امید به زندگی بیماری قلبی: میانگین چقدر است؟


نزدیک به 31 میلیون بزرگسال آمریکایی مبتلا به بیماری قلبی تشخیص داده شده‌اند، اما تعداد بیشماری از این افراد مبتلا به بیماری قلبی اولیه هستند اما هنوز تشخیص داده نشده‌اند. سالانه نزدیک به 660000 نفر تنها در ایالات متحده بر اثر بیماری قلبی جان خود را از دست می دهند. یعنی هر 35 ثانیه یک مرگ. در این مقاله به امید به زندگی بیماری قلبی می پردازیم.

هزینه مراقبت از بیماران مبتلا به بیماری قلبی نزدیک به 360 میلیارد دلار در سال است و کیفیت زندگی کلی این افراد می تواند بسیار ضعیف باشد. در این مقاله با نحوه کنترل بهتر طول عمر بیماری قلبی آشنا شوید.

در طول حمله قلبی، عضله به دلیل انسداد شریان‌ها قادر به دریافت اکسیژن نیست. و اگر خون در عرض 90 دقیقه ترمیم نشود، آسیب دائمی می تواند ایجاد شود. در نهایت، قلب دیگر نمی تواند به طور موثر پمپاژ کند.

به طور کلی، زمانی که فرد مبتلا به بیماری قلبی تشخیص داده شود، امید به زندگی را می توان کاهش داد. بیاموزید که چگونه می توانید امید به زندگی بیماری قلبی خود را با فعال بودن در مراقبت از خود و درخواست غربالگری بیماری قلبی افزایش دهید.

امید به زندگی پس از سکته قلبی

پیش‌بینی دقیق مدت زمان زندگی یک فرد پس از تجربه حمله قلبی دشوار است، اما علیرغم پیشرفت‌های قابل توجه در درمان، مطالعات اخیر موارد زیر را نشان می‌دهند:

 1. امید به زندگی در مردان و زنان پس از حمله قلبی کاهش می یابد.
 2. هم در مردان و هم در زنان، کاهش امید به زندگی مشابه است.
 3. شدیدترین کاهش امید به زندگی در آفریقایی-آمریکایی ها در مقایسه با قفقازی ها دیده می شود.
 4. به طور کلی، امید به زندگی ممکن است حدود 8-10٪ از زندگی مورد انتظار شما کاهش یابد. به عنوان مثال، انتظار می رود فردی که بیماری قلبی ندارد در حدود 85 سالگی بمیرد، اما در صورت حمله قلبی، امید به زندگی 10 درصد یا 8.5 سال کاهش می یابد.

علائم هشدار دهنده حمله قلبی

درمان افزایش امید به زندگی بیماری قلبی در دو دهه گذشته به طور چشمگیری بهبود یافته است، اما نکته کلیدی این است که فرد باید در اسرع وقت پس از شروع علائم به بیمارستان مراجعه کند. دلیل آن این است که درمان هایی وجود دارد که می تواند رگ های خونی مسدود شده را باز کند و جریان خون را به قلب بازگرداند که منجر به بهبود علائم و پیش آگهی بسیار بهتر می شود. برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی، سابقه خانوادگی بیماری قلبی، یا کسانی که عوامل خطر بیماری قلبی دارند، در اینجا برخی از علائم هشدار دهنده اولیه حمله قلبی آورده شده است:

 1. درد یا ناراحتی قفسه سینه احتمالاً یکی از شایع ترین علائم حمله قلبی است. درد قفسه سینه ممکن است چند دقیقه طول بکشد و در حالت استراحت فروکش کند. برخی دیگر ممکن است ناراحتی قفسه سینه را به صورت پری، فشار، یا نوعی احساس فشردن در اطراف قفسه سینه توصیف کنند.
 2. در برخی از افراد، به ویژه زنان، درد ممکن است به گردن، بازوی چپ و پشت سرایت کند. این درد ممکن است به صورت پارگی یا سوزش در طبیعت توصیف شود و نباید نادیده گرفته شود.
 3. اغلب، حمله قلبی با تنگی نفس، مشکل در تنفس و درد قفسه سینه همراه است. تنگی نفس ممکن است در هنگام دراز کشیدن بدتر شود و حتی ممکن است در حالت استراحت رخ دهد. این علامت را هرگز نباید نادیده گرفت.
 4. در طول حمله قلبی، شما می توانید چندین علامت دیگر را ایجاد کنید که شامل سبکی سر، حالت تهوع، عرق کردن شدید، عدم استقامت ورزش و خستگی شدید می شود.

