از معرفی «نابازیگر» تا چند خبر دیگر از سینما


برای گزارش دادن شبکه خبری تهران نیوزبازیگران جدید فیلم سینمایی «نابازیگر» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا سنگیان و تهیه کنندگی مشترک السا فیروز آذر معرفی شدند.

زهرا صفوی، منظر لشگری، حسین نستر، جواد زیتونی، سهرا اسدی، سام حسینی از جمله بازیگران جدیدی هستند که برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «نابازیگر» برای حمیدرضا سنگیان حضور دارند.
کتایون امیر ابراهامی، فرهاد جم، زهرا داودنژاد، رامین فرکامی، هایدا هااری، گیتی معینی، لیلا بوشهری، آتش تقی‌فور، مهسا ایرانین، احمدرضا اسدی، هوشنگ کوانلا، شبیر ناستر، داریوش اسکایی و محمد آهوس نیز حضور دارند. پیش از این به عنوان بازیگران فیلم سینمایی «نابازیگر» معرفی شده بودند.

از معرفی

به گزارش سنگیان، فیلم سینمایی «نابازیگر» پروژه ای پر ستاره است که در آن سعی شده در آن نقش ستاره های فعال دهه های قبل سینما و تلویزیون را ایفا کند.
این فیلم داستان زندگی نویسنده و کارگردانی است که در پنج سال گذشته نتوانسته فیلمی را بنویسد یا کارگردانی کند.
در خلاصه این اثر آمده است: آریا پنج سال است که نه فیلمنامه می نویسد و نه فیلمی را کارگردانی می کند. او که در رابطه زناشویی خود به چالش کشیده شده بود، پس از مدت ها موافقت می کند که با کمک یکی از شاگردانش، فیلمنامه ای سفارشی برای غیر بازیگری بنویسد که قرار است سرمایه گذار فیلم باشد. آریا باید فیلمنامه ای بنویسد که هم خودش و هم بازیگر را راضی کند.

محمدحسین حسینی سرمایه گذار، الیاد فیروز آذر، مدیر پروژه، السا فیروز آذر، مشاور کارگردان، اشکان محمدی، مدیر فیلمبرداری، امین سرتیپی، طراح تولید، حمیدرضا سنگیان، طراح صحنه و لباس، سعید کوهی، اپرای سلامت، حسینی، گریم طراحان، علیرضا نصرتی، طراح نور، محمدمهدی سجادی، دستیار اول و برنامه ریز، امیرشاه حسینی، دستیار دوم، میلاد آزادی و سجاد صباغ، دستیاران نور، نازنین هندی، پروانه حقری وند، هوان هنرمندان، مهسا قلی‌زاده. دستیار، داریوش اسقایی، منشی صحنه، امیر خدامی (عکاس). ، امیرحسین نوری زاده (دستیار عکاس) و حامد قریب مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه ای عوامل فیلم را تشکیل می دهند.
سایر بازیگران این فیلم به زودی معرفی خواهند شد.

فیلم کوتاه «گهواره سکوت» نقد و بررسی می شود.

فیلم کوتاه «گهواره سکوت» به کارگردانی مصطفی مهربان در چهاردهمین نشست هفتگی یکشنبه یکشنبه انجمن انقلابی چین و بنیاد فرهنگی دفاع مقدس فتح اکران بررسی و تحلیل می شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی فتح، در چهاردهمین نشست هفتگی کوتاه یکشنبه فیلم «پرنده سکوت» به کارگردانی مصطفی مهربان با حضور مرجان اشرفی زاده کارشناس، حسن وارسته منتقد سیما و مصطفی مصطفی آسا کارگردان سینما. مجموعه هنرمندان یکشنبه 21 تیر ساعت 17:30 خط کشی و بررسی می شود.

این فیلم پیش از این برنده سه جایزه اصلی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر زن برای نقش آناهیتا خسروی در دومین دوره جشنواره بین المللی ایتاونا برزیل در رقابت با کشورهای اسپانیا، انگلیس، مکزیک شده است. ، آمریکا و فرانسه.
در ماجرای شب زنده داری سکوت آمده بود: «رسول باید گهواره ای را به همسر دوست شهیدش تحویل داده باشد». با بازگشت موقت رسول از جنگ و رفتن به جنوب به شمال ایران، لیا قصد دارد این بار با او وارد جنگ شود. گهواره بهانه ای می شود برای رسول برای رد درخواست همسرش لعیا.
بازیگران این فیلم کوتاه عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: مصطفی مهربان، بازیگران: آناهیتا خسروی، رویا رادنیا، حدیقه سمیع پور، کاظم نظری، مریم داداشی، مدیر فیلمبرداری: مجتبی کهکن، صدابردار: مهرداد معظمی، تدوین و صداگذاری: مجتبی کهکن، طراح صحنه و لباس. مهربان، دستیار کارگردان: مرتضی غلامی، دستیار فیلمبرداری: امیر کوهکن، عکاس و منشی صحنه: مرضیه حیدری، مشاور رسانه ای: فرنوش آبا، تهیه کننده: مصطفی مهربان و انجمن سینمای جوانان رودبار.

