انواع صندوق های سرمایه گذاری را بشناسیدبه گزارش بازار به از ایبنا، فرهنگ حسینی کارشناس بازار سرمایه، بیان می‌کند: صندوق‌ها در بورس به دو دسته نقد و صدور و ابطالی تقسیم می‌شوند، که صندوق‌های قابل نقل‌قول شامل سه دسته با عنوان‌های درآمد ثابت، سهامی و مختلط می‌شوند.

وی افزود: صندوق‌های با درآمد ثابت، صندوق‌های ثابت به صورت ماهانه به صورت سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها بازدهی معقول با حداقل احتمال سود، نصیب سرمایه‌گذاری می‌شوند و معمولاً این دسته از صندوق‌ها بازدهی بالاتری نسبت به سرمایه‌گذاری در بانک به افراد می‌دهند.

حسینی نوع دومِ صندوق‌ها: پول‌های قابل پرداخت، سهامی هستند، می‌گویند که ازعنوان آن مشخص می‌شود، عمده این صندوق‌ها به خرید سهام اختصاص دارند. سومین عنوان صندوق ها، مختلط است؛ که ریسک و بازدهی آن نسبت به صندوق با درآمد ثابت بیشتر و از سهامی کمتر است.

کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: سرمایه گذاران برای خرید و فروش سه نوع صندوق درآمد ثابت، سهامی و مختلط می‌توانند در سیستم کارگزاری آنلاین وارد شوند و بر حسب نماد، اقدام به خرید و فروش کنند. همچنین افراد برای دسترسی به اطلاعات صندوق‌ها می‌توانند به سایت Fipiran.com مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه صندوق اهرم و صندوق تضمینی دو نوآوری جدید در بورس است، گفت: سازمان بورس امکان سرمایه گذاری برای افراد ریسک و کم خطر را با ایجاد صندوق های اهرمی و تضمین ارائه کرده است. در صندوق‌های اهرمی سرمایه گذاران با اهرمی بیشتر از یک می‌توانند بازده کسب کنند، همچنین در صندوق تضمین، اصل سرمایه تضمین می‌شود و افراد می‌توانند بازدهی نزدیک به شاخص داشته باشند.

حسینی در پایان تاکید کرد: از سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها با داشتن پرتفوی متنوع است، حتی ما به افراد دارای سواد مالی نیز توصیه می‌کنیم، بخشی از سرمایه‌گذاری خود را به صندوق‌ها باز می‌گرداند تا بازده سرمایه‌گذاری خود را در صندوق‌ها باز کند. مقایسه کننده.