“استراتژی” های خاص می تواند به افراد مبتلا به بیماری پارکینسون کمک کند ، اما بسیاری از بیماران نمی دانند


توسط دنیس تامپسون خبرنگار HealthDay

پنجشنبه ، 16 سپتامبر 2021 (اخبار HealthDay)

حرکت برای افراد مبتلا به پارکینسون بسیار مشکل است ، زیرا لرزش و سفتی در تعادل ، هماهنگی و راه رفتن نقش دارد.

بسیاری از ترفندهای مختلف وجود دارد که بیماران پارکینسون می توانند برای بهبود راه رفتن و جلوگیری از صدمات ناشی از زمین خوردن بد استفاده کنند – اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که مردم اغلب مجبورند بدون کمک پزشک یا فیزیوتراپ به تنهایی با آنها کنار بیایند.

بر اساس گزارشی که اخیراً در اینترنت منتشر شده است ، تقریباً یک چهارم بیماران پارکینسون هرگز از استراتژی های شناخته شده ای استفاده نکرده اند که به بهبود حرکت کمک می کند. عصب شناسیبه

دکتر آنوک توسرامس ، نویسنده ارشد مرکز پزشکی دانشگاه رادبود در هلند می گوید: “در حالی که استراتژی های جبران خسارت معمولاً توسط افراد مبتلا به بیماری پارکینسون استفاده می شود ، دانش آنها از طیف وسیعی از استراتژی های موجود برای بهبود راه رفتن بسیار محدود است.”

پارکینسون بیماری سیستم عصبی است که بر توانایی فرد در کنترل حرکات تأثیر می گذارد. این امر باعث لرزش افراد ، سفت شدن ماهیچه ها و اندام ها ، حرکت آهسته و مبارزه با راه رفتن ، تعادل و هماهنگی می شود.

علائم با گذشت زمان بدتر می شوند و در مراحل پیشرفته ، بیماران به ویلچر و مراقبت پرستاری تمام وقت نیاز خواهند داشت.

برت بندتی ، مدیر برنامه های تحقیقاتی بنیاد مایکل جی ، گفت: این بیماری ناشی از کمبود دوپامین در مغز است و پزشکان اغلب داروهای طراحی شده برای مقابله با کمبود ، مانند “درمان استاندارد” را تجویز می کنند. فاکس برای کشف پارکینسون در شهر نیویورک.

اما توسرمس می گوید بیماران اغلب به حال خود رها می شوند تا استراتژی هایی را برای کمک به حرکت آنها با وجود بیماری پارکینسون طراحی کنند.

وی گفت: “این استراتژی ها معمولاً خود به خود توسط افراد مبتلا به بیماری پارکینسون” ابداع “می شوند.” تا سال 2019 ، فقط گزارش های حدیثی در مورد این استراتژی های خلاقانه منتشر می شد. “

در همان سال ، تیمی به سرپرستی محقق ارشد دکتر یوریک نونکس از دانشگاه رادبود صدها فیلم بیمار را برای تدوین 59 استراتژی بررسی کردند که آنها را در هفت گروه طبقه بندی کرد:

  • درخواست داخلی ، مانند راه رفتن تا شمارش در سر.
  • نشانه های بیرونی ، مانند راه رفتن با سرعت یک مترونوم.
  • الزامات تعادل خود را تغییر دهید ، مانند چرخش در یک دایره وسیع تر.
  • وضعیت روانی خود را تغییر دهید ، شاید با استفاده از تکنیک آرام سازی.
  • راه رفتن افراد دیگر را مشاهده کنید و حرکت آنها را در ذهن خود تجسم کنید.
  • خود را با الگوی راه رفتن جدیدی مانند پرش یا عقب رفتن تطبیق دهید.
  • یافتن راه های دیگر برای استفاده از پاها ، مانند دوچرخه سواری یا خزیدن.

بندتی گفت ، گفتن اینکه کدامیک از بقیه بهتر است دشوار است زیرا بستگی به فرد بیمار دارد.

وی گفت: “آنچه ممکن است برای یک فرد مبتلا به پارکینسون با نوع خاصی از اختلال در راه رفتن مفید باشد ، ممکن است برای شخص دیگری مفید نباشد.” “این رویکرد چیزی خواهد بود که برای هر فرد مناسب تر است و برای او بهتر عمل می کند.”

اکنون که Nonnekes لیستی از استراتژی ها را در اختیار دارد ، او و توسرمس تصمیم گرفتند ببینند چند بیمار مبتلا به پارکینسون در مورد آنها می دانند.

در تحقیقی که بر روی بیش از 4300 بیمار انجام شد ، محققان دریافتند که 35٪ از آنها در راه رفتن دچار مشکل هستند ، آنقدر شدید که زندگی روزمره آنها را تحت تأثیر قرار دهد. حدود 52 درصد در سال گذشته یک یا چند کاهش داشته اند.

