الزام کیفی سازی بسته بندی خرما برای استقبال خارجینوذر منفرد در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: میز ملی خرما روز گذشته در دشتستان برپا شد و بحث‌ها و تصمیم‌گیری‌های ارزشمندی داشت که نمی‌توانست عرضه‌کننده‌های بنفع و نخل‌داران را بشکند.

وی افزود: ارزش غذایی خرما بر هیچکس پوشیده نیست و قرار دادن خرما در سبد غذایی خانوارها نیاز به فرهنگ سازی بیشتر دارد که رسانه ها و فعالان این حوزه هستند، می توانند با معرفی این محصول ارزشمند، کمک کار خرما باشند.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطر نشان کرد: باید، علاوه بر کیفیت بالای محصول نخیلات، بسته‌بندی خرما نیز می‌تواند بسیار زیاد باشد و اگر می‌خواهیم در منطقه غنی‌سازی خرما بتوانیم صنعت بسته‌بندی را توسعه دهیم و تقویت کنیم.

منفرد بیان کرد: استان بوشهر در سال جاری به مدت 175 هزار تن خرما و رطب و خارک تولید و به بازار مصرف ارسال می‌کند که باید هدف گذاری بر روی رویایی 90 هزار تن باشد تا کشاورزان دچار مشکل معیشتی نشوند.

وی بیان کرد: آبیاری نخیلات نیز از دغدغه‌های مهم نخلداران است که با توجه به کم آبی و خشکسالی‌های اخیر، اگر چاره‌ای اندیشیده نشود، خطری از رفتن نخیلات وجود دارد.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: امیدوارم قیمت خرید خرما به گونه‌ای تعیین شود که کشاورزان در پایان فصل خوشحال شوند و مشکلات معیشتی آنها کاملا مرتفع شود.