اصول پخت: پخت مرغ خوشمزه


نویسنده: اوینا دل پیتزو

به شورش دیگری در دوشنبه شب خوش آمدید. شما به یخچال می روید – و این انبوهی از مواد تشکیل دهنده که در قسمت ارگانیک مواد غذایی مورد علاقه خود جمع کرده اید – به امید جمع آوری انرژی برای تهیه غذای سالم و معطر که اهداف تناسب اندام شما را برآورده می کند. شما به یاد می آورید که مرغ خریدید و تصور یک مرغ بریان زیبا با پوست ترد ، لعاب کره ای فوق العاده و چاشنی تزئین رزماری را تصور کردید. یک گزینه فریبنده – اما دقیقاً همان چیزی نیست که هنگام شروع رژیم غذایی و گفتن روغن به آن فکر می کردید. همچنین آنچه خریداری کردید سینه مرغ بدون پوست بود. شما برمی گردید و چشم های امیدوار شوهر ، همسر ، فرزند ، سگ و / یا ماهی قرمز خود را می بینید و فکر می کنید ، “چرا مرغ طعم بیکن بی افری عسلی ندارد؟ باهاش ​​چیکار کنم؟ “

این باعث می شود که س askال خود را بپرسید “چگونه می توانم این منبع اولیه و خشک پروتئین را به یک شاهکار آشپزی تبدیل کنم؟”

آشپزی بعد از یک روز طولانی می تواند طاقت فرسا باشد ، و آشپزی می تواند بسیار دلهره آور باشد ، به ویژه هنگامی که از خوردن مدام مرغ خسته کننده خسته شده اید ، اما با گزینه های ماریناد و پخت ، می توانید به هیچ وجه غذای سالم و خوشمزه بخورید. زمان. کمی آماده سازی نیاز دارد ، اما ارزش تهیه این مرحله آسان اضافی را دارد تا غذاهای مورد نظر خود را تهیه کنید.


زیبایی Brining

نمک توسط بسیاری از محصولات مختلف برای حفظ ، فصل بندی و نرم شدن گوشت به گونه ای استفاده شده است که در غیر این صورت غیرممکن است. چندین روش برای ترشی مرغ وجود دارد. اولین روش ، و احتمالاً رایج ترین ، آب نمک مرطوب است که شما را دعوت می کند تا مرغ را در حمام نمک فرو ببرید. دستور العمل متوسط ​​به نسبت 3/4 فنجان نمک به یک گالن آب نیاز دارد و می توانید برای طعم بیشتر شکر ، گیاهان و ادویه جات ترشی جات را اضافه کنید. به عنوان مثال برگ بو و گیاهان De Provence.

مرغ را حداقل 4 ساعت در آب نمک در دمای اتاق بگذارید یا یک شب در یخچال بگذارید. اگر از سینه مرغ استفاده می کنید ، ایده خوبی است که آنها را پروانه بزنید تا طعم بهتری پخش شود. قبل از چسباندن آنها به پروانه حداقل 15 دقیقه نمک بزنید و از 6 ساعت بیشتر نشود. به طور کلی ، اگر مرغ قبلاً نازک شده است ، نمی خواهید برای مدت طولانی نمک بزنید ، زیرا این باعث از بین رفتن بافت می شود.

نمک مرطوب با اسمز کار می کند ، آب و نمک به داخل پروتئین کشیده می شود ، جایی که نمک به مرغ کمک می کند آب را حفظ کرده و مرطوب بماند.

روش دیگر آب نمک خشک است که شامل مرطوب کردن مرغ با نمک و سایر گیاهان خشک و ادویه جات ترشی جات و سپس بستن آن در کیسه به مدت یک یا دو روز قبل از پخت است.

روش مورد علاقه من این است که هنگام پخت مرغ را آب نمک بزنید و آب آن را با آب میوه های خود بریزید. این بیشتر طول می کشد ، اما مرغ طعم خوشمزه ای خواهد داشت و چند روز در یخچال مرطوب می ماند.


مرغ بریان مورد علاقه اوینا

برای این روش ترجیح می دهم از مرغ کامل استفاده کنم ، اما می توانید تکه های مرغ را نیز تفت دهید.

