اسرار کاهش وزن – دکتر روی هادیمیان


رازهای کاهش وزن

کاهش وزن علاوه بر جلوگیری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی ، دیابت و سکته مغزی ، اثرات مفید ناشناخته دیگری نیز دارد. با از دست دادن 5 تا 10 درصد از وزن بدن خود ، می توانید سلامت کلی خود را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری مزمن را کاهش دهید ، اما برخی موارد ناشناخته وجود دارد که معمولاً درباره کاهش وزن نمی دانید.

خواب را افزایش دهید

مطالعات نشان می دهد افرادی که حداقل 5 درصد از وزن خود را در مدت 6 ماه از دست می دهند به طور متوسط ​​22 دقیقه بیشتر از قبل می خوابند و محققان فنلاندی قبلا گزارش داده بودند که کاهش وزن متعادل علائم ترک را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. تنفس در هنگام خواب.

شانس بچه دار شدن را افزایش دهید

چاقی در زنان با ناباروری و سندرم تخمدان پلی کیستیک همراه است و هنگامی که یک زن جوان چاق می شود ، بارداری را مشکل می کند. از آنجا که وزن مادر در دوران بارداری و حتی قبل از آن با تمام پیامدهای سلامتی برای نوزاد همراه است ، کاهش وزن و کاهش وزن به اطمینان از بارداری سالم و نوزاد سالم کمک می کند.

سلامت چشم را افزایش دهید

در بیشتر افراد ، کاهش وزن در واقع بینایی آنها را از عوارض چاقی مانند دیابت نوع 2 محافظت می کند.

افزایش شدت انرژی

وقتی وزن کمتری دارید ، انرژی کمتری را صرف کارهای روزانه می کنید. کاهش وزن با خستگی و خستگی مداوم همراه خواهد بود.

بهبود حافظه

یک مطالعه در سال 2013 توسط محققان سوئدی نشان داد که زنان مسن شش ماه پس از اجرای یک برنامه کاهش وزن ، عملکرد بهتری در تست های حافظه انجام دادند.

کاهش خطر ابتلا به سرطان

اضافه وزن باعث التهاب می شود که به نوبه خود باعث تغییرات سلولی در بدن می شود. مطالعه زنان یائسه ، که در مجله تحقیقات سرطان منتشر شد ، نشان داد که سطوح خطرناک التهاب را می توان تنها 5 درصد کاهش وزن کاهش داد.

از فعالیت بدنی لذت ببرید

وقتی از افراد عادی اضافه وزن دارید ، فعالیت بدنی می تواند باعث درد مفاصل و سوزش در ریه ها شود. وقتی شروع به کاهش وزن می کنید ، ورزش دیگر شما را سخت و خسته کننده نمی کند و بیشتر شبیه یک تجربه سرگرم کننده می شود. علاوه بر سبک بودن ، شما را سریعتر و قوی تر می کند.

مصرف دارو را قطع کنید

حفظ وزن سالم می تواند از شما در برابر بیماری های قلبی و دیابت محافظت کند. اما اگر در حال حاضر اضافه وزن دارید و این بیماری ها را دارید ، کاهش وزن همچنان می تواند مفید باشد. این شرایط لزوماً از بین نمی روند ، اما علائم و مقدار دارویی که می توانید مصرف کنید می تواند کاهش یابد. به عنوان مثال ، ممکن است بتوانید دوز داروهای ضد فشار خون و کاهنده کلسترول را کاهش دهید یا کنترل دیابت نوع 2 خود را بدون تزریق روزانه انسولین یاد بگیرید.

برای استفاده از رژیم غذایی آنلاین دکتر روی هادیمیان ، روی پیوند زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی دریافت کنید

دیدگاهتان را بنویسید