انتقاد امارات از تلاش برای افزایش تولید نفتبه گزارش بازار، وزیر انرژی امارات از تلاش‌های اوپک پلاس برای افزایش تولید نفت خبر داد. این گزارش می افزاید سهیل المزروعی، وزیر انرژی امارات، از تلاش تامین کنندگان نفت در گروه اوپک پلاس برای افزایش انتقاد تولید و این اقدام را عاملی ناامیدکننده دانست.

وزیر انرژی امارات چهارشنبه در کنفرانس انرژی در اردن گفت: تولید این گروه در حال حاضر حدود 2.6 میلیون نفر در روز کمتر از هدف تعیین شده است. المزروعی افزود: بر اساس گزارش ماه گذشته، شاهد پایبندی گروه اوپک پلاس به موضوع کاهش تولید و پایبندی بیش از 200 درصد بود. نکته قابل توجه این است که بیش از صد درصد به این معنی است که این کشور کمتر از آن چیزی است که تولید می کند، تولید می کند و اوپک پلاس به دنبال برداشتن سطحی از قطعات تولید می شود.

پس از توافق اوپک پلاس که تولید ۶۴۸ هزار بشکه در روز را پیش بینی می‌کند، عاصم جهاد، وزارت نفت عراق در مصاحبه با خبرگزاری رسمی عراق (واع) از افزایش تولید نفت این کشور خبر داد. ائتلاف اوپک پلاس از افزایش حجم تولید نفت در ماه‌های ژوئیه و اوت آینده به میزان ۶۴۸ هزار بشکه در روز با هدف تامین استفاده از فزاینده نفت خام در سطح جهان خبر داده است. عاصم جهاد گفت: باید توجه داشت که بین میزان رشد و سهمیه‌های تعیین شده توسط اوپک پلاس تفاوت وجود دارد، زیرا این توافق مربوط به تولید است نه خطر. وی افزود: افزایش تولید پس از توافق اوپک پلاس به میزان ۷۱ هزار بشکه در روز خواهد بود که با این حجم، کل عراق تا ماه ژوئیه آینده به ۴ میلیون و ۵۸۰ هزار بشکه خواهد رسید.