اعتماد سازی کنید، رشد فقط کافی نیست


سمیه شوریابی؛ بازار: جواد فلاحیان کارشناس و مدرس بازار سرمایه در رابطه با بازار بورس بیان کرد: اتفاقاتی که در یک ماه و نیم در بازار رخ داده است می‌توانیم از دو منظر به این موضوع نگاه کنیم.

وی بحث اقتصاد کلان و تصمیماتی که دولت گرفته است را منظر اول خواند و اضافه کرد: حذف ارز 4200 تومانی در عمل یک اقدام نسبتاً مثبت از سوی دولت بود ولی اتفاقی که باید رخ دهد یک سری زیر ساخت ها برای این اقدام بود که آثار تورمی را انجام داد. آن نسبت به کلیت بازارهای کالای کاهش پیدا کند.

فلاحیان: با توجه به اینکه ما در شرایط بحرانی در فاصله ای از جنگ از مردم و روسیه قرار داریم به نظر می رسد که حذف ارز 4200 تومانی مقدار شتابزده انجام شده است، همین عامل باعث می شود که انتظارات تورمی و در واقع در کالاهای اساسی به شدت خود را نشان دهد. را نشان دهد.

فلاحیان منظر دوم را، اتفاقاتی که در ویژه شورای حکام و مذاکرات و برجام رخ داد برشمرد و ریح کرد: عملاً به می‌رسد که مشاور وجود دارد و برجام به بن‌بست رسیده است و دو طرف نظری به ادامه نمی‌رسد، ارسال قطعنامه از سوی غarb memی‌nthand rrیsک sremaیh گذarی hara amقdarی bya belی atehی shahی shahی adیگdhr hemham hemnجr yehare بarahr yahare شarhare شarharی

اعتماد سازی کنید، رشد فقط کافی نیست

ارزندگی سهام در کنار بی اعتمادی

این مدرس بازار سرمایه اظهار داشت: مورد دیگری است که در بازار تاثیر می گذارد و باعث می شود که هیجانات خرید و فروش مخصوصاً در بازارهای موازی افزایش پیدا کند تقاضای نوسانات قیمت طلا، سکه و آرزو در بازار است که از همان موضوعاتی که در گذشته اتفاق افتاده است. افتاده است و به تورم خواهد شد.

فلاحیان در ادامه گفت: به نظر می رسد که بازار سرمایه در حال حاضر بازاری باشد که کمتر توجه به سرمایه گذاران در آن است، می دانیم که بیشتر از سهم ها با توجه به سودسازی های خوبی که دارند و DPS های خوبی هستند. احتمالاً در سال‌های جاری تقسیم می‌شود در قیمت‌های بسیار ارزنده‌ای که می‌ترسند و بی‌اعتماد می‌شوند که در این دو سال اخیر در بازار به وجود می‌آیند که بسیاری از سرمایه‌گذاران در خرید و فروش می‌شوند که به نظر می‌رسد با مرور زمان. زمان و انتظارات تورمی که در کشور به وجود آمده است این بی اعتمادی ها و نگرانی ها کاهش پیدا می کند و مجدداً بازار سهام به روزهای خوب و پررونق خودش برمی گردد.

اعتماد سازی کنید، رشد فقط کافی نیست

ریسک های مرتبط با سیستم دولتی

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به کلیت بازار کرد: برخی از ریسک های سیستماتیک در بازار وجود دارد که عمده آنها هم از سوی دولت به بازار تحمیل می شود که در هفته ها و ماه های گذشته بازار در یک حالت خنثی و بلاتکلیفی ایجاد شود. به سر برد؛ از یک طرف می‌توانیم به نامه‌ای که به صنایع مربوط به قطعی برق بزرگ اشاره می‌کند باید به این صنعت آسیب وارد کرد و از یک طرف دیگر خرید بلوک دو خودرو توسط وزارت صمت صادر شد. گروه خودرویی، ولی به نظر می رسد که تمام اینها با توجه به وضعیتی که اقتصاد ما در آن قرار دارد، شرایط و شرایطی است که در نرخ کالاهای اساسی و همچنین دلار، طلا و آرزو به وجود آمده است گذرا خواهد بود و بازار مسیر خود را دارد. خواهد رفت.

اعتماد سازی کنید، رشد فقط کافی نیست

بازار سرمایه بهترین بازار برای سرمایه گذاری

این تحلیلگر بازار سرمایه با بهتر شدن وضعیت بازار در ادامه افزود: انتظار داریم در هفته ها و ماه های آینده بازار سرمایه گذاری بهتری داشته باشد و این سرمایه سرمایه گذاری در واقع در برابر ارزش پول، در برابر تورم که در بازار است، باشد. سرمایه به وجود آمده است را مردم به آن اعتماد کنند و سرمایه های سرمایه خود را در این بازار سرمایه گذاری کنند.

فلاحیان شرایط کلی بورس از نظر بنیادهای اقتصادی را چنین تشریح کرد: با بررسی بنیادهای شرکت ها 7 درصد شرکت ها از نظر روش های ارزش گذاری در شرایط مطلوب و ایده عالی قرار دارند و به نظر می رسند که در حال حاضر حاضر هستند. یکی از کم‌ترین بازارهای بازار سرمایه است و این به معنای افراد برای ورود سرمایه به این بازار است، قطعاً باید وارد بازار سرمایه شود. بود که نوساناتی در بازار از جهت منفی به وجود بیاید که خیلی از تجربه ای که نداشتند با ضررهای نسبتاً سنگینی مواجه شدند.

فلاحیان در انتها خاطر نشان کرد: کم‌ترین بازار، بازار سرمایه است ولی افرادی که جدیداً قصد ورود به بازار را دارند حتماً باید به نکات مدیریت سرمایه و باید دقت کافی داشته باشند.