از ترس کمبود کارکنان ، معلمان نیویورک و اتحادیه های بزرگ برای تأخیر در دستور واکسیناسیون تلاش می کنند.


معلمان و اتحادیه های شهر نیویورک با مهلت مقرر برای رعایت دستورالعمل واکسیناسیون شهر از سوی مقامات آموزش و پرورش مخالف هستند و می گویند این دستور می تواند هفته آینده به بحران احتمالی کارکنان منجر شود زیرا هزاران معلم و کارکنان واکسینه نشده از آنجا خارج می شوند.

در حالی که شهردار بیل دی بلاسیو به طور مداوم هدف خود را باز نگه داشتن 1800 مدرسه در شهر برای آموزش شخصی دنبال می کند ، DOE تحت یکی از سخت ترین سیاست های شهر است. به جز چند مورد استثنا ، تقریباً به همه کارکنان DOE دستور داده شد تا ثابت کنند که حداقل یک دوز واکسن COVID-19 را تا پایان روز دوشنبه 27 سپتامبر دریافت کرده اند.

با اتمام زمان قبل از مهلت مقرر ، رئیس شورای سرپرستان و مدیران مدارس گفت که شهر باید مهلت را به تعویق بیندازد تا مدیران و مدیران در صورت تغییر کارکنان بتوانند برنامه ای تدوین کنند.

مارک کانیکارو ، رئیس CSA ، روز پنجشنبه گفت: “علی رغم هشدارهای مکرر ، این شهر برای تأثیر دستور واکسیناسیون بر کارکنان مدارس و مراکز اولیه کودکی آمادگی کافی را ندارد و تنها چهار روز به اجرا گذاشته شده است.” وی افزود: هرگونه کمبود نیرو ، به ویژه در دوران همه گیری ، تهدیدی برای سلامتی و ایمنی دانش آموزان و کارکنان است. این خطرناک و غیرمسئولانه است که شهر با طرح خود اجازه دهد مدارس و مراکز با چنین کارکنان سنگینی کار کنند. در نتیجه ، ما از شهر می خواهیم مهلت تعیین شده را به تعویق بیندازد تا به شهر اجازه دهد تا یک برنامه احتمالی منطقی تدوین کند. “

اتحادیه معلمان متحد بیانیه ای کوتاه صادر کرد ، سپس با CSA موافقت کرد.

مایکل مالگرو ، رئیس UFT گفت: “اتحادیه مدیران حق دارد – مدارس ما آمادگی اجرای دستور واکسن را ندارند.” امیدوارم پس از اینکه دفتر شهردار به سخنان مدیران مدرسه خود گوش داد و سرانجام شروع به تدوین یک برنامه معقول برای مقابله با چالش حفظ امنیت فرزندانمان کرد. “

دستور DOE ، که توسط د بلازیو در 23 آگوست اعلام شد ، بلافاصله در دادگاه مورد اعتراض قرار گرفت. کمیته کار شهرداری و سایر اتحادیه ها از شهر شکایت کرده اند و معتقدند که دستور واکسن باید استثنائات مذهبی و پزشکی و همچنین محل اسکان کارکنان مدرسه واکسینه نشده را مجاز کند. قاضی دیوان عالی ایالت نیویورک ، لارنس لاو ، حکم ممنوعیت موقت علیه سیاست قضاوت را لغو کرد و گفت احتمال دارد اوایل هفته آینده در مورد اعتبار کلی وظایف دانشکده تصمیم گیری کند.

پس از داوری با اتحادیه ها ، شهر مجبور شد برخی از استثنائات مذهبی و پزشکی را از دستور خود حذف کند ، اما دو بلاسیو روز پنجشنبه گفت که استثنائات مذهبی محدود خواهد شد.

دی بلاسیو گفت: “من معتقدم که دو دین ثابت ، علم مسیحی و شاهدان یهوه ، در این زمینه سابقه مخالفت مذهبی با واکسن ها را دارند.” “اما در بیشتر موارد ، ادیان در سراسر جهان از واکسیناسیون حمایت می کنند. بنابراین ، ما به وضوح می گوییم ، این چیزی نیست که شخص بتواند به طور جداگانه اختراع کند. این باید باشد ، شما یک عضو دائمی یک ایمان هستید که اعتراضات طولانی مدت بسیار بسیار خاصی دارد. “

کارکنانی که از این استثنائات نادر پزشکی و مذهبی برخوردارند ممکن است به کارهای خارج از کلاس درس بروند. معلمانی که واجد شرایط این معافیت ها نیستند اما همچنان از واکسیناسیون خودداری می کنند یا باید مرخصی بدون حقوق بگیرند و بیمه سلامت خود را حفظ کنند ، یا ممکن است استعفا دهند و مزایایی دریافت کنند.

