افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانیبه بازار، در آغاز گزارش امروز سه شنبه، قیمت نفت خام آمریکا با افزایش ۲ درصدی به ۱۱۷ دلار و ۷۴ سنت رسید و قیمت نفت برنت با ۰.۶۲ درصد افزایش به ۱۲۲ دلار و ۴۳ سنت افزایش یافت.

این افزایش قیمت در پی رهبری خامنه ای اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم ۹۰ درصدی نفت روسیه صورت گرفته است و این در حالی است که مخالفت با این ممنوعیت پیشتر است، با رهبران اتحادیه اروپا همراه شده است. مجارستان یکی از مصرف کنندگان عمده نفت روسیه است و رهبر آن ویکتور اوربان روابط دوستانه ای با ولادیمیر پوتین از روسیه است.

به گفته شارل میشل، رئیس شورای اروپا، این اقدام مجارستان فوراً به 75 درصد از نفت نفت می‌زند.

این تحریم اتحادیه اروپا علیه روسیه از زمان حمله به روسیه از بخشی از ششمین تحریم است. مبارزه برای اعمال نفتی از ابتدای ماه جاری آغاز شده است.

بر اساس بیان ۳۱ می، شورای خام اروپا می خواهد که بسته ششم تحریم ها علیه روسیه نفت و همچنین فرآورده های نفتی تحویلی از روسیه به عضو را پوشش دهد، به استثنای نفت خام تحویلی از طریق خط لوله ارسال می شود.

شورای اروپا برای ارائه پیشنهاد، “اقدامات اضطراری” مطمئن از امنیت ارائه خواهد شد.

تقریباً 36 درصد از نفت اتحادیه اروپا از روسیه است، کشوری که نقش بزرگی در بازارهای جهانی نفت ایفا می کند.

این ممنوعیت می‌تواند نگران‌ها را در مورد بازار انرژی که در حال حاضر تنگ شده است تشدید کند. قیمت انرژی طی سال گذشته افزایش یافته و به گرم شدن محیط تورمی در بسیاری از کشورهای کمک کرده است.