افزایش قیمت لوازم خانگی در فارس| قدرت خرید مردم کاهش یافتعلی شیرازی در گفتگو با بازار از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت لوازم خانگی خبر داد و افزود: در حالی که در سال گذشته قیمت کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی بیش از ۳۰ درصد را تجربه کرده بودند، تولیدکنندگان لوازم خانگی هم قیمت محصولات را تولید می کردند. خود را از ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش دادند.

وی با اشاره به رکود سنگین در این بازار و هفت تا هشت درصد کاهش یافته است.

این فعال بازار لوازم خانگی شیراز افزایش بی رویه قیمت کالاهای موجود در بازار لوازم خانگی را عامل کاهش در این بازار دانست و عنوان کرد: در افزایش تورم، افزایش پی در پی قیمت لوازم خانگی ممکن است کاهش یابد و کاهش یابد. این بازار هستیم علاوه بر این تعداد ازدواج ها تا حد چشمگیری کاهش یافته و از این رو خرید اجباری جهیزیه نیز به حداقل رسیده است.

شیرازی به کاهش خرید قدرت خرید مردم اشاره و اظهار کرد: افزایش قیمت دلار و افزایش عمومی قیمت تمام کالاهای موجود در بازار و به صفر رسیدن مردم، عامل ایجاد رکود مطلق در بازار لوازم خانگی است.

ممنوعیت واردات لوازم خانگی باعث تشدید تورم قیمت کالاهای موجود است
مرکز اتحادیه لوازم خانگی شیراز ممنوعیت واردات لوازم خانگی را باعث تشدید تورم قیمت کالاهای موجود در این بازار دانست و افزود: ممنوعیت واردات، مشکل کالا را به معضلات این بازار اضافه کرد. ضمن اینکه با ایجاد این وضعیت برخی تولیدکنندگان از شرایط ایجاد شده در بازار سواستفاده کرده و از عرضه کالاهای خود امتناع ورزیده و یا به صورت قطره چکانی تولیدات خود را عرضه می کنند.

شیرازی متضرر شدن مردم و کسب را عامل ایجاد انحصار در بازار لوازم خانگی دانست و گفت: با ممنوعیت واردات لوازم خانگی، شاهد ظهور کالاهایی با برندهای جدید در بازار هستیم. برندهایی که از حیث کیفیت در پایین سطح ممکن است اما با قیمت های نجومی عرضه می شوند.

وی به منظور کاهش کاهش کیفیت موجود در بازار لوازم خانگی علی افزایش قیمت به ناتوانی کننده داخلی برای تامین نیاز بازار به شکل اصولی ومنطقی اشاره و عنوان کرد: در این شرایط انتخاب بیشتر کالاهای خارجی که به صورت وارداتی وارد می شوند و تولید می شوند. ته لنجی هستند، است.