اصلاح قیمت‌ها در بورس کالابه گزارش بازار به نقل از پرایس، قیمت روز آهن‌آلات مشاهده چند روز گذشته را در ثبات سپری افزایش داد که افزایش جزئی در قیمت میلگرد آجدار شد اما آماری از محصولات فولادی در مقایسه با روز گذشته تغییر قیمت نداشت.

در عین حال حاضر بازار، بازار ارز در مسیر صعودی قرار گرفتن و به طور مداوم در حال افزایش است. روز گذشته قیمت دلار مرز 28 هزار تومان را شکست و وارد کانال قیمتی 29 هزار تومانی کرد که با تداوم رشد در بازار آزاد دلار به قیمت 29 هزار تومان و 250 تومان به فروش رسید.

تحلیل روزانه قیمت آهن آلات
به گزارش پرایس، آمار مربوط به بازارهای آهن و فولاد بیان این است که روز گذشته قیمت روز اهن ثابت و بدون تغییر بود به طوری که نرخ میلگرد آجدار جز در چند کارخانه که با نوسان کاهش و افزایش در بازه الی صد تومانی بود. همراه بود در سایر مبادی فروش تغییر قیمت نداشت.

قیمت ناودانی و نبشی نیز در همه شرکت‌ها ثابت شد و 50 میلیون تومان در کارخانه ناب تبریز نیز افزایش یافت.

تیرآهن نیز مانند سایر محصولات غیر معمولی بدون تغییر قیمت اعلام شد اما در بخش کیلوفروشی افزایش نسبی ۵۰ تومانی داشتیم ولی در بخش تیرآهن شاخه های تغییر قیمت مشاهده نشد.

قیمت روز ورق استیل، ورق سیاه و … کماکان در ثبات و سکون بود، همچنین قیمت ورق گالوانیزه، روغنی و … نیز در مقایسه با روز پیشین با ثبات قیمت همراه بودند.

مواردی که می‌توانند مقادیر بیشتری از فروش‌ها را تغییر دهند و قیمت‌ها را تغییر دهند و همچنان ناظر باشند و این امر در آن مورد استفاده قرار گیرد که رکود می‌شود و نتیجه آن نیز در بازار خواهد بود.

آنچه در حال حاضر در بازار مشاهده می شود افزایش افسارگسیخته قیمت دلار، اخبار مربوط به قطعی برق و مواد مصرفی برای مصرف فولادی و رکود بازار صنایعی است که به شدت بازار را تحت تاثیر قرار می دهد و با توجه به اینها می‌بینیم که بازار جرقه‌ای برای آن وجود دارد. افزایش قیمت ها است.

اما مطمئن بازار گویای مسائل دیگری است، به طوری که مطالعه گزارش‌های روزانه مبنی بر نزول بازار چین، مؤید رکود محیط زیست و بازار داخلی است. از طرف دیگر ساماندهی بازار از طریق سامانه جامع تجارت و تعیین سقف مجاز برای کف قیمتی عرضه محصولات فولادی در بازار داخلی و همچنین عرضه کل محصولات فولادی در بورس کالا موارد مهمی است که در ایجاد شرایط فعلی نقش پررنگی ایفا می‌کنند.

تقریباً در یک ماه اخیر چه در بورس کالا و چه در بازار آزاد و خرید و فروش چشمگیری با این حساب مشاهده نمی شود اگر قیمت ها در بورس کالای واقعی ممکن است محدودیت هایی را در این بازار ایجاد کنند. به این صورت که با کاهش قیمت‌ها در بورس کالاها نیز افزایش می‌یابد و به تدریج تغییر می‌کند و به درستی شکل می‌گیرد.

گفتنی است در روز گذشته که محصولاتی از روی تابلو حذف می شوند، رقابت شمش بلوم ۱۰۸ هزار و ۷۵۰ تنی بود که با قیمت ۱۵ هزار و ۱۶۳ تومان به فروش رسید که در مقایسه با آخرین کاهش قیمت ۱۹۵ تومانی داشت.

با این وجود به نظر می‌رسد در هفته‌های آتی شاهد کاهش دامنه منفی ۳ درصد و کاهش قیمت پایه را داشته باشیم که در این صورت انتظار می‌رود که در روزهای آینده میزان افزایش چشمگیری داشته باشد.

امروز حدود ۳۵۴ هزار تن محصول فولادی بر روی تابلوی بورس کالا خواهد رفت که شامل محصولاتی از تیرآهن، میلگرد، ناودانی، نبشی و ورق گرم است. گفتنی است کف قیمتی میلگرد از ۱۴ هزار و ۷۱۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۵۷۶ تومان تعیین شده است.

موضوع دیگری که در چند روز اخیر اخبار ضدونقیضی درباره آن می‌شود موضوع مصرف برق را منتشر می‌کند، به این صورت که فولادی‌ها می‌گویند برقی را قطع می‌کنند در حالی که مسئولین می‌گویند برقی را که نخواهیم داشت.

در همین زمینه مصطفی رجبی بیان صنعت برق بیان کرد: صدور قبض برای همه مشترکان مطابق روال گذشته خواهد شد، همچنین در بخش خانگی تعرفه اعمال نشده و در صنایع فولادی نیز قطعی برق نخواهیم داشت.