امضای قرارداد تامین ۵ هزار مگاوات برق برای صنعت و معدنبه گزارش بازار به نقل از ایمیدرو، منیژه غلامرضایی که امروز جمعه ۲۷ خرداد ماه ۱۴۰۱ در حاشیه بازدید از پروژه نیروگاهی شهید باکری سمنان سخن می‌گفت، مشخص کرد: این قراردادهای جدید در تفاهم نامه ایجاد ۱۰ هزار مگاوات نیروگاهی برای حوزه صنعت و معدن را امضا کردند. شده است.

مدیرساخت ایمیدرو با بیان اینکه نیروگاه سمنان، اولین طرح از این تفاهم نامه است، گفت: این طرح با ظرفیت تولید ۳۸۰ مگاوات انرژی برق، تا نیمه تابستان امسال راه اندازی می شود.

وی با اشاره به همکاری نیروها و نیروها برای طرح یاد شده افزود: بر اساس تفاهم نامه هایی که در میان وزارتخانه های صمت و نیرو منعقد شده اند، در مجموع ۱۴ استان کشور دارای نیروگاه های جدید می شوند که برق آن ها در اختیار صنایع و معادن قرار می گیرند.

برنامه ایجاد ۲۴ سایت نیروگاهی
به غلامرضایی، این میزان گزارش در ۲۴ سایت نیروگاهی و در مدت ۳۶ ماه ایجاد خواهد شد.

مدیر زیرساخت ایمیدرو همچنین با اشاره به استقبال سرمایه گذاران از این برنامه، گفت: پیش بینی می‌شود قدرت‌های تولید به رقم فعلی تامین برق اضافه شود.

غلامرضایی گفت: پیش بینی می‌شود در طرح بعدی، نیروگاه شرکت فولاد مبارکه وارد مدار تولید برق شود.

وی با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد مصرف برق کشور مربوط به حوزه صنعت و معدن است، افزود: ۲۰ هزار مگاوات به این حوزه اختصاص دارد که ۶تا ۷ هزار مگاوات آن مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

مدیر زیرساخت ایمیدرو همچنین گفت: ادامه اجرای این تفاهمنامه نیازمند همکاری و همیاری دستگاه‌های کشور جهت صدور مجوزهای لازم تا در زمان مقرر، برق مورد نیاز حوزه تولید و تامین نیاز باشد.