فر را با دمای 350 درجه فارنهایت گرم کنید ، از تابه ای متناسب با مرغ استفاده کنید ، مانند یک تابه 200 هتل ، و مرغ را در حالی که سینه رو به بالا است داخل تابه قرار دهید. دو لیوان آب به تابه اضافه کنید. نمک را به مرغ اضافه کرده و مزه دار کنید. آن را در دمای 350 درجه به مدت 30 دقیقه بپزید و سپس مرغ را از فر خارج کرده و آب پخته شده از آن را بریزید.

درجه حرارت را به 450 درجه فارنهایت افزایش دهید و بسته به اندازه مرغ ، هر 10 دقیقه ، 2 یا 3 بار استفاده کنید.

حرارت را به 350 درجه فارنهایت کاهش دهید و هر 5 دقیقه ضربه بزنید تا مرغ طلایی شود. برای پوست ترد ، فر را روشن کنید تا بپزد و بپزد تا ترد شود. من این روش را بهترین می دانم زیرا آب ، نمک و ادویه جات مقداری چربی طبیعی را از سینه و پوست مرغ استخراج می کند. شما اساساً سینه مرغ – و بقیه پرنده – را به یک آبگوشت طبیعی تقسیم می کنید. زمان بیشتری طول می کشد ، اما عطر و طعم آن خوشمزه است و ارزش تلاش را دارد ، زیرا مرغ شما روزها بعد مرطوب می ماند.

نمک زدن هنگام پخت مرغ مرطوب ، چه آن را سرخ کنید و چه در تابه سرخ کنید ، یک ابزار مهم است و می توان آن را با سایر گوشت های بدون چربی استفاده کرد.

مارینینگ تنوع بی پایان را ارائه می دهد

ترشی یک روش آماده سازی کمی پیچیده تر است و از شما دعوت می کند تا هنگام تهیه ماریناد برای مرغ خود خلاق باشید. این موضوع نه تنها به حفظ رطوبت مربوط می شود بلکه به این دلیل است که طعم مرغ خوب است. ماریناد معمولاً شامل هر ترکیبی از کره ، اسید ، ادویه جات و گیاهان آسیاب شده یا خرد شده است. شما می توانید مرکبات و سایر میوه ها و برخی سبزیجات و همچنین ماریناد را برای طعم و بافت بیشتر به آن اضافه کنید.

ماریناد باید از طعم و مزه خاصی پیروی کند. به عنوان مثال ، ممکن است از طعم آسیایی مانند زنجبیل و مرکبات یا نیمرخ جنوب غربی با سس چیپوتل شیرین و تند و سس عسل خوشتان بیاید. امکانات بی پایان است. اگر شما فردی نیستید که بیش از حد در آشپزخانه آزمایش می کنید ، دستورالعمل های زیادی برای مارینادهای خوب آنلاین وجود دارد. مانند آب نمک مرطوب ، مرغ نباید در ماریناد مرکبات بیش از حد طولانی بماند ، در این حالت بیش از 4 ساعت ، زیرا این امر می تواند باعث قارچ و خشن شدن گوشت شود.

نگهداری مرغ بیشتر در ماریناد بر اساس مرکبات یا سرکه باعث نرم شدن آن نمی شود. از طرف دیگر ، از آنجا که مارینادها فقط طعم سطحی می دهند ، هرچه مدت بیشتری آن را ترشی کنید ، مرغ عطر ترشی را بیشتر حفظ می کند – و این برای همه انواع گوشت صدق می کند ، نه فقط مرغ. بسته به آنچه در ماریناد وجود دارد ، تعادل را پیدا کنید.

ماریناد عسل چیپوتل اوینا

یکی از مارینادهای سینه مرغ مورد علاقه من مخلوطی از چیپوتل عسلی است.

1 1/2 کیلوگرم سینه مرغ

4 قاشق غذاخوری عسل

4 قاشق غذاخوری آب مرغ

1 قاشق غذا خوری روغن زیتون

1 قاشق غذاخوری خمیر چیپوتل

11/2 قاشق غذاخوری آب لیمو

نمک واسه مزه، نمک برای طعم دادن

سینه مرغ را در کیسه فریزر قرار دهید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مخلوط را روی مرغ بریزید. در صورت امکان برای 4+ ساعت یا یک شبه ترشی کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید. با این حال ، سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان در 30 دقیقه آماده کباب کردن یا کباب شدن است.

