انتقاد از عدم تعیین تکلیف خودروهای سنگین وارداتی و تداوم گرانی هابه گزارش بازار به نقل از خانه ملت، محمد وحیدی با اشاره به سئوال خود از وزیر صمت، گفت: ضعف عملکرد وزارت صمت در کنترل قیمت ها و عدم استفاده و پشتیبانی از صاحبان صنایع و بهره برداران معادن و همچنین عدم اجرای برنامه های اولویت دار وزیر. محترم در مدت کوتاهی که چند برابر وی در روز رای اعتماد بوده است که عملکرد چند ماهه این وزارت خانه نشان از عدم توانمندی تیم اجرایی آن دارد.

نایب رئیس فراکسیون راهبردی مجلس شورای اسلامی سوال خود را از وزیر صمت را یک سوال ملی دانست و افزود: این سئوال در تاریخ ۱۸ آذرماه ۱۴۰۰ آذرماه به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شده است و جلسات متعددی هم با حضور وزیر و معاون وی در کمیسیون و وزارتخانه برگزار می شود. شده که خروجی جلسات به نفع عامه مردم نبوده است.

وحیدی ادامه داد: تا زمانی که مردم از عملکرد وزیر صمت و تیم مدیریتی وی در ثبات بازار و اصلاح سیاست های این وزارت خانه در عمل اقناع نمی شوند در طرح سوال از وزیر در صحن علی روز سه شنبه مصمم خواهم بود.

وی کرد: مجلس همراه و همگام با دولتمردان است و مردم و دولتمردان هم طرح سوالات از سوی نمایندگان را در حمایت از دولت برای رفع نقص های موجودند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به موضوعات مطرح شده در سوال خود از وزیر، گفت: در سوالی که از وزیر صمت می خواهد موضوعاتی از جمله افزایش قیمت کالاها علیرغم افزایش قیمت مواد اولیه و دستمزدها در دوره داشته باشد. مشابه سال قبل، عدم تعیین تکلیف خودروهای سنگین و عدم حمایت از حمل و نقل ناوگان مسافربری، اقدام انحصاری در معرفی خودروهای داخلی، بلاتکلیفی صنایع نیمه تمام اساسی مانند سیمان سمنگان، عدم حمایت از واحدهای استراتژیک و بهره برداران معادن و عدم حمایت از صنایع مهم. مانند فرش، اجی و تولید است که مطرح شود.