انتقاد بازیکن سابق تیم ملی از کی روشگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزمحمدرضا خلعتبری درباره بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی فوتبال گفت: در هشت سال حضور کی روش در ایران در تیم ملی بودم، دایی علی دایی هم بودم و روزها را می دیدم. به نظر من اگر با دراگان اسکوچیچ ادامه می دادیم بهتر بود. اگر اسکوچیچ نبود از گزینه داخلی مثل علی دایی، امیر قلعه‌نویی یا جواد نکونام استفاده می‌کردند. با کی روش در جام جهانی حضور داشتیم. در دو جام جهانی چه بر سر ما آمد؟ در دور اول حضور در جام جهانی با کی روش سعی کردیم در بازی با بوسنی و هرزگوین فوتبال بازی کنیم اما با نتیجه 3 بر یک شکست خوردیم. تنها نکته تیم ملی دفاع خوب بود. در مجموع بهتر بود با اسکوچیچ ادامه می دادیم.

وی تصریح کرد: تیم ملی در دور اول بازی های مقدماتی شانسی برای صعود نداشت اما در نهایت به عنوان تیم اول صعود کرد. ما عراق را شکست دادیم در حالی که با کوروش نتوانستیم آنها را شکست دهیم. من از ماجراجویی های اسکوچیچ و اتفاقاتی که در تیم ملی افتاد اطلاعی ندارم و نمی توانم نظر بدهم. برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم در جام جهانی طوری بازی کنند که همه لذت ببرند. بازیکنان بزرگی داریم، از مهدی طارمی و سردار آزمون در حمله گرفته تا امیر عابدزاده و علیرضا بیرانوند در دروازه. 90 درصد تیم ملی را لژیونرها تشکیل می دهند و شاید یکی دو بازیکن داخلی شانس حضور در جام جهانی را داشته باشند. ما می توانیم با این بازیکنان کارهای بزرگی انجام دهیم، زیرا بیشتر آنها در کشورهای اروپایی بازی می کنند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه آوردن کارلوس کی روش به معنای انتظار صعود از مرحله گروهی جام جهانی است، گفت: قطعا همینطور است. اگر مصلوب را آورده ایم، باید انتظار گریه داشته باشیم. اگر قرار نبود صعود کنیم، چرا کویروس را آوردیم؟ اما اگر جواد نکونام سرمربی تیم ملی می شد، با توجه به اینکه او با اکثر بازیکنان فعلی تیم ملی همبازی بود و کاپیتان تیم ملی بود، وضعیت بهتری داشتیم.

خلعتبری درباره اینکه به نظر می رسد همچنان از کیرو ناراحت است چرا که نامش از لیست تیم ملی برای حضور در جام جهانی 2014 خط خورده است، گفت: ناراحتی من طبیعی است، زیرا یک روز قبل از جام جهانی یک خط خط خوردم. آخر.کمپ تیم ملی اما انگار احترام دارم؟او تصمیم گرفت بازیکنان مورد نظرش را ببرد اما ناامیدی من این بود که برخی از بازیکنان بعد از جام جهانی دوباره بازی نکردند مثل بت آشور و دانیال داوری!

وی خاطرنشان کرد: هر چه می گویم به خاطر تیم ملی کشورمان است. اگر تیم ملی از راه درست نتیجه بگیرد و مردم کشورمان را خوشحال کند باعث افتخار ماست. هنوز فراموش نکرده ایم که وقتی تیم ملی مراکش را در جام جهانی روسیه برد، مردم چقدر لذت بردند و خوشحال شدند. اگر کی روش با تیم ملی نتیجه بگیرد، خوشحال می شویم و به نفع اوست. باز هم دعا می کنیم که تیم ملی بهترین نتایج را بگیرد و مردم خوشحال شوند.

بازیکن سابق تیم فوتبال کشورمان در ادامه گفتگوی خود با تسنیم در مورد اینکه کدام تیم ها مدعی قهرمانی در لیگ برتر هستند، گفت: استقلال و پرسپولیس همیشه مدعی هستند اما فولاد خوزستان تیم خوبی است و می تواند نتیجه بگیرد. تقاضا

خلعتبری درباره شرایطش برای بازگشت به فوتبال گفت: یکی دو روز دیگر به تیم جدیدی در لیگ برتر خواهم پیوست.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/