امضای تفاهم‌نامه تامین مالی ۲ طرح پالایشگاهی گامی مهم در هدایت نقدینگی به سوی تولید است.به گزارش بازار، آیت الله سید ابراهیم رئیسی پیش از ظهر امروز دوشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشارکت و تامین مالی برای احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران، امروز را به یُمن امضای اسناد این تفاهم نامه، روزی بابرکت توصیف کرد.

رئیس جمهور ساخت مجتمع های پتروشیمی و پتروپالایشگاهی را از نیازها و نیازهای کشور کرد و افزود: دولت واقعی در زمینه رشد اقتصادی در گرو سرمایه گذاری کلان است و این تفاهم نامه از جمله و زمینه سازی برای جذب سرمایه های کوچک و کلان در مسیر سازندگی و آبادانی است. کشور است.

رئیسی با بیان اینکه امضای این تفاهمنامه گامی در مسیر مقابله با اقتصاد مقاومتی است، اظهار داشت: این تفاهم نامه همچنین گامی را در جهت خنثی‌سازی تحریم‌ها، جلوگیری از خام‌فروشی و تبدیل نفت خام به فرآورده‌های با ارزش‌های بالاتر، تامین‌های مورد نیاز کشور به فرآورده‌های نفتی و نفتی. ایجاد سیستم‌های ایجادی جدید است.

جمهوری همچنین با اشاره به اتفاق نظر تحقیقات اقتصادی برای این نکته که نقدینگی به سمت سمت تولید، نقدینگی را از رشد می‌کند، تصریح کرد: تفاهم نامه‌ای که امروز به امضا رسید، همچنین یکی از مصادیق موفق هدایت نقدینگی به سوی تولید است.

با بیان اینکه در ادامه مجدانه رمز موفقیت کارها است، احتمال می‌دهد: ممکن است در مسیر اجرای یک طرح اما بزرگ‌ترین طرح کوچکی پیدا شود، این نباید باعث توقف یا حتی کندی کار شود. به هیچ وجه در مسیر اجرای چنین پروژه‌هایی را به رسمیت نشناسید.

وی این اجرای پروژه‌ها را باعث آبادانی و پیشرفت برای بندرعباس و به ویژه سواحل مَکُران دانست و گفت: اجرای این پروژه‌ها به عنوان طرح‌هایی علم‌پایه می‌تواند باعث ایجاد ساختار پایدار و رونق تولید، به ویژه در صنایع پایین‌دستی صنعت نفت شود.

جمهور با قدردانی از معاون اول رئیس جمهور، معاون برنامه و بودجه رئیس جمهور، وزیر نفت و همه کسانی که برای رئیس جمهور آماده می شوند این تفاهم نامه را امضا کنند در جبهه‌های دفاع مقدس بر روی کنترل. هر گامی برای رونق تولید و ایجاد نیرو، تیری در قلب دشمن و قدمی برای افزایش امید و اعتماد مردم به نظام است.

مخبر: رونق تولید، توسعه اقتصادی و اقتصادی از نتایج اجرای طرح‌های پیشران اقتصاد ملی است
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور نیز در مراسم با اشاره به این سرمایه‌گذاری برای پروژه‌های پیش‌روی اقتصاد ملی گفت: هدایت نقدینگی به سمت تولید، افزایش ارزش پول ملی، کار و توسعه اقتصادی از جمله نتایجی است که با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اقتصاد ملی انجام می‌شود. محقق شد.

مخبر با اشاره به مشارکت مردم در اجرای این پروژه اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شدن این طرح‌ها مردم طعم شیرین این سرمایه گذاری را بچشند.

معاون اول رئیس جمهوری مشارکت و سرمایه گذاری مردم را از ویژگی های طرح های پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران برشمرد و اضافه کرد: مردم برای احداث این دو پروژه سرمایه گذاری و مشارکت در پروژه های بزرگ انجام می دهند.

وی همچنین به روش تأمین مالی این دو طرح اشاره کرد و گفت: با روشی که برای تأمین مالی این طرح‌ها در نظر گرفته می‌شود، پیش‌رو برداشت و روند آغاز ساخت این دو طرح به میزان قابل توجهی تسریع شد.