دی بلازیو اصرار داشت که کارکنان DOE تا حد زیادی به دستورالعمل خود عمل کرده اند و او اطمینان دارد که مدارس از کمبود کارکنان رنج نخواهند برد ، با ذکر یک لیست جامع از معلمان جایگزین که در دفاتر مرکزی و در مدارس مستقر هستند ، کار می کنند.

د بلاسیو روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “ما هزاران و هزاران معلم جایگزین واکسینه شده و با تجربه آماده کار داریم.” “این بازدید اولیه آشکار است ، اما این واقعیت نیز وجود دارد که کارکنان مرکزی دارای هزاران معلم ، معلمان دارای مجوز هستند ، که در صورت لزوم می توانند نقش های متفاوتی را بر عهده بگیرند. بنابراین آنها آماده خواهند بود ، اما واقعیتی که ما در حال حاضر مشاهده می کنیم این است که ما فکر می کنیم اکثر اعضای هیئت علمی و کارکنان ما روز دوشنبه پس از دریافت اولین دوز و ادامه کار ، آنجا خواهند بود.

DOE گفت که حدود 11000 معلم جایگزین وجود دارد ، اما نمی تواند بگوید که چه تعداد پرسنل در دفتر مرکزی می توانند به مدارس اختصاص داده شوند.

دی بلاسیو گفت ، از روز چهارشنبه ، 87 درصد از معلمان واکسینه شده اند. بر اساس گزارش DOE ، در مجموع 78000 معلم وجود دارد ، به این معنی که 67،860 نفر حداقل یک شات دریافت کرده اند و 10،140 نفر این کار را نکرده اند. دو بلاسیو از 148000 کارمند مدرسه گفت که “حدود 80 درصد” حداقل یک دوز در روز چهارشنبه مصرف کرده اند ، در حالی که 29600 نفر واکسینه نشده اند.

DC 37 ، اتحادیه ای که دارای چندین موقعیت در کارکنان مدرسه است ، گفت که 20000 نفر از اعضای آن برای DOE کار می کنند و در سراسر اتحادیه ، بیش از 70٪ از DC 37 حداقل یک دوز واکسن دریافت کرده اند.

وی گفت: “پرونده هنوز به پایان نرسیده است و ما برای حق شما در تصمیم گیری های پزشکی خود مبارزه می کنیم. هنری گاریدو ، مدیرعامل DC 37 در نامه ای به عضویت اتحادیه در روز پنجشنبه گفت: در این میان ، شما باید گزارش دهید تا کار کنید. “

یک معلم در برانکس گفت که مطمئن نیست که قمار دی بلاسیو بتواند کارکنان DOE را تشویق کند تا قبل از مهلت مقرر برای واکسیناسیون عجله کنند.

“من فکر می کنم معلمان طبیعت در حال برنامه ریزی هستند. و اگر کسی که پنجشنبه است چنین تصمیمی نگرفته باشد من را شگفت زده خواهد کرد – این امر در آخر هفته اتفاق نمی افتد. پدرو دونز ، که در دبیرستانی در برانکس تدریس می کند ، گفت که من نمی خواهم او را شناسایی کنم ، زیرا او حق ندارد با مطبوعات صحبت کند.

وی گفت که این ایده که معلمان آموزش دیده به راحتی می توانند جایگزین آنها شوند را نمی پذیرد: “من فکر می کنم این برای فرایند تصمیم گیری برای تبدیل شدن به یک معلم بی اهمیت است.”

دانیل لروی ، دستیار مدیر IS 303 در محله Maurice Heights در برونکس ، خوش بینی بیشتری نسبت به این دستور اظهار داشت.

“اکثر افرادی که می شناسم از واکسن بسیار حمایت کرده اند و به محض دریافت واکسن واکسینه شده اند و طرفدار دستور واکسن هستند زیرا می خواهند مطمئن شوند که فرزندان خود و خودشان محافظت می شوند و آنها می دانند لرو گفت: واکسن بهترین راه برای انجام این کار است. ” “من حدس می زنم تقریباً همه افراد سیستم که در حال حاضر واکسینه نشده اند تا مهلت مقرر واکسینه می شوند.”

دیدگاهتان را بنویسید