استقلال از جدایی مجیدی چه سودی دارد؟


به گزارش شبکه خبری تهران نیوز ، فرهاد مجیدی یکی از محبوب ترین مربیان تاریخ استقلال پس از قهرمانی تاریخی تیمش در لیگ برتر به طور ناگهانی این باشگاه را ترک کرد. مجیدی پس از 9 سال توانست استقلال را بدون باخت به قهرمانی لیگ برتر برساند و محبوبیتش نزد هواداران دو چندان شد. با این حال آنها انتظار داشتند استقلال همچنان با مجیدی در مسیر قهرمانی حرکت کند تا به ستاره سوم آسیا برسد. نمایندگان فوتبال قهرمان لیگ قهرمانان آسیا می شوند اما مجیدی بار دیگر باعث بدعت و ناراحتی هواداران و استقلال شد.

مجیدی در دوران بازیگری خود یک بار از این تیم جدا شده و در حالی که استقلال به او نیاز داشت، به تیم الغرافه قطر پیوست و یکی از دلایل قهرمان نشدن تیمش دانست. بازیکن محبوب تاریخ اسغهال بار دیگر در حالی که دو فصل پیش استقلالی ها به فینال جام حذفی رسیده بود، ناگهان ساز جدایی را کوک کرد تا آبی های مشهد فینال جام حذفی را به تراکتور تبریز تحویل دهند. آشتی مجیدی در آستانه فینال حواشی زیادی را برای استقلال رقم زد.

استقلال از جدایی مجیدی چه سودی دارد؟  / وقتی قرارداد در فوتبال حرفه ای ایران است

حال مجیدی در خرداد 1401 در حالی که با استقلال به اوج افتخار می رسید، ناگهان با انتشار متنی احساسی خبر جدایی خود از این باشگاه را اعلام کرد و خود را پسر باشگاه اسقلال خواند. اشک های فرهاد مجیدی روی سکوی استقلال در لیگ برتر بیست و یکم یکی از خاطره انگیزترین صحنه های رقابت های این فصل است. استقلالی ها وقتی با مجیدی 3 ساله قرارداد دارند، نباید فقط اجازه جدایی مربی موفق خود را بدهند.

احساسات، دانش و اخلاق در فوتبال مهم است، اما آنچه ضروری است قراردادی است که باشگاه با مربی یا بازیکن امضا می کند. حالا که باشگاه استقلال با انتشار متنی مدعی شده است که «وی به اصرار بر موضوع (جدایی تیم) ادامه داد و در نهایت با وجود تلاش و مذاکرات باشگاه، نظرش تغییر نکرد. آیا بهتر نبود باشگاه استقلال بدون توجه به احساسات و با توجه به ماهیت حرفه ای اش از مربی خود غرامت یا حداقل مبلغی را به عنوان منبع درآمد مطالبه می کرد؟!

استقلال از جدایی مجیدی چه سودی دارد؟  / وقتی قرارداد در فوتبال حرفه ای ایران است

البته ما مفاد قرارداد استقلال و مجیدی را ندیده ایم و نخوانده ایم، اما وقتی باشگاه اعلام می کند این مربی سه ساله قرارداد دارد، چطور ناگهان مربی تصمیم می گیرد برای درآمد بیشتر به باشگاه خارجی برود؟ پس نتیجه استقلال از این انتقال و تصمیم ناگهانی فرهاد مجیدی چیست؟! آیا باشگاه استقلال روی فرهاد مجیدی در عرصه مربیگری حساب نکرده و روی او سرمایه گذاری کرده است؟ چرا بدون اینکه حتی اعلام کرده باشد با تصمیم ناگهانی مجیدی اقدام قانونی خواهد کرد، به راحتی با جدایی موافقت کرد؟!

برخی می گویند فرهاد مجیدی از ترس تکرار نشدن قهرمانی این فصل از نیمکت مربیگری استقلال جدا شد و برخی دیگر مدعی هستند او برای کسب درآمد بیشتر از استقلال رفته و …. گمانه زنی های زیادی در مورد این جدایی وجود دارد اما این موضوع باعث شده است. نکته قابل توجهی نیست در مورد قرارداد مجیدی با استقلال بحث حرفه ای وجود ندارد. به هر حال اگر قرار است مجیدی به عنوان اولین مربی لژیونر فوتبال ایران برای تجربه ای جدید به امارات سفر کند، مدیران باشگاه باید به این سوال ساده پاسخ دهند که درآمد و سود استقلال از این انتقال چقدر است؟

باشگاه استقلال همچنان درگیر پرونده بین المللی استراماچونی است زیرا این مربی حرفه ای مدعی است تا آخرین دلار بابت قرارداد دستمزد دریافت می کند. چطور است که باشگاه استقلال اینقدر راحت است و واقعاً با جدایی مجیدی به عنوان مربی حرفه ای موافقت نمی کند؟ یا حداقل در این زمینه اطلاع رسانی نکنید!

استقلال از جدایی مجیدی چه سودی دارد؟  / وقتی قرارداد در فوتبال حرفه ای ایران است

مدیران باشگاه استقلال که برخی از استخوان‌های شکسته باشگاه هستند، می‌توانند شرایط خوبی را برای سود مالی باشگاه در جدایی مجیدی از استقلال فراهم کنند و به افکار عمومی هم اطلاع دهند تا حداقل هواداران باشگاه از جدایی مجیدی مطلع شوند. استقلال سود مالی داشته و این یک رابطه برد-برد برای باشگاه و مجیدی است که تیم را قهرمان کرد اما زودتر از زمان قراردادش خواستار جدایی شد. ابراز مهارت های عاطفی و رعایت اخلاق، معرفت و آرمان ها سر جای خود است، اما باشگاه استقلال باید آن را درست انجام دهد. مجیدی حالا که با مدیران یک باشگاه نه چندان مطرح حاشیه خلیج فارس قرارداد بسته و با مدیران باشگاه جدیدش عکس گرفته است، قطعا برای آن قرارداد بسته است. و قرارداد جدید امضا شده، حداقل باید سهام باشگاه استقلال برای این انتقال رزرو شود. چرا که باشگاه برای جذب مربی جدید به سرمایه مالی هم نیاز دارد و نه مربی خارجی و نه مربی ایرانی با شرایط احساسی با باشگاه قرارداد نمی بندند و هر مربی که به استقلال می آید ابتدا در مورد مبلغ قراردادش صحبت می کند. باشگاه.

اما این سوال پیش می‌آید که آیا قرارداد در فوتبال ایران معنایی دارد، اینکه مربیان یا برخی بازیکنان به تیم‌های دیگر منتقل شده‌اند، حق محسوب می‌شود، به نظر می‌رسد فوتبال کشور ما تنها جایی است که در آن قرارداد «کشک» است.

منبع: فارس

انتهای پیام/*