انتظار می رود جمعه ویلیامز وکیل عمومی فرماندار شود


جومان ویلیامز ، دادستان عمومی نیویورک به دنبال نامزدی فرمانداری است ، که به معنای بازی برگشت مجدد با فرماندار کتی هوچول است. این دو در رقابت شگفت آور سختی برای فرماندار و ستوان در سال 2018 درگیر شدند ، جایی که ویلیامز نزدیک به 47 درصد آرا را به دست آورد.

ویلیامز روز سه شنبه اعلام کرد که مدارکی را برای تشکیل کمیسیون تحقیق به هیئت انتخاباتی ایالت نیویورک ارسال می کند. هوچول قبلاً گفته است که قصد دارد برای یک دوره کامل نامزد شود.

ویلیامز در بیانیه ای اعلام کرد که نامزدی جدید خود را برای فرمانداری اعلام کرده است: “من تمام دوران حرفه ای خود ، بیشتر عمر خود را صرف اصرار ، حمایت و مبارزه به نمایندگی از مردم و علیه بی عدالتی و بی تحرکی کرده ام.” وی افزود: “در حال حاضر شرایط ما در تلاش است تا از یک بیماری همه گیر بهبود یابد و از دوران مسمومیت ، رسوایی ، خودخواهی و فردی که در راه پیشرفت ایستاده است جلو برود. من همیشه به خدمات عمومی اختصاص داده ام و در هفته های آینده در نظر دارم که چگونه می توانم در این کار برای تجدید نیویورک خدمت کنم.

کمیته مطالعه فرمانداران جدید ویلیامز ، که اولین بار توسط نیویورک تایمز گزارش شد ، کاملاً غیر منتظره نبود. مدت کوتاهی پس از استعفای اندرو کوومو ، فرماندار سابق ، ماه گذشته ، مدافع عمومی مهمان برنامه WNYC برایان لرر بود ، جایی که از او پرسیده شد که آیا در نظر دارد که یک پست جدید به عنوان فرماندار را تصدی کند. پاسخ او آن لحظه را پیش بینی می کرد.

“تفاوت های زیادی بین ما و نحوه تصور ما برای پیشبرد دولت ، نحوه استفاده از این موقعیت و آنچه در آلبانی مورد نیاز است وجود داشت. ویلیامز به WNYC گفت که آنها فقط ناپدید نمی شوند. وی افزود: “من دوباره می گویم که این بحث بعدها است و این موضع مورد علاقه من نیست.”

اگر ویلیامز نامزدی رسمی خود را اعلام کند ، حامیان می گویند که این موضوع باعث ایجاد گفتگو در مورد موضوعاتی خواهد شد که وی در شورای شهر و دفتر وکالت عمومی کار کرده است – اصلاح عدالت کیفری ، مسکن مقرون به صرفه و عدالت.

در حالی که هوچول تأکید می کند که از مشکلاتی که 11 زن با شکایات آنها در گزارش دفتر دادستانی کل ثبت شده اند بی خبر است ، ویلیامز ممکن است این سال را مطرح کند که آیا یک معاون فرماندار که هدفش ایجاد تعادل بین فرماندار بوده است این مشکلات را زودتر شناسایی کرده است؟ در جریان رقابت خود با هوچول به عنوان معاون فرماندار در سال 2018 ، او این دفتر را به عنوان آزمونی برای قدرت فرماندار در نظر گرفت.

ماه آینده ، ویلیامز قصد دارد یک هیئت مشورتی متشکل از سایر مقامات منتخب را به همراه سازمان دهندگان جامعه و حامیان سراسر کشور در حالی که یک تور شنیداری سراسری انجام می دهد ، تشکیل دهد.

برد لندر ، عضو شورای شهرداری و نامزد حزب دموکرات برای کنترل شهر ؛ آنتونیو رینوزو ، عضو شورا و نامزد حزب دموکرات برای رئیس شهرستان بروکلین ؛ و تیفانی گاریگا ، رهبر اکثریت در شورای عمومی هادسون ، اولین اعضای هیئت مشورتی هستند که در مورد استراتژی مبارزات انتخاباتی و اولویت های سیاست توصیه هایی ارائه می دهند.

سخنگوی کمپین فرماندار هوچول هنوز به درخواست اظهار نظر درباره افتتاح کمیته تحقیقاتی ویلیامز پاسخ نداده است.

هوچول روز سه شنبه در آلبانی بود و در مراسم سالانه به یاد افسران پلیس اظهار نظر کرد. روز قبل ، او در برانکس و کوئینز برای دو رویداد جداگانه که به آنچه او گفته بود اولویت های اصلی وی بود ، حضور داشت: مبارزه با شیوع COVID-19 و ارائه کمک مستقیم به نیازمندان نیویورکی ، در این مورد ، ساکنین بدون سند. با خسارت ناشی از بقایای طوفان ایدا مواجه است.

هوچول در حالی که وظیفه خدمات اجرایی را پشت سر گذاشته بود ، چند هفته اول خود را در این دفتر گذراند ، کارمندانی را استخدام کرد و به سرعت قوانین و پروژه های تاخیری را آغاز کرد و اغلب اعلامیه هایی را احاطه کرد که توسط گروه های زیادی از مقامات منتخب نشسته و حامیان جامعه احاطه شده بود.

ویلیامز تنها کاندیدایی نیست که با چالش هوچول روبرو است. CNBC هفته گذشته گزارش داد که لتیسیا جیمز ، دادستان کل آمریکا نیز در حال بحث در مورد نامزدی احتمالی برای فرمانداری در سال آینده است. او قرار است صبح چهارشنبه با انجمن برای نیویورک بهتر تماس بگیرد. این سازمان غیر انتفاعی ، متشکل از بهترین رهبران شرکتی ، غیر انتفاعی و مدنی در شهر ، رویدادهای صبحانه نیمه عادی برگزار می کند ، جایی که مشخص است رهبران منتخب ایده های سیاسی جدید جدیدی را اعلام می کنند.

برای جیمز ، تصمیم برای نامزدی فرمانداری بسیار پیچیده تر می شود. متحدان کوئومو ، از جمله وکیل و سخنگوی فعلی وی ، جیمز را متهم به انجام تحقیقات ناعادلانه با انگیزه بلندپروازی های سیاسی خود کردند. این حملات به احتمال زیاد در مبارزات اولیه تکرار می شوند. تصمیم برای نامزدی فرمانداری همچنین به معنای کنار گذاشتن فرصت نامزدی برای مدعی العموم است ، یک مزیت خودکار در هر مسابقه اولیه.

برای ویلیامز ، این خطرات ، مشابه نامزدی وی برای فرمانداری برای ستوان در سال 2018 اعمال نمی شود. او به عنوان یکی از اعضای فعال شورای شهر نیویورک در آن زمان ، پس از شکست به موقعیت خود بازگشت. اگر او در انتخابات عمومی به عنوان وکیل در ماه نوامبر برنده شود ، حداقل تا سال 2025 وکیل باقی خواهد ماند – حتی اگر نامزدی وی برای فرمانداری ناموفق باشد – با این فرصت که برای یک دوره دیگر در شهر پس از آن نامزد شود.

دیدگاهتان را بنویسید