افزایش ۵۴ درصدی تولید خودروی کامل در ایران خودروبه گزارش بازار به نقل از ایران خودرو، کیانوش پورمجیب گفت: هم اکنون تولید، با تعداد و کیفیت بالاتر از گذشته در حال حاضر انجام می شود که تولید خودروی کامل از ابتدای امسال تا 26 خرداد با رشد 54 درصدی به بیش از 155 هزار دستگاه رسیده است. است.

قائم مقام توسعه و تولید گروه صنعتی ایران خودروهای تعداد خودروهایی که اسناد آن صادر می شود را نیز در همین بازه در ۱۲۶ هزار دستگاه اعلام کرد و گفت: در این شاخص عملکردی نیز حدود ۴۲ درصد رشد داشته است.

وی افزود: تولید اصلی در سال گذشته به صورت ناقص صورت می‌گرفت و بازگشت خودروها به خطوط تولید برای تکمیل و تجاری سازی تأثیر زیادی در کیفیت آنها دارند که این مشکل در تولید این سال به صورت کامل انجام می‌شود.

پورمجیب کاهش تعداد خودروهای ناقص از ۸۲۵۰۰ دستگاه در بهمن سال قبل به کانال ۲۳ هزار دستگاه در شرایط فعلی را بسیار مهم و دلگرم کننده برای صنعت کشور و مشتریان دانست و گفت: به صورت روزانه از تعداد خودروهای ناقص کاسته می‌شود و به زودی اتفاقات خوبی می‌افتد. در این زمینه روی خواهد داد.

وی از تولید روزانه بیش از ۲۶۰۰ دستگاه خبر داد و گفت: به‌زودی تولید روزانه از مرز ۲۹۰۰ دستگاه در روز خواهد بود که اتفاقات بی‌نظیری را برای صنعت خودرو در پی خواهد داشت.

پورمجیب با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌آموزی در توسعه و تولید خودرو گفت: در هم‌زمان با شناسایی شرکت‌های دانش‌بنیان با گروه صنعتی ایران خودرو، ۵۴ تفاهم نامه همکاری امضا کردند که نقطه عطفی در صنعت خودرو به‌شمار می‌رود که این همکاری‌ها توسط گروه صنعتی ایران خودرو انجام می‌شود. مرکز توسعه محصول و فناوری در زنجیره ارزش گروه صنعتی ایران‌خودرو هدایت و مدیریت خواهد شد.

وی از تعریف و جاری‌سازی ۲۷۲ طرح ارتقای کیفیت خبر داد گفت: اجرای همه طرح‌ها با دقت و جدیت رصد می‌شود.

پورمجیب گفت: در همه زمینه های کیفی و کمی تولید، شرایط بسیار مطلوب در مقایسه با سال های گذشته است.

وی از ری‌را به عنوان خودرویی بی نقص و در کلاس جهانی نام برد و گفت: به زودی رونمایی از این خودرو با حضور وزیر محترم صمت صورت خواهد گرفت و پس از آن، برنامه معرفی محصول در پایگاه تولیدی ایران‌خودرو مازندران به عنوان محل تولید این محصول است. انجام خواهد شد.