اگر سینه مرغ را تفت می دهید ، فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و به مدت 25-30 دقیقه بپزید. آنها را از فر خارج کرده و قبل از سرو اجازه دهید 5 دقیقه استراحت کنند. با خیال راحت خلاق باشید و کمابیش به هر سلیقه ای بیفزایید.


زمان استفاده از آب نمک و ماریناد

تفاوت های متفاوتی بین دو روش پیش پخت مرغ وجود دارد و آنها در نحوه بیرون آمدن مرغ شما تفاوت هایی خواهند داشت. نمک زدن یک روش مبتنی بر نمک است که عمدتا برای نرم و مرطوب نگه داشتن مرغ استفاده می شود. این می تواند طعم فوق العاده ای به مرغ شما بدهد ، اما طعم آن به همان اندازه قوی نیست که از ترشی تهیه می کنید. نمک زدن برای سرخ کردن و سرخ کردن مرغ عالی است ، اما اگر مرغ را کباب می کنید ، انتخاب چندان خوبی نیست.

ترشی یک راه عالی برای افزودن طعم است ، اما از آنجایی که اکثر مارینادها نمک ندارند ، گوشت به همان اندازه مرطوب نخواهد بود ، مخصوصاً مارینادهای شکر و عسل. با این حال ، اگر علاقه بیشتری به کباب مرغ دارید ، روش ماریناد طعم و بافت بهتری را برای شما به ارمغان می آورد.

هر دو روش مرغ شما را زنده می کند و هر شام را سرگرم کننده تر می کند.

فواید نمک زدن در برابر ماریناد برای سلامتی

به طور کلی ، من فکر می کنم آب نمک گزینه بهتری است زیرا می توانید رطوبت بیشتری را در مرغ حفظ کرده و در عین حال طعم آن را تزریق کنید. اگر مرغ در آب نمک بوده باشد ، احتمالاً در روز دوم از آن لذت خواهید برد ، در حالی که مرغ ترشی بهتر است بخورید ، به محض پخته شدن آن را می خورید.

شاید برای همه نمک های مورد استفاده در نمک زدن تعجب کنید. آیا مقادیر زیاد نمک آن را ناسالم نمی کند؟ هنگامی که تصمیم می گیرید مرغ کامل را در یک جلسه نخورید ، متوجه می شوید که از مصرف زیاد سدیم در امان هستید. برای اکثر مردم ، یک وعده معمولی پروتئین 4-6 اونس ، تقریباً به اندازه یک مشت است. به طور متوسط ​​در یک قسمت 4 اونس مرغ که قبل از پختن نمک زده اید 300-400 میلی گرم سدیم وجود دارد. به گفته سازمان غذا و دارو ، یک فرد معمولی باید حداقل 180 میلی گرم سدیم در روز و حداکثر 2300 میلی گرم مصرف کند. در واقع ، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا ، یک آمریکایی به طور متوسط ​​بیش از 3400 میلی گرم سدیم در روز مصرف می کند.

بنابراین ، حتی اگر در مصرف نمک دقت کنید ، 400 میلی گرم در هر وعده مرغ برای شام واقعاً چندان زیاد نیست. بقیه بشقاب شما نباید بیش از 100 میلی گرم سدیم داشته باشد و این تنها در صورتی است که غذای خود را بیش از حد نمک بزنید. یک بشقاب معمولی برای یک فرد سالم می تواند شامل یک وعده مرغ ، نصف فنجان بروکلی و یک فنجان برنج قهوه ای باشد که تقریباً 430 میلی گرم سدیم اضافه می کند. اگر این وعده غذایی است که معمولاً برای خودتان آماده می کنید ، سدیم موجود در مرغ چیز مهمی نیست.

اگر دستور تهیه مرغ دارید که دوست دارید آن را به اشتراک بگذارید ، لطفاً آن را در نظرات زیر بنویسید و با خیال راحت این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید