انتخاب مکمل فیبر مناسب برای رژیم غذایی

فیبر غذایی فواید باورنکردنی برای بدن انسان دارد. با یبوست، دیابت و بیماری های قلبی مبارزه می کند و در عین حال سطح کلسترول را کاهش می دهد. فیبر که فیبر یا فیبر نیز نامیده می شود، بر خلاف چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها، توسط بدن هضم یا جذب نمی شود. فیبر به کاهش وزن کمک می کند و حرکات روده را تنظیم می کند. فیبر در میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات به وفور یافت می شود. آجیل، لوبیا، سیب، پرتقال، پاپایا، سبزیجات سبز و گندم نیز حاوی فیبر کافی هستند. فیبر راه دیگری برای حفظ سلامت دستگاه گوارش است. دانستن انواع مکمل های فیبر موجود در بازار و فواید آنها بسیار مهم است.

اثرات پوسته پسیلیوم

این مکمل فیبر برای حفظ سیستم روده منظم و از بین بردن مشکلات روده بسیار مفید است. پوسته پسیلیوم معمولاً در برخی از مکمل های فیبر محبوب مانند متاموسیل، فیبوژل و سروتان استفاده می شود. از دانه های گیاه بذر کک به دست می آید. پوشش بذر از مواد مغذی محلول در آب تشکیل شده است. پس از تجزیه فیبر در بدن، به یک باکتری خوب تبدیل می شود که یبوست و سندرم روده تحریک پذیر را درمان می کند.

اثرات اینولین

اینولین از غده ها و ریشه بسیاری از گیاهان مختلف به دست می آید. اینولین یکی از فراوان ترین انواع فیبر است و در گیاهانی که نشاسته ندارند یافت می شود. اینولین یک فیبر محلول در آب است و بر سطح قند بدن تأثیری ندارد. این امر آن را برای مصرف بیماران دیابتی ایده آل می کند. همچنین متابولیسم بدن را تحریک می کند، شاهکاری که به جذب کلسیم و منیزیم بیشتر کمک می کند.

اثرات گلوکومانان

گلوکومانان شکل دیگری از فیبر است. همچنین یک فیبر محلول در آب است و برای کاهش وزن، یبوست، کلسترول بالا، دیابت نوع 2 و درمان آکنه استفاده می شود. این گیاه در گیاه کونیاک یافت می شود و در ژاپن، چین و اندونزی گسترده است. اثرات گلوکومانان توسط بسیاری از دولت ها و آژانس های مصرف کننده مورد سوال قرار گرفته است. دلیل این امر این است که گلوکومانان به سرعت حل نمی شود.

قبل از مصرف هر گونه مکمل غذایی، مشورت با پزشک ضروری است. فیبر برای بدن سالم ضروری است و باید در مقادیر متوسط ​​مصرف شود. مصرف ناگهانی و بیش از حد فیبر در رژیم غذایی می تواند منجر به گاز، گرفتگی و گاز در شکم شود. مکمل های فیبر از برندها و شرکت های بسیاری در دسترس هستند. ما باید تحقیقاتی را برای یافتن محصول اصلی انجام دهیم تا بعداً از هرگونه اثرات مضر جلوگیری کنیم. ما همچنین باید دستورالعمل های موجود در مکمل را برای دوز صحیح دنبال کنیم.