افزایش احتمالی قیمت نفت به ۱۳۰ دلار در ماه ژوئن| بررسی عوامل تعیین کننده در قیمت


به گزارش بازار، قیمت نفت خام برنت در ماه می عملکرد خوبی از خود نشان داد که از دو فاکتور عمده یعنی کاهش قرنطینه های اقتصادی در چین و تصمیم اتحادیه اروپا برای نفت روسیه بود. در نتیجه، نفت برنت از پایین ترین قیمت خود یعنی ۱۰۱ دلار در اوایل ماه می به ۱۲۴.۱۰ دلار افزایش یافت.

اکنون هر بشکه نفت برنت با قیمت ۱۱۵ دلار می شود که پایین ترین سطح از ۲۶ سال جاری بوده است. همچنین هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمدیت (WTI) نیز با قیمت ۱۱۴ دلار می شود.

انتظار می رود با خروج چین از قرنطینه های پرخطر، استفاده از نفت خام در ژوئن سال جاری در حال افزایش باشد که باعث ایجاد تورم شدید جهانی در بازار انرژی خواهد شد. بنابراین، سرمایه‌گذاران انتظار دارند که نفت را در بازارهای جهانی افزایش دهند. چراکه چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان در حال حاضر به این بازار بازگشته است.

در عین حال، فصل رانندگی با اتوموبیل های شخصی به منظور تعطیلات تابستانی در غرب نیز به افزایش استفاده از نفت جهانی کمک خواهد کرد.

از سوی دیگر، نگرانی های مربوط به میزان عرضه احتمالا در ژوئن ادامه خواهد داشت. بارزترین تحول، تصمیم اتحادیه اروپا برای نفتی نفتی نفت خام ارزان روسیه بود. این بدان معناست که این بلوک سیاسی-اقتصادی از خرید کمترین دو سوم نفت کشور خودداری خواهد کرد.

همچنین شرکت تمامی های اروپایی از شرکت و همکاری با شرکت های روسی منع شده است که همین موضوع باعث افزایش قیمت نفت با کشتی خواهد شد. بنابراین، با افزایش مصرف خام و دست نخورده ماندن، این احتمال وجود دارد که قیمت نفت برنت در ماه ژوئن به رشد افزایش یابد.

پیش بینی قیمت نفت خام برنت
قیمت نفت برای یک جهش بزرگ آماده می شود. بر همین اساس، چهار ساعت نشان می دهد که قیمت نفت خام در هفته پایانی ماه به بالای سطح مقاومت کلیدی در ۱۱۴.۷۶ دلار حرکت کند. این یک حرکت مهم برای بازار نفت بود چراکه بازار از ۱۸ آوریل در تلاش بود تا قیمت ها را به سمت بالا بشکند که در نهایت موفق شد این کار را انجام دهد.

افزایش احتمالی قیمت نفت به ۱۳۰ دلار در ماه ژوئن|  بررسی عوامل تعیین کننده در قیمت

نگاه دقیق‌تر نشان می‌دهد که نفت با نزدیک شدن به سطح حمایت، الگوی شکست و مجدداً را تشکیل می‌دهد. از نظر تاریخی، اقامت و تست مجدد معمولاً یک علامت صعودی است.

بنابراین گمان می رود که نفت برنت به پیشرفتی خود در ماه ژوئن ادامه داده و گاوها مقاومت ۱۳۰ دلاری را هدف قرار دهند. سقوط به زیر سطح حمایت ۱۱۰ دلار، دیدگاهی را باطل می کند.