به گفته محققان ، تقریباً یک نفر از هر پنج نفر (17 درصد) هرگز در مورد این استراتژی ها نشنیده اند و 23 درصد هیچ کدام از آنها را امتحان نکرده اند.

توسرمز گفت ، “این ترفندها به خوبی شناخته نشده اند ،” زیرا منابع لازم برای استراتژی های موجود وجود ندارد. “

او می گوید: “افراد مبتلا به بیماری پارکینسون اغلب خود استراتژی هایی را ارائه می دهند ، اما بستری وجود ندارد که از طریق آن بتوان از این استراتژی های جدید برای الهام بخشیدن به سایر افراد مبتلا به بیماری پارکینسون و متخصصان بهداشت استفاده کرد.”

شناخته شده ترین استراتژی رتبه بندی خارجی (47٪) و رتبه بندی داخلی (45٪) بود.

وقتی بیماران پارکینسون از این استراتژی مطلع شدند و آن را امتحان کردند ، اکثریت گفتند که این روش بر حرکت آنها تأثیر مثبت دارد.

به عنوان مثال ، 76 say می گویند تغییر الزامات تعادل کمک کرده است و 74 say می گویند که تغییر وضعیت روحی آنها کمک کرده است.

اما تأثیر استراتژی ها بسته به شرایطی که بیماران در آن قرار دارند متفاوت است.

به عنوان مثال ، هم ترازی داخلی به بیماران کمک کرد تا شروع به راه رفتن کنند (میزان موفقیت 73 درصد) ، اما هنگام تلاش برای توقف راه رفتن (47 درصد میزان موفقیت) مفیدتر نبود. به طور مشابه ، تجسم در هنگام قدم زدن در خارج از خانه دارای 83 درصد موفقیت بود ، اما هنگام تلاش برای حرکت در یک فضای باریک ، تنها 55 درصد از موفقیت برخوردار بود.

بندتی گفت: “علائم می توانند بسیار متغیر باشند.” “آنها می آیند و می روند. آنها توسط شرایط خاصی تحریک می شوند که فرد در آن قرار می گیرد ، مانند تلاش برای عبور از گردن یا گوشه ای خاص یا چرخاندن.”

علائم می توانند با انجام همزمان کارهای دیگر بدتر شوند.

بندتی می گوید: “افزودن یک بار شناختی یا یک سری کارهای هنگام راه رفتن می تواند این علامت را در شرایط خاص بدتر کند.”پرسش

بیماری پارکینسون فقط در افراد مسن دیده می شود.
به پاسخ مراجعه کنید

به گفته دکتر شمال مهتا ، بیماران و عزیزانشان باید مسائل حرکتی خاص خود را با تیم مراقبت های بهداشتی خود مطرح کنند. او دانشیار مغز و اعصاب و مشاور بخش اختلالات حرکتی در کلینیک مایو در فینیکس است و در این مطالعه شرکت نکرد.

مهتا گفت: “بسیار مهم است که در مورد راه رفتن و تعادل با پزشک خود در هنگام شروع به کار بحث کنید ، نه اینکه تا بعدا منتظر بمانید.” “معرفی تکنیک های مناسب بسته به مشکل می تواند تا حد زیادی در جلوگیری از زمین خوردن کمک کند. بسیاری اوقات ، مراقب می تواند به بیمار یادآوری کند که وقتی می بیند بیمار در حرکت مشکل دارد از این تکنیک ها استفاده کند.”

توسرمس گفت که محققان در تلاشند تا با ایجاد یک سایت آنلاین با اطلاعات مربوط به مشکلات راه رفتن و راهکارهای جبران خسارت برای مبتلایان به پارکینسون ، این نیاز برآورده نشده را برطرف کنند.

او گفت که شامل اطلاعات اولیه و تصاویر ویدئویی از استراتژی های جبران خسارت است.

توسرمس گفت: “افراد مبتلا به بیماری پارکینسون و متخصصان بهداشت نیز این فرصت را خواهند داشت تا فیلم های خود را با استراتژی های جدید برای الهام بخشیدن به دیگران برای ما ارسال کنند.”

هدف محققان راه اندازی وب سایت جدید تا پایان سال است.

اطلاعات بیشتر

موسسه ملی پیری ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد بیماری پارکینسون دارد.

منابع: دکتر Anouk Toserams ، مرکز پزشکی دانشگاه Radbud ، Nijmegen ، هلند. دکتر برت بندتی ، مدیر ارشد برنامه های تحقیقاتی ، بنیاد مایکل جی. فاکس برای تحقیقات پارکینسون ، نیویورک ؛ دکتر شمال مهتا ، دکترا ، دانشیار ، متخصص مغز و اعصاب ، گروه اختلالات حرکتی ، کلینیک مایو ، ققنوس ؛ عصب شناسی، سپتامبر 8 ، 2021 ، آنلاین

MedicalNews
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های بهداشتی از طرف حامیان ما

دیدگاهتان را بنویسید