افزایش بازرسی ها و ساعت کاری میدان های میوه و تره باربه گزارش بازار، جلسه ستاد تنظیم بازار امروز (پنجشنبه) در 2 نوبت صبح و عصر به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد و اعضای آخرین وضعیت تامین، و نظارت بر بازار مورد بررسی قرار گرفتند.

در این جلسه برای همه چیزهای اساسی در بازار و تامین و عرضه مناسب اقلام مورد نیاز مردم باید مورد توجه قرار گیرد و برای تولید انواع مختلف مرغ، تخم مرغ و روغن اندیشیده شود.

همچنین می‌تواند ساعت کاری میادین میوه و تره‌بار افزایش پیدا کند و در نوبت عصر روز جمعه نیز فعال باشد تا مردم نیاز به خرید و تامین خانوارها نداشته باشند.

در ادامه این جلسات که رئیس دفتر رئیس جمهور وزرای کشور، کشاورزی، فرهنگ و ارشاد اسلامی اقتصاد، صمت، ارتباطات، مشارکت، کار و رفاه، نفت، روسای سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و صداوسیما و ساختار دولت در نوبت صبح و عصر حضور دارند، گزارشی از برخی موارد و آسیب‌های رصد شده در ویژگی‌های موردی در برخی استان‌ها و برخی از شهرستان‌ها همزمان با اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها ارائه و تصمیمات لازم برای تسریع در حل و رفع این مسائل. شد.

اطلاع رسانی دقیق و آگاهی بخشی به مردم در خصوص مزایا و مثبت اصلاح قیمت ها و شبانه روزی شدن فعالیت واحد پاسخگویی تلفنی وزارت تعاون از موضوعات دیگر بود که در این جلسه مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین بدون مجوز سازمان حمایت و بدون تأیید ستاد تنظیم بازار هیچ افزایش قیمتی در بازار اتفاق نیفتد و بازرسی ها و نظارت ها در سطح جهت جلوگیری از گرانفروشی تشدید شد.