نشست های هفتگی یکشنبه های کوتاه به همت جامعه سینمای انقلاب و دفاع مقدس بنیاد فرهنگ باز، یکشنبه هر هفته با نمایش، نقد و بررسی فیلم کوتاه با حضور منتقدان، کارشناسان و صاحب نظران از آثار در حوزه فرهنگی و هنری مجتمع ESWH واقع در خیابان انقلاب اسلامی، چهارراه بهار جنوبی ساعت 17:30 برگزار می شود.

پرونده «کرامر علیه کرامر» در خانه هنرمندان ایران باز شد

پانصد و یازدهمین برنامه خانه سینما توسط هنرمندان ایرانی به فیلم «کرامر علیه کرامر» ساخته رابرت بنتون محصول 1358 اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، دومین جلسه نقد و بررسی فیلم های مریل استریپ، مطرح ترین بازیگر زن آمریکایی، دوشنبه 22 تیرماه 1401 در سینماهای خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. ، ساعت 140:30 در تالار استاد ناصری فیلم سینمایی «کرمر علیه کرمر» به کارگردانی تقدیم به رابرت بنتون به نمایش در می آید.

پس از نمایش فیلم، محسن آزرم به نقد و بررسی آن می پردازد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: “جوانا کرامر به دلایل شخصی تد کرامر و پسر کوچکشان بیلی را ترک می کند. تد که در آستانه دستیابی به یک شغل مهم است، وقتی پسرش تنها می ماند تمام تلاش خود را می کند تا از پسرش مراقبت کند. بیلی، اما کار آسانی نیست…

«کرامر در برابر کرامر» بر اساس رمانی با همین عنوان نوشته کورمن ساخته شده است، این فیلم جوایز و افتخارات زیادی از جمله 4 اسکار در شاخه های بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد و بهترین بازیگر مرد را از آن خود کرده است. یک زن و بهترین کارگردان.

فیلم «کرمر علیه کرمر» دوشنبه 22 تیرماه ساعت 17:30 در خانه سینماتک هنرمندان ایران نمایش داده می شود.

زمان و مکان برگزاری هشتمین جشنواره فیلم شهر تعیین شد
مجید اکبرشاهی دبیر هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر گفت: زمان برگزاری این جشنواره از 27 تا 31 تیرماه سال جاری در پردیس سینمایی گالری ملت برگزار می شود.
مجید اکبرشاهی، دبیر جشنواره نیز درباره بخش‌های مختلف جشنواره گفت: جشنواره دارای شش بخش «مسابقه سینمای ایران»، «مسابقه بین‌المللی سینما»، «مسابقه محله»، «مسابقه تبلیغاتی و اطلاع‌رسانی سینمای ایران» است. “مسابقه آفرینش های هنری شهرستان” و “جانبی” برگزار می شود.
وی افزود: بخش «مسابقه بین‌المللی سینما» نیز در دو بخش «مسابقه بین‌المللی» و «ویژه» با هدف شناسایی آثار خلاق و تأثیرگذار سینمای جهان در حوزه شهر و مدیریت شهری و خلاقیت برگزار می‌شود. مکانی برای تبادل تجربیات و افکار بین شهرهای جهان. . بخش «مسابقه محله» با هدف ثبت آثار خلاقانه و فیلم‌های زیبا و تأثیرگذار از گوشه و کنار شهرهای ایران و تهران در دو بخش «مسابقه» و «ویژه» برگزار می‌شود که بخش «موبایل» و «ویژه» را شامل می‌شود. مستند خبری» کار کوتاه. بخش «ویژه شهر تهران» نیز شامل فیلم‌های تخیلی یا مستندی است که با موضوع تهران ساخته شده‌اند، فارغ از اینکه نویسنده در تهران ساکن باشد.
دبیر هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در ادامه گفت: بخش «مسابقه آگهی و اطلاع رسانی سینمای ایران» شامل عکس، پوستر، آنونس و تیزر در بخش «مسابقه سینمای ایران» با موضوعات جشنواره است. همچنین «مسابقه آفرینش‌های هنری شهری» امسال برای اولین بار در بخش‌های گرافیکی (بیلبورد؛ تبلیغات محیطی متحرک مانند وسایل نقلیه عمومی؛ دیجیتال؛ ترانزیت و عرشه پل)، المان‌های شهری (تندیس، سوردی و مجسمه)، عکس و مجسمه ها پوستر، محیط نقاشی (نقاشی روی سطح؛ دیوار؛ کاشی کاری، سرامیک و نقاشی دیواری) و تیزر شهری در دو دسترسی زیباشناسی بصری و اطلاعاتی با موضوع آزاد (فرهنگ، تجارت و …) برگزار می شود.
اکبرشاهی افزود: بخش «جنبی» نیز غیررقابتی است و فرصتی برای تبادل نظر و تجربیات هنرمندان داخلی و خارجی و ایجاد بستر مناسب برای ارزیابی وضعیت آثار فیلمسازان است که شامل نمایش ویژه، بزرگداشت، نقد و بررسی آثار، جلسات تخصصی و غیره
بر اساس این گزارش، پردیس سینمایی گالری ملت به عنوان محل برگزاری جشنواره فیلم شهر دارای ۱۱ سالن سینما و یک سالن چند منظوره برای نمایش فیلم، همایش، نمایش و کنسرت است. این مجموعه پیش از این میزبان الحاقیه های قبلی جشنواره فیلم شهر و جشنواره فیلم فجر بوده است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/