اعتراض شدید کاپیتان پرسپولیس به قانون قراردادبر اساس گزارش ها شبکه خبری تهرانبا داغ شدن نقل و انتقالات تابستان امسال، سازمان لیگ برتر و ارکان آن از امکان اجرای قانون سقف قراردادها خبر داده است. این موضوع در روزهای اخیر با واکنش چند بازیکن و پیشکسوت از جمله علی دایی همراه شده است.

حالا امید الیشع کاپیتان پرسپولیس به مخالفان طرح احتمالی پیوسته و نسبت به موضوع سقف قرارداد ابراز اعتراض کرده است:

«در این فوتبالی که از او انتظار داریم در آسیا یک جنتلمن باشد، در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد و دیدن آن باعث شادی اجتماعی شود، بر چه اساسی و با چه معیاری چنین تصمیماتی گرفته می شود؟
هر فوتبالیستی سالانه 2 درصد از قرارداد خود را به سازمان لیگ پرداخت می کند که برای کدام خدمات به باشگاه یا بازیکن ارائه می شود؟ آیا به این دلیل است که امروز به خودتان اجازه می دهید در مورد این مسائل تصمیم بگیرید؟
موضوع قرارداد یک موضوع کاملا خصوصی است و مسئولیت آن بر عهده باشگاه هاست. اگر قرار باشد سقف اجرا شود، هر باشگاهی با توجه به دخل و خرج خود تصمیم می گیرد تا فوتبال را بسازد و کمک کند، بهتر است موضوع مهم «حق پخش تلویزیونی» که امید همه باشگاه های فوتبال ایران است را در نظر بگیریم. .
امروز نگاه صنعتی با ساختاری منظم به فوتبال دارند، بهتر است به جای چنین تصمیماتی که ایران در گذشته هیچ نقد خوبی دریافت نکرده و بی تاثیر مانده، خود را با اتفاقات و تغییرات روز جهانی فوتبال وفق دهد.
سال هاست که به دلیل عدم احقاق حقوق فوتبالیست های ایران از سوی اتحادیه ای، سختی ها، سختی ها و شب ها و روزهای پر استرس آنها دیده نمی شود و حالا سوال من این است؛ آیا کسی از شما نگرانی های ما را در این شرایط اقتصادی می داند؟
بیایید برای یک بار هم که شده از نظرات کارشناسان بزرگ فوتبال این کشور مانند علی دایی استفاده کنیم تا با یک هم افزایی و یکپارچگی به پیشرفت و تعالی این فوتبال کمک کنیم. فوتبال همچنان امید جوانان ایرانی است، لطفا جدی تر باشید.

منبع: ورزش سه

انتهای پیام/