ادامه عملیات جست و جو برای یافتن مفقودین در مازندران / 13 فوتی تاکنونمحمد حیدری منش فرماندار شهرستان فیروزکوه در گفتگو با خبرنگار سرویس اجتماعی شبکه خبری تهران نیوز، گفت: با توجه به وقوع سیل در پنجشنبه گذشته در برخی از روستاهای شهرستان فیروزکا شهرستان های استان به دستور استاندار محترم به منطقه اعزام شدند. حضور آیت الله رئیسی و معاون اول رئیس جمهور، وزرای محترم جهاد کشاورزی و نیرو در منطقه تاییدی بر اهمیت بهبود مشکلات مردم از طریق دولت است. در این حادثه خسارات زیادی به منازل و باغات مردم وارد شد و تلاش کردیم با حضور گروه های امدادی و دستگاه های خدمات رسان از تبعات بحران بکاهیم.

ادامه عملیات اکتشافی در مازندران

وی افزود: در حال حاضر 13 کشته بر اثر سیل در روستای مزداران شناسایی شده و عملیات جستجو، نجات و نجات همچنان ادامه دارد. بر اساس بررسی های انجام شده توسط منابع محلی، 2 نفر از اهالی روستا که در زمان وقوع سیل در روستا زندگی می کردند مفقود شده اند و به همین دلیل عملیات جستجو با محوریت یافتن این افراد و همچنین یافتن مسافرانی که احتمالا در روستا بوده اند ادامه دارد.

فرماندار فیروزکه همچنین ادامه داد: در روستای آتشان به دلیل آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب و همچنین بسته شدن کوچه ها و خیابان ها مردم با مشکلاتی مواجه شدند که با پیگیری و هماهنگی های انجام شده این مشکلات انجام شد. . حمایت های لازم توسط عوامل امدادی با همکاری عزیزان ساکن در روستاها انجام شد و همچنین خدمات رسانی در خصوص اتصال برق منطقه به طور کامل اجرا شد و در روستای مزدر مشکل قطعی داریم. قطعی برق در برخی نقاط

حیدری منش تاکید کرد: در روستای دهگردان نیز بخشی از روستا به دلیل مجاورت با رودخانه دچار خسارت شد که در حال بررسی و پیگیری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در روستاهای تورود و فرماندهی شهرستان فیروزکوه در دهستان پشتکوه برخی از منازل دچار آبگرفتگی شده و به دو منزل مسکونی خسارت وارد کردند که البته شرایط عمومی خوب است و راه های مواصلاتی در سطح شهرستان کاملا باز است و تلاش می شود. نیروهای امدادی و ارائه دهندگان خدمات در منطقه مصمم هستند که زندگی مردم را به حالت عادی بازگردانند.

فرماندار شهرستان فیروزکا با قدردانی از فرمانداران شهرستان های تهران، بازیجیان و تمامی امدادگران گفت: همه مردم عزیز هم اکنون در کنار مردم عزیز روستای حباله رود به ویژه روستای مزدر هستند تا مشکلات ناشی از آن سیل حل می شود

حیدری منش ضمن تسلیت به مردم شریف روستای مزدران و ایثارگران شهرستان فیروزکوه، برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت کرد و ابراز امیدواری کرد که به زودی وضعیت کنونی منطقه به وضعیت مناسب و بهبود یافته بازگردد.

اعلام شماره حساب شخصی برای دریافت کمک های مردمی ممنوع است

وی تاکید کرد: تبلیغ شماره حساب یا شماره کارت شخصی توسط افراد برای جمع آوری کمک های مردمی به سیل زدگان شهرستان فیروزکوه ممنوع است و با مجرمان برخورد می شود.

فرماندار فیروزکه ادامه داد: جمع آوری کمک های مردمی تنها توسط کمیته امداد، هلال احمر، پایگاه های بسیج و سپاه، مجمع جهادگران و دهیاران روستاهای آسیب دیده انجام شد و به خود شهروندان توصیه می کنیم از توقف خودداری کنند. . بدون پول در حساب های مختلف

حیدری منش خاطرنشان کرد: مالکان و شهروندان عزیز نیز می توانند کمک های مالی خود را به حساب کمک های روستایی روستاهای سیل زده واریز کنند.

انتهای پیام/*