افزایش ۹۱ درصدی درآمد گمرکات گلستان| تولید ۲۹ درصد کاهش یافتسید ابراهیم حسینی در گفتگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: در چهار ماهه ابتدایی سال جاری، ۱۲۰ میلیون و ۳۷ هزار کالا به ارزش بیش از ۶۷ میلیون دلار از گمرکات استان صادر می شود که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۲۵ درصد کاهش می یابد. و از نظر ارزش دلاری ۴۷ درصد افزایش را نشان می دهد.

مدیرکل گمرک گلستان افزود: عمده ترین کالاها شامل پلیایرن، پنیر، ید، لوله ها و پروفیل، خرما، شیرخشک صنعتی، تخته چوب متراکم شده، خامه و سیمان بوده که به ترکمنستان، عراق، بلغارستان، رومانی، قزاقستان، افغانستان، لهستان، امارات متحده عربی، پاکستان، ارمنستان و غیره صادر شده است.

وی بیان کرد: همچنین طی این مدت بیش از چهار میلیون و 861 درصد وزن به ارزش 9 میلیون و 95 هزار دلار از گمرک مرزی اینچه برون وارد کشور شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی 23 درصد افزایش و از نظر ارزشی 29 درصد کاهش را نشان می دهد.

حسینی این اعداد در گذشته سال سه میلیون و ۹۴۳ ارزش کالا به ارزش ۱۳ میلیون و ۸۹۰ هزار دلار بوده است.

مدیرکل گمرکات گلستان گفت: عمده اقلام وارداتی شامل فوتس اویل، دیزل ژنراتور، پارچه جین، ترت بوتیل آمین کلاولانات، لنتر پنبه و پارچه بوده که از ترکمنستان، چین، ترکیه، هند، قزاقستان، امارات عربی، ایتالیا، آلمان و تاجیکستان بوده است. وارد شده است.

عنوان کرد: در چهار ماهه ابتدایی سال درآمد وصولی این گمرک، ۳۳۰ میلیارد و ۹۴۳ هزار میلیارد ریال بوده که با توجه به مدت مشابه سال قبل ۹۱ درصد افزایش داشته است.