ادعای جنجالی قبل از بازی با استقلالگزارش کردن شبکه خبری تهران نیوزکانون هواداران بیانیه ای با عنوان “هنوز به یک داور شجاع برای اعلام پنالتی به نفع هواداران نیاز داریم!” به شرح زیر صادر می شود:

«قبل از ابراز شکایت و بر اساس ماهیت و روش دانش کانون هواداران، درگذشت تاسف بار فرزند خردسال محمدرضا اکبریان، داور پیشکسوت و بین المللی فوتبال ایران را به وی و خانواده محترمش تسلیت می گوید.

بعد…

متاسفانه در غیاب ابزاری مانند VR در لیگ برتر و حتی عدم استفاده از سیستم های رادیویی در مسابقات هواداری به بهانه عدم حساسیت، کمبود امکانات و قرار دادن سایر اولویت ها، مجموعه خصوصی هواداران همیشه بوده و ادامه دارد. قربانی اشتباهات ارجاع سهوی.

اما همانطور که می دانید دلایل زیادی وجود دارد که می تواند در ارتکاب اشتباهات داوری موثر باشد، هرچند تصادفی است، یکی از مهم ترین دلایل آن کم بودن هواداران و عدم فشار هواداران به گروه داوری منتخب برای یک مسابقه است. ، در حین یا بعد از مسابقه. این پایان بازی است و تنها امکان ابراز اعتراض گروه هایی مانند هواداران به نامه های رسمی و در نهایت اطلاع رسانی در فضای رسانه ای کشور است. نکته اساسی اینکه با توجه به سیاست های کلان در کانون هواداران همچنان سر و صدا ایجاد می کنند و از اسپاسم های کنونی در فوتبال ایران جلوگیری می شود.

و بعد…

اگر مثالی را بخواهید، برای یادآوری، در فصل جاری رقابت های لیگ برتر، در پنج بازی هواداری مقابل نفت مسجد سلیمان، پرسپولیس، مس رفسنجان، مس کرمان و پیکان اشتباهات داوری زیادی رخ داد که نتایج را از سه بازی تغییر داد. مسابقات و به گفته اکثر کارشناسان داوری، از دست دادن هواداران قابل توجه است.

مثلاً اگر اکثر کارشناسان داور مستقل و غیرمستقل از خطای پنالتی محرز و مشخصاً بر روی پنالتی محرز اطمینان داشته باشند، آیا ممکن است 10 هفته از رقابت های لیگ برتر بگذرد و در عین حال توسط هیچ داوری پنالتی برای هواداران اعلام نشود. محمدجواد محمدی در سه مسابقه. نکته ذکر شده مورد تاکید و اذعان است حتی اگر زاویه دوربین یا کیفیت هیچ تصویری عمق ارجاع اشتباهات به ضرر طرفداران را نشان ندهد!

(در فصل جاری و بازی با پرسپولیس فقط یک پنالتی به سود هواداران گرفته شد که آن هم اشتباه بود و تاثیری در نتیجه بازی نداشت و از طرفی اکثر باشگاه ها پیروز شدند و گرفتند. امتیاز زیاد از نقطه پنالتی)

اما گروه بی طرف و با اخلاق هواداران انتظار دارند کمیته محترم داوران و هداد افشاریان و همکاران محترم در چیدمان داوران و انتخاب گروه های داوری مجرب در مسابقات هواداری که کمتر تحت تأثیر عناوین داوری هستند دقت بیشتری داشته باشند. باشگاه ها و تعداد تماشاگران و انتظار می رود که داوران جوان به کار گرفته شوند یا از بی تجربه ها در جلسات باشگاه تازه تاسیس دیروز، پایدار امروز و فردا ریشه دار به شدت پرهیز شود!

منبع: میزان

انتهای پیام/