از مالیات بر باد معده گاوها تا گوشت های آزمایشگاهی| آب و مصرف کمتر با تولید گوشت های مصنوعی


بازار گروه کشاورزی: در سریال ها و فیلم های تخیلی تولید غذا در آزمایشگاه ها به عنوان پای ثابت و المانی که فیلم در فضای آینده نشان داده می شود. جایی که بشر با سایر مواد غذایی و مشکلات زیست محیطی مورد استفاده قرار می گیرد از سوی دولت نیوزلند از بررسی طرح های خبر داده شده است که بر اساس آن از باد معده خارج از گاو و گوسفندان نیوزلندی گرفته می شود. متان متصاعد شده از باد معده دام ها بعد از دی اکسید کربن، دومین گاز گلخانه‌ای رایج در جهان است که به شدت روی تغییرات اقلیمی تأثیرگذار است.

آیا تولید مواد غذایی در آزمایشگاه ها می تواند غذا باشد و ما را از مشکلات آبی و گازهای خطرناک ناشی از تولید گوشت نجات می دهد؟ ذینفع به دنبال راه هایی برای محیط زیست زیست محیطی کارخانه کشاورزی ای و پروری هستند.

شاخص قیمت کالاهای غذایی سازمان ملل در فوریه سال 2016 پس از افزایش خیره کننده 23.1 درصدی در سال 2021، بیشترین افزایش را داشت که آسیب پذیرترین جمعیت را در معرض خطر قرار داد.

که بر قیمت گوشت، لبنیات، غلات، روغن و شکر اثر می‌گذارد، علاوه بر آثار ناشی از عواملی که در اثر بحران‌ها و تحریم‌های روسیه رخ می‌دهد، نتیجه آن مشخصه‌های امنیتی، فشارهای لجستیکی و استفاده از آن است.

یکی از تأثیرات بلندمدت نیز تسریع پذیرش فناوری‌های جدید تولید غذا در آزمایشگاه است که باعث افزایش بازده و کاهش در محیط زیست محیطی می‌شود. به علاوه مواد غذایی تولید شده در آزمایشگاهی که دارند، زیرا برابری قیمت با محصولات کشاورزی معمولی در یک محیط تورمی آسان تر خواهد بود.

غذای رشد یافته در آزمایشگاه: از تفسیر تا معلوم

گوشت تولید شده در آزمایشگاه با کشت سلولی آزمایشگاهی سلول های حیوانی معمولی تولید می شود.

در حالی که هنوز ۱۰ سال از اولین مزه تولید یک همبرگر تولید شده با آزمایشگاهی تهیه شده است اما ایده و علم پشتیبان سلولی جدید نیست.

وینستون چرچیل در مقاله ای در سال ۱۹۳۱ در این باره می نویسد: “با رشد مناسب این قسمت تحت یک محیط، از بیهودگی رشد یک مرغ برای کامل خوردن سینه یا بال خود متوجه شدم.”

در سال ۲۰۰۸ سازمان حقوق حیوانات آمریکا (PETA)، جایزه ۱ میلیون دلاری را به اولین شرکتی که تا سال ۲۰۱۲ گوشت مرغ پرورشی را به مصرف‌کنندگان می‌رساند، پیشنهاد داد. خیلی از جستجوگران روی آن کار کردند، اما این مهلت در نهایت بدون برنده به پایان رسید. با این حال، آگاهی شعله ور شد. فقط یک سال بعد، مارک پست، استاد مهندسی بافت در دانشگاه استادیخت هلند، اولین پتی همبرگر گوشت گاو را تولید کرد. این محصول از بیش از 2000 رشته نازک بافت عضلانی ساخته شد که نتیجه آن بیش از 300 هزار دلار سرمایه گذاری و صرف دو سال تحقیق بود.

تنها در سال ۲۰۲۰، بیست و سه استارت آپ برای تولید گوشت آزمایشگاهی ایجاد شد که بیش از ۳۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری را نشان می دهد.