اگر علائم فوق ظاهر شد، هرگز خودتان را به بیمارستان نرسانید، بلکه همیشه با 911 تماس بگیرید. هر چه سریعتر به بیمارستان برسید، نتیجه بهتری خواهید داشت.

بهبود امید به زندگی

اگر دچار حمله قلبی شده اید، راه هایی برای بهبود امید به زندگی بیماری قلبی شما وجود دارد. نکته کلیدی کاهش عوامل خطر است که شامل موارد زیر است:

 • سیگار نکش. خطر بالایی برای عود حمله قلبی است.
 • کاهش وزن. اگر اضافه وزن یا چاق هستید، باید اقداماتی را برای کاهش وزن خود انجام دهید.
 • از نظر بدنی فعال شوید. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش امید به زندگی، انجام برخی فعالیت‌های بدنی است. این می تواند شامل پیاده روی، شنا یا دوچرخه سواری باشد – اما باید ثابت باشد. ورزش نه تنها به کاهش وزن بدن شما کمک می کند، بلکه کنترل کلسترول، فشار خون بالا و دیابت را آسان تر می کند.
 • انطباق دارویی اگر برای شما دارویی برای کنترل فشار خون تجویز شده است، رعایت کنید. فشار خون بالا کنترل نشده می تواند منجر به حمله قلبی مکرر و حتی سکته شود.
 • قند خون خود را کنترل کنید. اگر دیابتی هستید، باید تمام تلاش خود را بکنید تا مطمئن شوید که قند خونتان پایین بماند. قند خون کنترل نشده می تواند عوارض مخربی را نه تنها برای قلب، بلکه برای چشم ها، کلیه ها و اعصاب شما ایجاد کند، فقط به نام چند ناحیه مشکل ساز.
 • کلسترول خود را کاهش دهید. اگر کلسترول بالایی دارید، باید سعی کنید آن را کاهش دهید زیرا این چربی باعث مسدود شدن رگ های خونی می شود. می توانید با تغییر رژیم غذایی خود شروع کنید و به دنبال آن ورزش کنید. اگر کمکی نکرد، ممکن است برای کاهش کلسترول خود به یک داروی تجویزی نیاز داشته باشید.
 • قرار ملاقات های پزشک را حفظ کنید. حفظ یک برنامه مراقبت با پزشک به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی اجازه می دهد هر گونه مشکل قلبی را خیلی زودتر غربالگری کند.
 • وارد بازتوانی قلبی شوید پس از حمله قلبی، بسیاری از افراد تشویق می شوند تا در توانبخشی قلبی شرکت کنند. این فعالیت به شما اجازه می دهد تا آمادگی جسمانی خود را بهبود بخشیده و استرس را در زندگی خود کاهش دهید.
 • از یک رژیم غذایی سالم مانند رژیم مدیترانه ای یا رژیم دش استفاده کنید. این رژیم ها بیشتر گیاهی هستند و گوشت و نمک کمتری دارند.

تست های غربالگری

امروزه، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می توانند انواع آزمایشات غربالگری بیماری قلبی را برای بررسی قلب شما به کار گیرند که شامل موارد زیر است:

 • نوار قلب برای بررسی ریتم ضربان قلب و حملات قلبی قبلی.
 • تست استرس برای تعیین میزان تحمل ورزش
 • اکوکاردیوگرام برای بررسی قلب و دریچه های شما.
 • نمره کلسیم برای ارزیابی عروق کرونر. هر چه سطح کلسیم بالاتر باشد، احتمال ابتلا به پلاک عروق کرونر بیشتر است.

نتیجه

تعداد قابل توجهی از افرادی که دچار حمله قلبی شده اند، تا زمانی که بتوانند سبک زندگی خود را تغییر دهند، زندگی پرباری را با کیفیت زندگی خوب انجام می دهند. برای انجام غربالگری بیماری قلبی که می تواند به تعیین تغییراتی که باید در زندگی خود برای بهبود نتیجه خود ایجاد کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود همکاری کنید. امید به زندگی بیماری قلبی خود را افزایش دهید.

Cano Health علاقه زیادی به مراقبت از سالمندان دارد و بنابراین، آنها به دلیل برنامه های نوآورانه خود برای کمک به مردم برای تمرین سلامت و لذت بردن از زندگی طولانی تر و با کیفیت بالاتر شناخته شده اند.

در سپتامبر 2021، Cano Health یک برنامه جدید پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی، قلب سالم توسط دکتر خوان را راه اندازی کرد. با تماس با Cano Health امروز با شماره 6059-447-855، در مورد بهبود زندگی خود در هنگام زندگی با بیماری قلبی و چگونگی زندگی طولانی تر با این بیماری بیاموزید.