افزایش ۱۰ درصدی حقوق بازنشستگان خلاف قانون است| تعیین تکلیف قراردادی و شرکتی تا آخر تابستانولی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار بازار، به رای‌گیری ۱۹۶ نماینده مجلس به کلیات طرح ساماندهی اشاره کرد و گفت: با بررسی کارشناسی و دقیق‌تر این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس، امیدواریم تا آخرین ضرب‌الاجرای تکلیف نیروهای دولتی و شرکتی انجام و تمام نیروها را انجام دهند. استخدام رسمی و یا پیمانی تغییر وضعیت پیدا کنند.

این قانون شامل همه بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی، نهادهای انقلابی و زیرمجموعه مقام معظم رهبری خواهد شد تا با شرکت‌های مدیران و امضاهای طلایی، نیروهای انسانی با خود دستگاه‌ها حذف شوند. حساب بوده و حقوق می شود و از این طریق پرداخت.

ممنوعیت دستگاه های اجرایی در کارگیری نیروها به صورت شرکتی و قراردادی
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از این پس دستگاه‌های اجرایی ممنوعیتی را به کارگیری نیروها به صورت شرکتی و قراردادی خواهند داشت و نیرو را به شکل تغییر می‌دهند و از طریق آزمون‌های استفاده و گزینش به انجام می‌رسد..

اسماعیلی در مورد دیگران از سخنان خود انگیزان گفت: این طرح به افزایش حقوق نیروها و مشکلات 17 نوع قرارداد رفع می شود و بستری مناسب را برای جلب رضایت بیشتر برای انجام کار مهیا می‌توان انجام داد..

وی از تبدیل وضعیت 64 هزار نیروی ایثارگر در دستگاه های اجرایی خبر داد و اضافه کرد: تغییر وضعیت 76 هزار نفر نیروی ایثارگر نیز به سرعت انجام می شود..

اسماعیلی در مورد افزایش حقوق بازنشستگان نیز بیان کرد: بر اساس قانون شورای عالی کار افزایش 37 درصدی حقوق بازنشسته‌ها باید اعمال شود و دولت مصوبه افزایش 10 درصدی را که قانون با قانون است، رفع کند..

دولت در تلاش است که نگرانی های معیشتی در کشور حل شود
وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: هیئت تطبیق به عنوان مرجع اصلی افزایش 37 درصد حقوق بازنشستگان را بررسی کرده و سازمان اجتماعی موظف است تا این مبلغ را اعمال و حقوق بازنشستگان را مد نظر قرار دهد..

اسماعیلی تصریح کرد: امیدواریم شرایط مطلوبی را در جلب رضایت بازنشستگان شاهد باشیم تا مشکلات و مشکلات را حل کنیم و تصمیم بگیریم دولت را در روزهای آینده با نظر نهایی هیئت تطبیق حفظ کنیم..

وی به وضعیت اقتصادی کشور و نیاز به همگرایی بیشتر اشاره کرد و گفت: بهتر است رسانه ها و عموم مردم بیشتر صبوری را در شرایط موجود داشته باشند چرا که دولت تمام هم و غم خود را به کار گرفته تا دغدغه های معیشتی در کشور حل شود..

نماینده مردم گرمی در مجلس اسلامی افزود: به جای سیاه‌نمایی بهتر است نقدها به صورت دلسوزانه انجام شود تا نامیدی در جامعه پمپاژ نشده و مردم نیز وضعیت اقتصادی بهتری را با آرامش روحی و روانی تجربه کنند.