این همبر در سال ۲۰۱۳ در تلویزیون زنده آزمایش و مواد غذایی که آن را قضاوت می‌کند، گفت: «طعم با قهوه‌ای شدن آن وجود دارد… نزدیک به گوشت است، آنقدرها آبدار نیست، اما قوام آن عالی است. این برای من گوشت است…»

بازار در سال ۲۰۲۰ با اولین فروش گوشت در سنگاپور آغاز شد. بر اساس گزارش موسسه غذای خوب «Good Food» تنها در سال ۲۰۲۰، بیست و سه استان برای تولید آزمایشگاهی گوشت ایجاد شد که بیش از ۳۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری را نشان می دهد. (تقریباً دو برابر کل سرمایه گذاری های قبلی).

آیا گوشت های آزمایشگاهی آینده غذا است؟

مطالعه‌ای که توسط پست انجام شد و مردم را وادار به آزمایش محصولات کرد، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق مردم آن‌ها را حتی با قیمت 40 درصد در مقایسه با گوشت‌های سنتی می‌خرند. با این حال، هدف رسیدن به برابری طعم و قیمت است. در مورد طعم و مزه، هنوز نتوانسته ایم محصولات را امتحان کنیم.

وقتی نوبت به قیمت‌گذاری می‌، شرکت فیوچر میت تکنولوژیز «Future Meat Technologies» در دسامبر ۲۰۲۱ می‌شود فیله مرغ را ۱۷ دلار در هر وزن در مقایسه با قیمت ۸ دلار برای هر کیلو مرغ پرورشی اعلام کرد. برای رسیدن به رقابتی برابر و قابل رقابت در آزمایشگاه های آزمایشگاهی، آنها باید بیش از 50 درصد کاهش هزینه های مربوط به بسته بندی و حمل و نقل را نیز شامل شوند.

اما دلیل اولی که مردم آن را با قیمت بالاتر خریداری می کنند. ردپای محیطی این فناوری جدید است ضمن آن که جهان به مواد غذایی تولید شده در آزمایشگاه نیاز دارد.

طبق گفته این شرکت مربوط به رژیم غذایی، این روش تولید به بازدهی ۱۰ برابر بالاتر از استاندارد صنعتی می شود و در ۸۰ درصد کمتر گازهای گلخانه ای تولید می شود. در حالی که ۹۹ درصد به زمین کمتر و ۹۶ درصد آب شیرین کمتر نیاز دارد. همه این آثار محیط زیستی خوب در حالی است که این شرکت مدعی ارزش غذایی مشابهی را ارائه می دهد. یکی دیگر از بهترین شرایط برای رشد آزمایشگاهی تولید گوشت این است که کمتر در معرض خطر و بیماری های ناشی از آن مانند آنفولانزای خوکی آفریقایی قرار دارد.

طبق گزارش فائو، تخمین زده می شود که سالانه بیش از 70 نفر حیوان خشکی برای مصرف انسان می شود

از مالیات بر باد معده گاوها تا گوشت های آزمایشگاهی|  آب و مصرف کمتر با تولید گوشت های مصنوعی

دومین دلیلی که می تواند برای این موضوع مد نظر قرار دادن حیوانات برای سلامتی برای بخشی از جامعه بشریت است که مهم است. با این با حذف حیوانات از زنجیره ارزش غذایی، نیاز به فعالیت های کشاورزی در حال فشرده، مزارع و کشتارگاه ها همراه با رنج حیوانات از بین می رود.

طبق گزارش فائو، تخمین زده می شود که سالانه بیش از 70 نفر حیوان خشکی برای مصرف انسان می شود. با خارج کردن حیوانات از غذا می توان از مسائل مربوط به سلامتی حیوانات مانند بدرفتاری، شرایط بد زندگی و بیماری جلوگیری کرد. در آینده و با توسعه فناوری، گوشت تولید شده در آزمایشگاه می‌تواند به یک منبع تولیدی در تهیه و تبدیل شدن و تبدیل شدن و رفع مشکلات امنیت غذایی و حتی مواد غذایی که در نهایت توسط همه‌گیری و بحران کووید-19 در بسیاری از موارد استفاده شود، تولید می‌شود. شود.

البته ما هنوز با دیدن غذاهای آزمایشگاهی در سوپرمارکت هایمان فاصله داریم. دولت ها باید مجوز تجاری سازی چنین محصولاتی را صادر کنند و صنعت پیش بینی کنند که در ایالات متحده آمریکا رژیم غذایی و متخصصان متخصص انجام می دهند.