعی کنند ظرف محبت همسرشان را پر از عشق کنند تا او از این بهانه استفاده کند. و فقدان این احساس از دست دادن. عشق را به زندگی تعمیم ندهید.

وی در ادامه گفت: یکی از تفاوت های دیگری که باعث عدم تفاهم و همراهی زوجین می شود، تفاوت موقعیت هندسی در زمان عشق است. برای اینکه پیام محبت ما به همسرمان برسد و او محبت کند، لازم است خانم ها در هنگام صحبت و ابراز محبت طرف راست مرد باشند. وقتی زنی مقابل مرد می ایستد و ابراز محبت می کند، به جای اینکه نیمکره راست مغزش که محل عشق است فعال شود، نیمکره چپ فعال می شود و مرد بیشتر منطق می گیرد و به جای عشق با منطق سروکار دارد.

چمن آرا گفت: باید بدانید که خانم ها دوست دارند هنگام صحبت و رابطه عاشقانه طرفدار همسرشان بایستند و اگر هنگام صحبت با زنی با آنها روبرو نباشید این پیام به شما منتقل می شود که او از این موضوع اطلاعی ندارم و مهم است که با شما صحبت کنم. شما نه، بنابراین زوج ها باید به این نکته توجه کنند.

رئیس خانواده به موضوع داشتن فرزند در خانواده اشاره کرد و افزود: داشتن فرزند یکی از تفاوت ها و کمک هایی است که نمازخانه ها تصور کرده اند. وقتی کودک به دنیا می آید، ابراز محبت در فرد کاهش می یابد. میل جنسی مرد بسیار کاهش می یابد و به همین دلیل میل و میل به رابطه در او کاهش می یابد.

وی در ادامه گفت: اما در خانم ها تولد فرزند بیانگر عشق و محبت بیشتری است و نیاز آنها به توجه بیشتر می شود. در این مدت خانم ها حساس تر و ضعیف تر می شوند، احساس می کنند بدنشان به دلیل تغییراتی که ایجاد کرده، جذابیتی ندارد و همین موضوع باعث کاهش میل جنسی در همسرشان می شود. او فکر می کند که همسرش او را به خاطر بچه می خواسته و حالا که او به خواسته او عمل کرده است، توجه او کم شده و دیگر او را مانند گذشته دوست ندارد. و گاه برخی از زنان با مشاهده کاهش میل جنسی شوهرانشان تصور می کنند که به آنها خیانت شده و شوهرشان با مرد دیگری در ارتباط است.

خامان آرا گفت: برای اینکه اختلاف ایجاد مشکل نکند و روحیه حساس زنان را در این شرایط در نظر بگیرد و دوباره دچار افسردگی نگردد، لازم است هم قانون را خوب بدانند و هم تغییرات جدید را در زندگی.” بین آنها فاصله ایجاد نکنید. حتما در طول روز و هفته زمانی را برای ابراز محبت و داشتن برنامه اختصاص دهید و سعی کنید بیشتر با هم صحبت کنید.

منبع: ماهار

انتهای پیام/