افزایش بهای گاز صنایع، باعث گرانی اجناس می شودبه گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، فرهاد طهماسبی، عضو هیأت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره آثار مثبت نیافتن تعرفه قیمت گاز صنایع گفت: بهتر است به جای افزایش قیمت گازها که باعث کاهش سود آنها شود. به دنبال خواهد داشت، نرخ گاز مشترکان پرمصرف خانگی افزایش پیدا کند.

وی در ادامه با تاکید بر افزایش مصرف گاز در حفظ و توسعه کسب و کارها از ایجاد می‌کند، اظهار کرد: افزایش تعرفه‌های صنعتی و تولیدی بر قیمت تمام محصولات تأثیرگذار می‌شوند، از سویی افزایش هزینه‌های انرژی‌های بسیاری از گازهای صنعتگران باید به آنها منجر شود. تعدیل نیرو می‌کند.

این نماینده بیان کرد که مشکلات ناشی از افزایش مصرف گاز در صنایع کوچک که با فشار پایین و به سختی در حال فعالیت هستند، ممکن است به توقف تولید این کارخانه‌ها منجر شود و آنها را هم به دنبال داشته باشد.

وی تاکید کرد: با عزم ملی و اراده جمعی باید تلاش کنیم که فرهنگ مصرف را در حوزه های مختلف نهادینه کنیم چرا که اگر مصرف روال در کشور همینطور ادامه پیدا کند، هر چه تولید می شود را باید در داخل مصرف مصرف کرد و از برنامه های مخرب گاز و گاز گرفت. تخصیص گاز بیشتر در توسعه تولید عقب می‌مانیم.

طهماسبی نظران کرد: گازی که مصرف می‌شود متعلق به عموم است، بنابراین باید بهای متعارف‌تری برای گاز صنایع در نظر گرفته شود تا آن‌ها با مشکل و چالش مواجه شوند. بهتر است دولت بر مشترکان پرمصرف گاز خانگی قرار گیرد که مصرف گاز بالایی دارند.